Ciekawostki Historyczne

Przemawiają do Was historie prawdziwych bohaterów? Świetnie! Dzisiaj mamy dla Was do wygrania książkę omawiającą historię jednego z nich - Raoula Wallenberga.

Nagrody to 3 egzemplarze książki Misja Wallenberga. Pojedynek z Eichmannem o życie 100 000 Żydów. Jak możecie je zdobyć? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania zamieszczone poniżej. Jak zawsze rozwiązania znajdziecie w opublikowanych przez nas artykułach:

  1. Gdzie Ferenc Orsós – członek Międzynarodowej Komisji Lekarskiej badającej zbrodnię katyńską – ukrył sprawozdanie wskazujące, że za mordem stała strona radziecka?
  2. Ilu Żydów Eichmann był gotowy „sprzedać” aliantom w zamian za jedną ciężarówkę?
  3. Co rzekomo uratowało życie ksiądzu Béli Vardze, kiedy w 1945 roku był przesłuchiwany w sprawie katyńskiej?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 14 października nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Zobacz też:

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.