Ciekawostki Historyczne

Musieliście na to chwilę poczekać, ale już się poprawiamy! Nie zwlekając dłużej zaczynamy nowy konkurs z całkiem świeżutką pracą niemieckiego historyka Jochena Böhlera

Nagrody to 3 egzemplarze książki Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce. Jak możecie je zdobyć? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania zamieszczone poniżej. Jak zawsze rozwiązania znajdziecie w publikowanych przez nas artykułach:

  1. Co stanowiło podstawowy pisemny dowód potwierdzający nazistowską zbrodnię pod Ciepielowem?
  2. Jak nazywał się porucznik z 5. Pułku Strzelców Podhalańskich, który zastrzelił przesłuchującego go niemieckiego sierżanta, co stało się powodem krwawej odwetowej akcji odwetowej Wehrmachtu z 12 września 1939 roku?
  3. W którym roku wojny autor dziennika Victor Klemperer narzekał na niemożliwe do zniesienia męki psychiczne, wynikające między innymi z niedoboru żywności?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy 12 września nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wojtek

czy dziś wyników można się spodziewać?

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.