Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Niemcy na granicy!

Tym razem do wygrania książka Jochena Böhlera: "Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce" (2011)

Tym razem do wygrania książka Jochena Böhlera: "Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce" (2011)

Musieliście na to chwilę poczekać, ale już się poprawiamy! Nie zwlekając dłużej zaczynamy nowy konkurs z całkiem świeżutką pracą niemieckiego historyka Jochena Böhlera

Nagrody to 3 egzemplarze książki Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce. Jak możecie je zdobyć? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania zamieszczone poniżej. Jak zawsze rozwiązania znajdziecie w publikowanych przez nas artykułach:

  1. Co stanowiło podstawowy pisemny dowód potwierdzający nazistowską zbrodnię pod Ciepielowem?
  2. Jak nazywał się porucznik z 5. Pułku Strzelców Podhalańskich, który zastrzelił przesłuchującego go niemieckiego sierżanta, co stało się powodem krwawej odwetowej akcji odwetowej Wehrmachtu z 12 września 1939 roku?
  3. W którym roku wojny autor dziennika Victor Klemperer narzekał na niemożliwe do zniesienia męki psychiczne, wynikające między innymi z niedoboru żywności?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy 12 września nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.