Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Niemcy na granicy!

Artykuł powstał na podstawie:

Artykuł powstał na podstawie:

Musieliście na to chwilę poczekać, ale już się poprawiamy! Nie zwlekając dłużej zaczynamy nowy konkurs z całkiem świeżutką pracą niemieckiego historyka Jochena Böhlera

Nagrody to 3 egzemplarze książki Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce. Jak możecie je zdobyć? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania zamieszczone poniżej. Jak zawsze rozwiązania znajdziecie w publikowanych przez nas artykułach:

  1. Co stanowiło podstawowy pisemny dowód potwierdzający nazistowską zbrodnię pod Ciepielowem?
  2. Jak nazywał się porucznik z 5. Pułku Strzelców Podhalańskich, który zastrzelił przesłuchującego go niemieckiego sierżanta, co stało się powodem krwawej odwetowej akcji odwetowej Wehrmachtu z 12 września 1939 roku?
  3. W którym roku wojny autor dziennika Victor Klemperer narzekał na niemożliwe do zniesienia męki psychiczne, wynikające między innymi z niedoboru żywności?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy 12 września nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.