Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rozwiązanie konkursu: Rejs z „Granatową załogą”

Oto nagroda w naszym nowym konkursie: wspomnienia Wincentego Cygana zatytułowane "Granatowa załoga" (wydane nakładem Finny w lipcu 2011).

Oto nagroda w naszym nowym konkursie: wspomnienia Wincentego Cygana zatytułowane "Granatowa załoga" (wydane nakładem Finny w lipcu 2011).

Nie długo, nie krótko, lecz w sam raz. Na (odrobinę spóźnione) rozwiązanie konkursu nadszedł czas!

Proszę Państwa, było ciężko. Nadesłaliście na konkurs 56 odpowiedzi, z czego tylko około jedna trzecia była prawidłowa. Przyznajemy, pytania były tym razem podchwytliwe, ale poradziliście sobie z nimi.

Oto prawidłowe odpowiedzi:

  1. Na krążowniku „Kormoran” pływały razem z marynarzami różne zwierzęta. W tym małpy. Ile ich było (małp)? Dwie
  2. Jaki stopień mieli wpisywany w legitymacjach wojskowych polscy bosmani zgodnie z opisanym przez Wincentego Cygana pomysłem Admiralicji, mającym na celu przypodobanie się Brytyjczykom? Według rang obowiązujących w tamtym okresie (1934-1952) Bosmanmat
  3. Do kiedy (dokładna data) Polska pozostawała formalnie w stanie wojny z Japonią? Uznawaliśmy dwie prawidłowe odpowiedzi: 8 luty 1957, czyli datę podpisania porozumienia i 18 kwietnia 1957, czyli datę jego wejścia w życie.

Nagrody ufundowane przez Oficynę Wydawniczą Finna z Gdańska, czyli trzy egzemplarze „Granatowej załogi” wędrują do:

  1. Edyty Lutek z Gliwic
  2. Alicji Markowskiej-Szerszun z Białegostoku
  3. Eugeniusza Wierzańskiego

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.