Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Rejs z „Granatową załogą”

Oto nagroda w naszym nowym konkursie: wspomnienia Wincentego Cygana zatytułowane "Granatowa załoga" (wydane nakładem Finny w lipcu 2011).

Oto nagroda w naszym nowym konkursie: wspomnienia Wincentego Cygana zatytułowane "Granatowa załoga" (wydane nakładem Finny w lipcu 2011).

Morska bryza omiata twarz, fala lekko kołysze naszym krążownikiem pomocniczym, a w ładowni mamy zbyt wiele książek. Cóż… trzeba pozbyć się zbędnego balastu i dlatego czas na konkurs.

Tym razem wyruszymy w morze razem z „Granatową załogą”. W ładowni mamy do rozdania trzy egzemplarze książki, ufundowane przez Oficynę Wydawniczą Finna z Gdańska. Co zrobić żeby je wygrać? To proste! Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania:

  1. Na krążowniku „Kormoran” pływały razem z marynarzami różne zwierzęta. W tym małpy. Ile ich było (małp)?
  2. Jaki stopień mieli wpisywany w legitymacjach wojskowych polscy bosmani zgodnie z opisanym przez Wincentego Cygana pomysłem Admiralicji, mającym na celu przypodobanie się Brytyjczykom?
  3. Do kiedy (dokładna data) Polska pozostawała formalnie w stanie wojny z Japonią?

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 26 sierpnia przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.