Ciekawostki Historyczne

Morska bryza omiata twarz, fala lekko kołysze naszym krążownikiem pomocniczym, a w ładowni mamy zbyt wiele książek. Cóż… trzeba pozbyć się zbędnego balastu i dlatego czas na konkurs.

Tym razem wyruszymy w morze razem z „Granatową załogą”. W ładowni mamy do rozdania trzy egzemplarze książki, ufundowane przez Oficynę Wydawniczą Finna z Gdańska. Co zrobić żeby je wygrać? To proste! Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania:

  1. Na krążowniku „Kormoran” pływały razem z marynarzami różne zwierzęta. W tym małpy. Ile ich było (małp)?
  2. Jaki stopień mieli wpisywany w legitymacjach wojskowych polscy bosmani zgodnie z opisanym przez Wincentego Cygana pomysłem Admiralicji, mającym na celu przypodobanie się Brytyjczykom?
  3. Do kiedy (dokładna data) Polska pozostawała formalnie w stanie wojny z Japonią?

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 26 sierpnia przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Nasz publicysta | Kamil Janicki

Póki co większość z Was odpowiedziała błędnie na jedno z pytań. Uprzejmie podpowiadamy…. uważajcie, jedno pytanie jest podchwytliwe! :)

Zobacz również

XIX wiek

„Sprzedam niepotrzebną służbę dworską” – handel...

W carskiej Rosji chłopi stanowili własność panów, którzy mogli rozporządzać ich życiem według własnego uznania. Wszak chłop był „tylko towarem”.

18 października 2021 | Autorzy: Violetta Wiernicka

Średniowiecze

Prostytutki, księża i stręczyciele, czyli seksbiznes...

Oficjalnie je potępiano, ale w praktyce chętnie korzystano z ich usług (dotyczyło to także księży). W Paryżu prostytutki miały nawet własny cech!

17 października 2021 | Autorzy: Maria Procner

Skąd wzięły się słynne „Sławojki”?

„Ustępy powinny być nie tylko suche, ale gruntownie szorowane, tak aby używanie sedesu nie budziło wstrętu” – podkreślał minister Sławoj Składkowski w jednym ze swoich...

16 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.