Ciekawostki Historyczne

Czas na rozwiązanie naszego ostatniego konkursu. Otrzymaliśmy od Was aż 170 odpowiedzi i jak do tej pory jest to absolutny rekord, zwłaszcza, że wśród nich błędnych było tylko kilkanaście.

Oto prawidłowe odpowiedzi:

  1. Churchill zaczął się zajmować malarstwem jeszcze podczas I wojny światowej, aby zwalczyć przygnębienie, ogarniające go na skutek pewnego wydarzenia. Jakiego? porażki w bitwie o Gallipoli
  2. W latach 20. Churchill z wielką determinacją zaczął się uczyć murarstwa. Kto (jaka osoba lub organizacja) go do tego skłonił swoją decyzją? W tym pytaniu były dwie prawidłowe odpowiedzi – osoba: George Hicks, organizacja: brytyjski związek zawodowy murarzy
  3. Na wieść o śmierci jakiego światowego przywódcy podczas wojny Churchill rozpłakał się w towarzystwie swojego ochroniarza? Prezydenta USA, Franklina D. Roosevelta

Oto lista zwycięzców:

  1. Tomasz Kier
  2. Ewa Leśniewska
  3. Agata Gołda
  4. Justyna Kruzel-Nowacka
  5. Karolina Kozińska

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres.

KOMENTARZE (5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dorota

Kurczę, znów się nie udało :(

Nasz publicysta | Kamil Janicki

No niestety przy 170 odpowiedziach szanse są mniejsze niż dawniej. Możemy od siebie powiedzieć tyle, że teraz prosimy wszystkich wydawców, aby na konkurs dawali po 5 egzemplarzy książek – a nie 3 jak dawniej.

Mamy nadzieję, że nie będziesz się poddawać :). To „Twój” drugi konkurs z czego widzę, na pewno w końcu się uda!

Dorota

Na pewno będę walczyć, bo nagrody są bardzo interesujące :) Też mam nadzieję, że się uda, zawsze możecie jednak zrobić konkurs dla ludzi którzy wysyłają odpowiedzi i nic nie wygrywają, żeby im smutno nie było :)

Kamil Janicki

Prawdę mówiąc już od kilku tygodni przymierzamy się do zorganizowania konkursu dla weteranów – znaczy osób, które brały udział np. w minimum 4 konkursach, a nie wygrały. Takich osób jest coraz więcej i trzeba coś z tym problemem zrobić ;-).

Dorota

Myślę, że byłby to ładny ukłon w stronę Waszych czytelników i fanów :)

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.