Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rozwiązanie konkursu: Chodził za nim niczym cień!

W konkursie możecie wygrać książkę Toma Hickmana pt. "Ochroniarz Churchilla" (tłum. Kamil Janicki, Wydawnictwo Replika 2011).

W konkursie mogliście wygrać książkę Toma Hickmana pt. "Ochroniarz Churchilla" (tłum. Kamil Janicki, Wydawnictwo Replika 2011).

Czas na rozwiązanie naszego ostatniego konkursu. Otrzymaliśmy od Was aż 170 odpowiedzi i jak do tej pory jest to absolutny rekord, zwłaszcza, że wśród nich błędnych było tylko kilkanaście.

Oto prawidłowe odpowiedzi:

 1. Churchill zaczął się zajmować malarstwem jeszcze podczas I wojny światowej, aby zwalczyć przygnębienie, ogarniające go na skutek pewnego wydarzenia. Jakiego? porażki w bitwie o Gallipoli
 2. W latach 20. Churchill z wielką determinacją zaczął się uczyć murarstwa. Kto (jaka osoba lub organizacja) go do tego skłonił swoją decyzją? W tym pytaniu były dwie prawidłowe odpowiedzi – osoba: George Hicks, organizacja: brytyjski związek zawodowy murarzy
 3. Na wieść o śmierci jakiego światowego przywódcy podczas wojny Churchill rozpłakał się w towarzystwie swojego ochroniarza? Prezydenta USA, Franklina D. Roosevelta

Oto lista zwycięzców:

 1. Tomasz Kier
 2. Ewa Leśniewska
 3. Agata Gołda
 4. Justyna Kruzel-Nowacka
 5. Karolina Kozińska

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres.

Komentarze (5)

 1. Nasz publicysta | Kamil Janicki Odpowiedz

  No niestety przy 170 odpowiedziach szanse są mniejsze niż dawniej. Możemy od siebie powiedzieć tyle, że teraz prosimy wszystkich wydawców, aby na konkurs dawali po 5 egzemplarzy książek – a nie 3 jak dawniej.

  Mamy nadzieję, że nie będziesz się poddawać :). To „Twój” drugi konkurs z czego widzę, na pewno w końcu się uda!

 2. Dorota Odpowiedz

  Na pewno będę walczyć, bo nagrody są bardzo interesujące :) Też mam nadzieję, że się uda, zawsze możecie jednak zrobić konkurs dla ludzi którzy wysyłają odpowiedzi i nic nie wygrywają, żeby im smutno nie było :)

 3. Kamil Janicki Odpowiedz

  Prawdę mówiąc już od kilku tygodni przymierzamy się do zorganizowania konkursu dla weteranów – znaczy osób, które brały udział np. w minimum 4 konkursach, a nie wygrały. Takich osób jest coraz więcej i trzeba coś z tym problemem zrobić ;-).

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.