Ciekawostki Historyczne

14 czerwca 2011 roku o godzinie 19:00 odbędzie się w Warszawie spotkanie pt. "Najczystsza rasa. Propaganda Korei Północnej", na które zapraszają Wydawnictwo Naukowe PWN i Kino Atlantic.

Zostanie na nim zaprezentowana książka B.R. Myersa wydana przez PWN pod takim właśnie tytułem. Spotkanie poprowadzi Nicolas Levi, natomiast gościem specjalnym będzie Andrzej Fidyk – profesor nauki o sztukach pięknych, znany reżyser i scenarzysta. Zaplanowano także pokaz filmu dokumentalnego „Defilada” z 1989 roku. Andrzej Fidyk zaprezentował w nim 40. rocznicę proklamowania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

O samej książce już wkrótce przeczytacie sporo na naszych łamach. Będziecie też mogli wygrać 5 egzemplarzy w przyszłotygodniowym konkursie. Póki co po więcej informacji zapraszamy na stronę PWN-u.

Data wydarzenia: 14 czerwca 2011, godz. 19:00
Miejsce: Kino Atlantic, ulica Chmielna 33, Warszawa
Wstęp: wolny

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Średniowiecze

Średniowieczna kuchnia polska, czyli nie tylko...

Suta i dobrze doprawiona? A może zbyt tłusta i przesolona? Jaka była polska kuchnia w średniowieczu? Oto co jadali nasi przodkowie 500 lat temu...

24 października 2021 | Autorzy: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut

Historia najnowsza

Szczyt makabry? Robił rzeźby z ludzkich...

W 1977 roku niemiecki lekarz Gunther von Hagens opracował proces nazwany potem plastynacją. Kilkadziesiąt lat później jego „trupy” zagrały w filmie o Bondzie.

23 października 2021 | Autorzy: Joanna Wycisło

Druga wojna światowa

Samolot trafiony, zatopiony? Niekoniecznie! Niektórzy piloci...

Trafienie samolotu nie zawsze wiązało się z jego całkowitym zniszczeniem. Historia zna przypadki, w których uszkodzona maszyna bezpiecznie lądowała. Duża w tym zasługa pilotów.

22 października 2021 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.