Ciekawostki Historyczne

Zwiastun burzy

Zwiastun burzy Bernarda Cornwella - już w księgarniach!

Zwiastun burzy Bernarda Cornwella – już w księgarniach!

Anglia, IX wiek. Wessex, ostatnie wolne państwo Anglosasów pod rządami pobożnego króla Alfreda, walczy o przetrwanie, odpierając kolejne najazdy duńskich wikingów.

Uhtred z Bebbanburga, młody dziedzic ziem zajętej przez Wikingów Northumbrii, nie wie, po której stronie walczyć. Z Duńczykami wiążą go przyjaźnie i pogańska religia. Z kolei królowi Alfredowi przysiągł wierność… Od woli Uhtreda oraz jego poczucia lojalności będzie zależało, kto zwycięży w tej cały czas od nowa wybuchającej wojnie.

Losy Alfreda i Uhtreda ciągle się splatają, choć obaj nie są z tego powodu zadowoleni. Ale w ciężkich czasach sprzymierzeńców się nie wybiera. Tylko współdziałanie tych dwóch ludzi może zapewnić Anglii przetrwanie.

Pojedynki, wizje pogańskich wieszczów, bitwy i zdrady  – oto świat bohaterów Zwiastuna burzy.

Przedstawiona powyżej powieść to kontynuacja bestsellerowego „Ostatniego królestwa”, a zarazem kolejna książka jednego z najlepszych współczesnych autorów prozy historycznej. O innej powieści Bernarda Cornwella osadzonej we wczesnośredniowiecznej Brytanii nasza recenzentka pisała: Książkę czyta się dosłownie jednym tchem. Narracja Cornwella porywa, a jego nowatorskie podejście do tematu wprost nie pozwala odłożyć powieści na półkę przed jej skończeniem. Nie inaczej rzecz się ma z sagą wikińską! Serdecznie polecamy!

Powieść znajdziecie we wszystkich dobrych księgarniach np. Merlin.pl, Empik.com, Matras, KDC.pl

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzysztof Wosik.

Szkoda tylko, że ta oficyna wydawnicza padła na kolana przy tomie piątym.
Na Wasze i naturalnie moje szczęście jest
,, Wydawnictwo Otwarte ” , które wzięło na swoje barki wydanie wszystkich 10 tomów.
Taka dobra rada :
Zachęcając czytelnika do czytania musicie zmienić okładkę na aktualną, bo ta niestety odstrasza w nierzetelnosci wydawnictwa .
pozdrawiam serdecznie, dawno nie udzielający się czytelnik.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.