Ciekawostki Historyczne

Najwyższa pora na pierwszy czerwcowy konkurs. Niby jutro dzień dziecka, ale nagrody zdecydowanie będą dla tych dużych, a nie małych chłopców. Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało dla Was pięć egzemplarzy nowej książki Macieja Franza pt. "Bohaterowie najdłuższych dni. Desanty morskie II wojny światowej". Więcej o publikacji przeczytacie w jej zapowiedzi (w zaprzyjaźnionym portalu Historia.org.pl) oraz w naszym artykule "Półwysep Helski. Polska Iwo Jima?".

Artykuł powstał w oparciu o książkę: Maciej Franz, Bohaterowie najdłuższych dni. Desanty morskie II wojny światowej, PWN 2011

Wydawnictwo PWN ufundowało nagrody w postaci książki: Maciej Franz, Bohaterowie najdłuższych dni. Desanty morskie II wojny światowej, PWN 2011

Najwyższa pora na pierwszy czerwcowy konkurs. Niby jutro dzień dziecka, ale nagrody zdecydowanie będą dla tych dużych, a nie małych chłopców. Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało dla Was pięć egzemplarzy nowej książki Macieja Franza pt. „Bohaterowie najdłuższych dni. Desanty morskie II wojny światowej”. Więcej o publikacji przeczytacie w jej zapowiedzi (w zaprzyjaźnionym portalu Historia.org.pl) oraz w naszym artykule „Półwysep Helski. Polska Iwo Jima?”.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na cztery pytania. Tym razem przygotował je wydawca, ale przynajmniej na jedno z nich odpowiedź znajdziecie w artykułach „Ciekawostek historycznych”.

  1. Podaj imię, nazwisko i stopień wojskowy dowódcy Rejonu Umocnionego Hel podczas kampanii wrześniowej
  2. Podaj nazwę polskiego okrętu wojennego zatopionego pod Narvikiem.
  3. Podaj imię i nazwisko dowódcy niemieckich sił morskich podczas operacji w Narviku.
  4. Alianci przeprowadzili w 1942 r. operację desantową w jednym z okupowanych przez Niemców portów francuskich, której celem miało być zniszczenie największego francuskiego doku remontowego. Podaj nazwę tego portu.

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w niedzielę 5 czerwca przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

KOMENTARZE (18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magdalena

Ale wysłałam.
Proszę o usunięcie odpowiedzi i moich danych osobowych.
Pozdrawiam

Kamil Janicki

Oczywiście usunęliśmy. Jak już pisałem pod drugim konkursem – prosimy NIE odpowiadać w komentarzach!

Magdalena

dziękuje bardzo ;)

Kamil Janicki

Proszę oczywiście wysłać odpowiedź na maila lub formularz (chyba że już do nas doszła – trudno się rozeznać w takiej liczbie rozwiązań ;-)). Byle do północy!

Wojtek

A kiedy zwycięscy będą?

Kamil Janicki

Konkursy zwykle rozwiązujemy w kolejnym dniu po ich zakończeniu, więc lista zwycięzców powinna pojawić się na stronie jeszcze dzisiaj. Z drugiej strony tym razem przyszło aż 127 odpowiedzi, więc może nam to zająć odrobinę dłużej :).

Magda

a co to za różnica czy 27…czy 127? oj trochę czytelników nie szanujecie :(

Kamil Janicki

Taka różnica, że każdą odpowiedz przeglądamy dokładnie (aby uwzględniać tylko prawidłowe), upewniamy się czy nie istnieją alternatywne rozwiązania, o których nie pomyśleliśmy, uczciwie losujemy zwycięzców i wysyłamy powiadomienie do wszystkich uczestników, co może przy 127 osobach zając naprawdę sporo czasu.

Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii, ale „Ciekawostki” powstały jako hobbystyczny serwis, do którego póki co stale dokładamy czas i pieniądze – więc opinie, że nie szanujemy czytelników, kiedy za darmo co tydzień rozdajemy książki jest dla nas dość przykra. Szczególnie, że w dużych i czysto komercyjnych serwisach rozwiązanie konkursu często trwa nie dzień, ale znacznie dłużej.

Magda

ale i każdy też może swoją opinię napisać…i nie jesteście jedynym portalem który książki rozdaje!!!! I NIE WIEM CO DO TEGO PIENIĄDZE MAJĄ??? trochę żałosne…

Antek

Jako stały czytelnik Ciekawostek napisałbym, że niestety żałosny to jest powyższy komentarz. Zastanów się Magdo nad tym co piszesz. Jak to co do tego mają pieniądze? Przecież ktoś poświęca czas na pisanie artykułów, na organizowanie konkursów, na wysyłanie książek. Sam sprzedaję trochę książek na allegro i wiem, że wysłanie 10 egzemplarzy w twardej oprawie może kosztować nawet 100 zł.

Twórcy Ciekawostek stworzyli fajny serwis, w którym wszystko jest za darmo i w którym możesz co tydzień wygrać fajne książki. Poświęcają na to na pewno dużo pracy i pieniędzy, żebyś np. Ty miała z tego frajdę, a Ty jeszcze narzekasz, że odpowiedzi nie są od razu tylko po paru godzinach?

Tak się nawet trzyletnie dzieci nie zachowują. A przecież nikt nie zmusza Cię do brania udziału w konkursach!

Jan Kamiński

Podpisuję się wszystkimi czterema łapami pod tym co napisał Antek! Przy okazji dzięki za nagrodę w kwietniowym konkursie :). Doszło dopiero niedawno, ale to naprawdę fajna książka.

I w przeciwieństwie do niektórych doceniam, że wkładacie w to wszystko pracę :-)

Magdalena

a no i ostatni raz TU brałam udział…

Jan Kamiński

Mniejsza konkurencja dla nas :D….

Paula

No przecierz nikt nikogo nei zmusza.

A poza autorami p[odziękowanie należy się chyba przede wszystkim PWNowi.

grenadier

wysłałem odpowiedzi,i przyszła mi wiadomość,że nie nie mogła zostać przesłana.Mój angielski jest słaby więc nie wiem dlaczego?.

Kamil Janicki

Jedyny w teorii możliwy powód to niepodanie adresu e-mail przy wysyłaniu wiadomości. Jeśli mógłbyś podać nam jaki wyświetlił Ci się komunikat to to sprawdzimy. Podaj nam też proszę imię i nazwisko lub maili (lub początek maila) – sprawdzimy czy wiadomość doszła czy nie.

Kamil Janicki

Wyniki konkursu opublikujemy w dziale „konkursy” dzisiaj (we wtorek) do godziny 12.

Aleksandra Zaprutko

Rozwiązania znajdziecie tutaj: http://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/06/07/rozstrzygniecie-konkursu-czerwcowy-desant/

W ciągu kilku godzin dostaniecie je też na maila :).

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.