Ciekawostki Historyczne

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Do wygrania trzy egzemplarze najnowszej publikacji Bukowego Lasu - klasycznej monografii "Francja Vichy" autorstwa Roberta O. Paxtona (więcej informacji o książce na stronie wydawcy).

Trzy egzemplarze "Francji Vichy" ufundowało wydawnictwo Bukowy Las

Trzy egzemplarze "Francji Vichy" ufundowało wydawnictwo Bukowy Las

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Do wygrania trzy egzemplarze najnowszej publikacji Bukowego Lasu – klasycznej monografii „Francja Vichy” autorstwa Roberta O. Paxtona (więcej informacji o książce na stronie wydawcy).

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Podpowiadamy, że wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszych artykułach poświęconych II wojnie światowej:

  1. Kiedy (dzień, miesiąc, rok) francuskim Żydom zakazano pracy w branży reklamowej i w bankowości?
  2. Koło jakiej miejscowości miały wylądować realne oddziały ofensywne (a nie siły biorące udział w działaniach pozorowanych) podczas pierwszej planowanej operacji desantu morskiego w II wojnie światowej? Podpowiadamy, że mowa o niedoszłej niemieckiej operacji z 1939 roku.
  3. Jak – w dowcipny sposób, nawiązujący do struktur wywiadowczych – generał Mieczysław Słowikowski określał we wspomnieniach z wojny swoją żonę?

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 27 maja przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.