Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: „Faszyzm po francusku”

Trzy egzemplarze "Francji Vichy" ufundowało wydawnictwo Bukowy Las

Trzy egzemplarze "Francji Vichy" ufundowało wydawnictwo Bukowy Las

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Do wygrania trzy egzemplarze najnowszej publikacji Bukowego Lasu – klasycznej monografii „Francja Vichy” autorstwa Roberta O. Paxtona (więcej informacji o książce na stronie wydawcy).

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Podpowiadamy, że wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszych artykułach poświęconych II wojnie światowej:

  1. Kiedy (dzień, miesiąc, rok) francuskim Żydom zakazano pracy w branży reklamowej i w bankowości?
  2. Koło jakiej miejscowości miały wylądować realne oddziały ofensywne (a nie siły biorące udział w działaniach pozorowanych) podczas pierwszej planowanej operacji desantu morskiego w II wojnie światowej? Podpowiadamy, że mowa o niedoszłej niemieckiej operacji z 1939 roku.
  3. Jak – w dowcipny sposób, nawiązujący do struktur wywiadowczych – generał Mieczysław Słowikowski określał we wspomnieniach z wojny swoją żonę?

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 27 maja przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.