Ciekawostki Historyczne

W naszych konkursach rządził dotąd niepodzielnie wiek XX. Teraz przenosimy się o całe tysiąclecie wstecz i wiele kilometrów na północ. Witamy w Norwegii wikingów. Dziś zagłębimy się w świecie cyklu Elżbiety Cherezińskiej „Północna droga”. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk i S-ka mamy dla Was 5 egzemplarzy najnowszej jego części – „Pasji według Einara”

pasja według einaraW naszych konkursach rządził dotąd niepodzielnie wiek XX. Teraz przenosimy się o całe tysiąclecie wstecz i wiele kilometrów na północ. Witamy w Norwegii wikingów. Dziś zagłębimy się w świecie cyklu Elżbiety Cherezińskiej „Północna droga”. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk i S-ka mamy dla Was 5 egzemplarzy najnowszej jego części – „Pasji według Einara

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na trzy pytania:

  1. Przez długi czas główna bohaterka „Sagi Sigrun” nie mogła zajść w ciążę. Kiedy wreszcie jej się udało powiła najpierw syna, a potem córkę. Jak brzmią imiona dzieci?
  2. Czyją służącą jest Rotta (Szczura), będąca jedną z ważnych drugoplanowych postaci „Ja jestem Halderd” i „Pasji według Einara?”
  3. Skąd autorka „Północnej drogi” zaczerpnęła inspirację do obdarzenia Einara dziewięcioma matkami?

Aby udzielić odpowiedzi w żadnym razie nie musicie znać treści książek. Podpowiadamy, że wszystko, czego potrzebujecie da się znaleźć w naszych recenzjach cyklu (1, 2, 3), w wywiadzie z autorką i na jej stronie internetowej.

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 20 maja przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Swoją drogą, możecie też wygrać egzemplarze wcześniejszych części cyklu w konkursie organizowanym przez zaprzyjaźniony portal „Historia.org.pl”.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.