Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: „Pasja po skandynawsku”

W naszych konkursach rządził dotąd niepodzielnie wiek XX. Teraz przenosimy się o całe tysiąclecie wstecz i wiele kilometrów na północ. Witamy w Norwegii wikingów. Dziś zagłębimy się w świecie cyklu Elżbiety Cherezińskiej „Północna droga”. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk i S-ka mamy dla Was 5 egzemplarzy najnowszej jego części – „Pasji według Einara

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na trzy pytania:

  1. Przez długi czas główna bohaterka „Sagi Sigrun” nie mogła zajść w ciążę. Kiedy wreszcie jej się udało powiła najpierw syna, a potem córkę. Jak brzmią imiona dzieci?
  2. Czyją służącą jest Rotta (Szczura), będąca jedną z ważnych drugoplanowych postaci „Ja jestem Halderd” i „Pasji według Einara?”
  3. Skąd autorka „Północnej drogi” zaczerpnęła inspirację do obdarzenia Einara dziewięcioma matkami?

Aby udzielić odpowiedzi w żadnym razie nie musicie znać treści książek. Podpowiadamy, że wszystko, czego potrzebujecie da się znaleźć w naszych recenzjach cyklu (1, 2, 3), w wywiadzie z autorką i na jej stronie internetowej.

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 20 maja przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Swoją drogą, możecie też wygrać egzemplarze wcześniejszych części cyklu w konkursie organizowanym przez zaprzyjaźniony portal „Historia.org.pl”.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.