Ciekawostki Historyczne

Raz jeszcze frekwencja dopisała i na konkurs "Majówka ze Stalinem" przyszło 46 odpowiedzi. Prawidłowe rozwiązania brzmiały następująco:

"Ostatnia zbrodnia Stalina". Nowe wydanie wspomnień Jakowa Rapoporta (w księgarniach od 15 kwietnia).

"Ostatnia zbrodnia Stalina". Nowe wydanie wspomnień Jakowa Rapoporta (w księgarniach od 15 kwietnia).

Raz jeszcze frekwencja dopisała i na konkurs „Majówka ze Stalinem” przyszło 46 odpowiedzi. Prawidłowe rozwiązania brzmiały następująco:

  1. Wedle anegdoty przytoczonej przez Jurija Boriewa, pewnego wieczoru na życie przywódcy ZSRR zamierzył się jego własny kucharz. Kto dał mu narzędzie zbrodni (pistolet)? Odpowiedź: Ławrientij Beria
  2. Ekspedycji pewnego sławnego, rosyjskiego polarnika samo dotarcie statkiem w okolice bieguna zajęło niemal dwa lata, między innymi dlatego, że jej organizator zapomniał ze sobą zabrać wystarczający zapas węgla. O kim mowa? Odpowiedź: G.J. Siedow
  3. Co myślał, według swoich wspomnień, partyzant Armii Ludowej Frank Blaichman w dzień po hucznym świętowaniu zwycięstwa w II wojnie światowej? Odpowiedź: „Naprawdę przetrwaliśmy!”

Nagrody, w postaci książek Jakowa Rapoporta „Ostatnia zbrodnia Stalina” wędrują do:

  1. Bronisława Sztandery z Polic
  2. Hanny Piecychny z Dybowa
  3. Leonarda  Matczyńskiego z Bydgoszczy

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody dostaniecie tym razem bezpośrednio od wydawcy książki, więc może to potrwać odrobinę dłużej niż zwykle. W każdym razie spodziewajcie się ich w przeciągu miesiąca. Jeśli tym razem nie udało Wam się wygrać, to niedługo rusza nasz kolejny konkurs – dla odmiany powieściowy.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.