Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rozwiązanie konkursu „Majówka ze Stalinem”

"Ostatnia zbrodnia Stalina". Nowe wydanie wspomnień Jakowa Rapoporta (w księgarniach od 15 kwietnia).

"Ostatnia zbrodnia Stalina". Nowe wydanie wspomnień Jakowa Rapoporta (w księgarniach od 15 kwietnia).

Raz jeszcze frekwencja dopisała i na konkurs „Majówka ze Stalinem” przyszło 46 odpowiedzi. Prawidłowe rozwiązania brzmiały następująco:

  1. Wedle anegdoty przytoczonej przez Jurija Boriewa, pewnego wieczoru na życie przywódcy ZSRR zamierzył się jego własny kucharz. Kto dał mu narzędzie zbrodni (pistolet)? Odpowiedź: Ławrientij Beria
  2. Ekspedycji pewnego sławnego, rosyjskiego polarnika samo dotarcie statkiem w okolice bieguna zajęło niemal dwa lata, między innymi dlatego, że jej organizator zapomniał ze sobą zabrać wystarczający zapas węgla. O kim mowa? Odpowiedź: G.J. Siedow
  3. Co myślał, według swoich wspomnień, partyzant Armii Ludowej Frank Blaichman w dzień po hucznym świętowaniu zwycięstwa w II wojnie światowej? Odpowiedź: „Naprawdę przetrwaliśmy!”

Nagrody, w postaci książek Jakowa Rapoporta „Ostatnia zbrodnia Stalina” wędrują do:

  1. Bronisława Sztandery z Polic
  2. Hanny Piecychny z Dybowa
  3. Leonarda  Matczyńskiego z Bydgoszczy

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody dostaniecie tym razem bezpośrednio od wydawcy książki, więc może to potrwać odrobinę dłużej niż zwykle. W każdym razie spodziewajcie się ich w przeciągu miesiąca. Jeśli tym razem nie udało Wam się wygrać, to niedługo rusza nasz kolejny konkurs – dla odmiany powieściowy.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.