Ciekawostki Historyczne

Pozostajemy w ponurej tematyce połowy XX wieku i raz jeszcze mamy dla Was 3 egzemplarze publikacji o dobrym Wujku Stalinie. A konkretnie o jego... ostatniej zbrodni.

"Ostatnia zbrodnia Stalina". Nowe wydanie wspomnień Jakowa Rapoporta (w księgarniach od 15 kwietnia).

„Ostatnia zbrodnia Stalina”. Nowe wydanie wspomnień Jakowa Rapoporta (w księgarniach od 15 kwietnia).

Pozostajemy w ponurej tematyce połowy XX wieku i raz jeszcze mamy dla Was 3 egzemplarze publikacji o dobrym Wujku Stalinie. A konkretnie o jego… ostatniej zbrodni.

Więcej informacji na temat tej książki znajdziecie w jej zapowiedzi, a także w opartym na niej artykule: „Morderca w białym kitlu o wujku Stalinie„. Zainteresowani? Wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania. Jak zawsze odpowiedzi znajdziecie w naszych artykułach.

  1. Wedle anegdoty przytoczonej przez Jurija Boriewa, pewnego wieczoru na życie przywódcy ZSRR zamierzył się jego własny kucharz. Kto dał mu narzędzie zbrodni (pistolet)?
  2. Ekspedycji pewnego sławnego, rosyjskiego polarnika samo dotarcie statkiem w okolice bieguna zajęło niemal dwa lata, między innymi dlatego, że jej organizator zapomniał ze sobą zabrać wystarczający zapas węgla. O kim mowa?
  3. Co myślał, według swoich wspomnień, partyzant Armii Ludowej Frank Blaichman w dzień po hucznym świętowaniu zwycięstwa w II wojnie światowej?

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl do północy w piątek (13 maja). Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.