Ciekawostki Historyczne

Program recenzencki

W odpowiedzi na liczne zapytania ze strony branży wydawniczej, zdecydowaliśmy się ponownie uruchomić program recenzencki „Ciekawostek historycznych.pl”. Poniżej podstawowe zasady w siedmiu krótkich punktach:

I.

Przyjmujemy dowolne pozycje o tematyce historycznej opublikowane w ostatnich 18 miesiącach: zarówno książki naukowe, zbiory artykułów, pozycje popularnonaukowe, jak i powieści lub antologie opowiadań historycznych. Recenzujemy również komiksy, filmy oraz gry komputerowe osadzone w realiach historycznych.

 II.

Decydującą wagę przykładamy do profesjonalizmu. Recenzentami „Ciekawostek historycznych.pl” są wyłącznie dziennikarze, historycy i redaktorzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w nauce, mediach i branży wydawniczej.

 III.

Recenzujemy wyłącznie wybrane spośród otrzymanych publikacji. Gwarantujemy natomiast, że każda książka przesłana na adres naszej redakcji zostanie wyeksponowana w zestawieniu nowości wydawniczych promowanym na naszej stronie głównej, w newsletterze „Ciekawostek historycznych.pl” i w mediach społecznościowych.

 IV.

Zapewniamy nie tylko recenzje. Niektóre spośród otrzymanych książek będziemy wykorzystywać do przygotowywania innego rodzaju treści: artykułów i newsów historycznych. Każdy z takich materiałów zostanie opatrzony dobrze widoczną informacją o książce, jej okładką oraz odnośnikiem do strony internetowej wydawcy.

V.

Oceniamy uczciwie. Zastrzegamy sobie pełną swobodę decyzji w kwestii wystawianych ocen, rekomendacji i opinii. Nie gwarantujemy, że otrzymane książki zostaną przez nas zrecenzowane pozytywnie. Zapewniamy natomiast pełną rzetelność.

VI.

Program recenzencki „Ciekawostek historycznych.pl” działa całkowicie niezależnie od płatnych usług reklamowych oferowanych przez nasz serwis. Wystawiane przez nas oceny i rekomendacje wynikają wyłącznie z walorów recenzowanych książek. Recenzje nie łączą się z usługami promocyjnymi, nie oferujemy też recenzji jako formy reklamy. Wykupienie pakietu reklamowego w „Ciekawostkach historycznych.pl” może wpłynąć tylko na gwarancję opublikowania recenzji lub przyspieszenie daty publikacji – nigdy na wystawioną ocenę.

VII.

O wszystkich opublikowanych recenzjach oraz zestawieniach nowości wydawniczych będziemy informować Państwa w comiesięcznym newsletterze.

***

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w naszym programie recenzenckim, zapraszamy do kontaktu z opiekunem działu recenzji, Rafałem Kuzakiem: kuzak@ciekawostkihistoryczne.pl. Z chęcią doradzimy, które z Państwa książek – wedle naszego doświadczenia – mogą się cieszyć największym zainteresowaniem naszych recenzentów, a przede wszystkim: Czytelników.

Książki prosimy wysyłać na adres:

Ciekawostki historyczne.pl
ul. Kościuszki 37
30-105 Kraków

Przyjmujemy również publikacje w formatach elektronicznych na adres: kuzak@ciekawostkihistoryczne.pl.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.