Ciekawostki Historyczne

[Zapowiedź] Rzymski legion w Chinach? Wiemy, gdzie podziały się wojska Krassusa…

Najbogatszy człowiek ówczesnego świata prowadzi legiony na skraj rzymskiego panowania. Partowie nie zamierzają jednak ugiąć się przed machiną wojenną znad Tybru. Pyszny Krassus ginie wśród kpin swoich wrogów, z gardłem zalanym płynnym złotem. Cóż jednak stało się z jego żołnierzami?

Losy „zapomnianego legionu”, zesłanego przez Partów pod granicę z Chinami, opisuje w brawurowy sposób Ben Kane w swej bestsellerowej debiutanckiej powieści. Poniżej garść informacji o książce od jej wydawcy – oficyny Znak Horyzont.

Trzech mężczyzn

Tarkwiniusz, etruski wojownik i wróżbita. Brennus Gall, jeden z najbardziej przerażających rzymskich gladiatorów. I Romulus, chłopiec-niewolnik, sprzedany do szkoły gladiatorów, ale marzący o zemście za los swój i siostry bliźniaczki, Fabioli.

Dalsza część artykułu pod ramką
Zobacz również:

Jedna kobieta

„Zapomniany Legion” Bena Kane’a to książka, która podbiła serca ponad 800 000 czytelników w 11 krajach. To jeden z najgorętszych debiutów ostatnich lat.

Zapomniany Legion” Bena Kane’a to książka, która podbiła serca ponad 800 000 czytelników w 11 krajach. To jeden z najgorętszych debiutów ostatnich lat.

Fabiola, sprzedana do domu publicznego jako trzynastolatka. Kochana przez jednego z najpotężniejszych ludzi Rzymskiej Republiki. Pełna nienawiści do nieznanego ojca, który zgwałcił jej matkę.

Niewolnicy Rzymu

Ich losy są splecione ze sobą w fascynującej odysei. Zaczyna się ona w przesiąkniętym korupcją i przemocą Rzymie, ale kończy dużo dalej, na granicy znanego świata, gdzie obszarpane pozostałości rzymskiej armii – Zapomniany Legion – będą się zmagać z przytłaczającymi przeciwnościami, gdzie trzej mężczyźni staną oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 „Oto mistrzowski debiut, którego nie wolno przegapić”  James Rollins, bestsellerowy autor serii Sigma Force.

„Bardzo podobał mi się Zapomniany Legion – tak bardzo, że czytałam do 2.00 w nocy, żeby go dokończyć! Gdy inni bawią się w elitarnym świecie senatorów, legatów i zamożnych kupców, Kane zanurza się w jego ponurym podbrzuszu – królestwie niewolnictwa, prostytucji i rzezi gladiatorów”  C. Scott, uznana autorka serii Rzym i Boudica.

Zobacz również

Starożytność

Czy niewolnikowi wolno uprawiać seks?

Źródło cierpienia i upokorzenia lub środek poprawy własnego losu. Element szczęśliwego związku lub nagroda za posłuszeństwo. Życie seksualne rzymskiego niewolnika mogło przyjąć jedną z tysiąca...

25 lutego 2015 | Autorzy: Roman Sidorski

Starożytność

Pijane słonie bojowe. Tajna broń starożytnych

"Słoń należący do stada przystosował się do picia wody. Ale słoń, który walczy na wojnie, pije wino". Tak Klaudiusz Elian, rzymski pisarz, sofista i domorosły...

28 stycznia 2015 | Autorzy: Daniel Budacz

Starożytność

Poczet dewiantów. Czy cesarstwo rzymskie założyli wariaci?

Rozpruwanie trzewi, kąsanie genitaliów, gwałty na dzieciach – to nie opis horroru klasy B, lecz przedstawiony w telegraficznym skrócie dorobek pierwszych cesarzy imperium rzymskiego. Zapraszam...

12 marca 2014 | Autorzy: Wojciech Wróbel

Starożytność

Toaletowa historia. Cała prawda o robieniu kupy w Cesarstwie Rzymskim

Dziś ciężko wyobrazić sobie miłą pogawędkę z przyjacielem podczas wspólnej porannej defekacji. Biegające stadnie do toalety nastolatki także budzą konsternację. Nie zawsze tak było. Starożytni...

23 lutego 2014 | Autorzy: Wojciech Wróbel

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cezar

Ciekaw jestem w jakim stopniu powieść Bena Kane’a trzyma się realiów historycznych, a na ile stanowi luźną interpretację autora? Z tego co zdązyłem się zorientować na stronie wydawnictwa Znak temat wydaje się interesujący i książka wciąga od pierwszych stron. Myśle, że „Zapomniany Legion” mozna potraktować jako solidną przygodówke, luźną lekturke na wieczorny relaks. Jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat to prosze mnie wyprowadzić z błędu.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.