Ciekawostki Historyczne

Rok 1922. Niebezpieczny czas przełomu. Na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej bandy bolszewików sieją terror, zostawiając za sobą trupy mężczyzn i zhańbione kobiety. Na linii Lwów – Warszawa – Wolne Miasto Gdańsk trwa bezwzględny wyścig wywiadów.

Lwowski śledczy Edward Popielski, zwany Łyssym, dostaje propozycję nie do odrzucenia. By ocalić swoją karierę, musi wytropić okrutnego bandytę i rozwiązać zagadkę podejrzanego samobójstwa. Wkracza w sam środek szpiegowskiej rozgrywki.

Tu nie ma miejsca na walkę z otwartą przyłbicą, życie i śmierć są tylko środkami uświęconymi przez cel, a gra toczy się o najwyższą stawkę – o zachowanie świeżo wywalczonej polskiej niepodległości. Każda chwila wytchnienia może się okazać prowokacją, a każdy ruch ostatnim…

„Dziewczyna o czterech palcach” to pierwsza powieść szpiegowska Marka Krajewskiego. Tę książkę mistrz kryminału chciał napisać od zawsze. Tajemnice historii przedwojennej Polski, świetnie oddany klimat lat 20-tych i wartka akcja, od której nie będziesz mógł się oderwać! Zamów już dziś z rabatem na empik.com!

Każdego obywatela Rzeczypospolitej, który mieszkał w województwie poleskim i wołyńskim, nazwisko Marcina Zarana-Zaranowskiego przejmowało grozą. Jego ludzie rabowali i gwałcili, co się tylko nadarzało, byleby to było polskie. Od czasu wojny polsko-bolszewickiej napadali na wioski, żądając spirytusu, jadła i kobiet, a jeśli czegoś z tej „trójcy świętej” nie dostali, sięgali po cepy, siekiery i piły. Byli awangardą rewolucji, żelazną pięścią proletariatu, oczkiem w głowie Feliksa Edmundowicza Dzierżyńskiego.

„Złapać Zarana żywego i go przesłuchać. Wszystkie środki, godziwe i niegodziwe, są dozwolone i pożądane. A potem zabić. Jeśli nie będzie wyjścia, zabić od razu”.

Zamów z rabatem na empik.com

Krajewski

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.