Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Poznaj sekrety średniowiecza. Co naprawdę działo się w mrocznych warowniach?

Miejsca schadzek, polowania, wystawne uczty znane ze średniowiecznych rysunków właśnie ożyły! Od władcy i jego pani przez rycerza, halabardnika zasypiającego przy bramie, aż po pomocnika kuchennego i jego psa. Wreszcie możemy dowiedzieć się, jak wyglądała codzienność za murami twierdzy.

Książka Frances i Josepha Giesów „Życie w średniowiecznym zamku” pokazuje nie tylko to, co znane jest z rycin ale i to, o czym nie przeczytamy nawet w kronikach. Sprawia, że królowie, dwór, polowania i turnieje rycerskie ponownie ożywają.

To niespotykany do tej pory na polskim rynku przeglądem zamków i życiem niekoniecznie zgodnym z filozofią średniowiecza. Dwójka cenionych historyków przedstawia barwny świat życia w dawnych warowniach.

Czy mieszkańcy zamków się nudzili? Czy obowiązywał tam wyjątkowy kodeks zachowań seksualnych? Dlaczego moda na dwie sypialnie ratowała życie, i to nie tylko małżeńskie?

To wszystko znajdziesz w książce Frances i Josepha Giesów zatytułowanej "Życie w średniowiecznym zamku" (Znak Horyzont 2017).

To wszystko znajdziesz w książce Frances i Josepha Giesów zatytułowanej „Życie w średniowiecznym zamku” (Znak Horyzont 2017).

A może chcesz się przekonać, jak wyglądało zamkowe jadło? Wyobraź sobie delikatny smak pasty z kurczaka z mieszanej z ryżem gotowanym na mleku migdałowym, a potrawę zwaną blankmanger zechcesz w swej kuchni przygotować sam. A może lubisz pierogi? Średniowieczne danie quenelle z pyszną dziczyzną sprawi, że zechcesz przenieść się w czasy, gdzie podawano dania w towarzystwie srebrnych sztućców i ozdobnych mis zwanych mazers, a do uczty akompaniował śpiew trubadura.

Do czego służyły pomieszczenia na zamku? Od tych reprezentacyjnych aż po te, w których przebywała tylko służba. Jakie sekrety miało każde z nich?

Joseph Gies i Frances Gies prowadzą nas przez świat życia w średniowiecznej warowni, który zachwyca i zaskakuje.

Sprawdź z czego skorzystał George R. R. Martin tworząc zachwycający świat „Pieśni Ognia i Lodu”. Odkryj postaci, które posłużyły mu do stworzenia bohaterów „Gry o Tron”. Szukaj powiązań i krocz po śladach mistrza.

„Życie w średniowiecznym zamku” to lektura obowiązkowa dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela Georga R.R. Martina

Codzienność w średniowiecznym zamku nareszcie bez tajemnic:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.