Ciekawostki Historyczne

Miejsca schadzek, polowania, wystawne uczty znane ze średniowiecznych rysunków właśnie ożyły! Od władcy i jego pani przez rycerza, halabardnika zasypiającego przy bramie, aż po pomocnika kuchennego i jego psa. Wreszcie możemy dowiedzieć się, jak wyglądała codzienność za murami twierdzy.

Książka Frances i Josepha Giesów „Życie w średniowiecznym zamku” pokazuje nie tylko to, co znane jest z rycin ale i to, o czym nie przeczytamy nawet w kronikach. Sprawia, że królowie, dwór, polowania i turnieje rycerskie ponownie ożywają.

To niespotykany do tej pory na polskim rynku przeglądem zamków i życiem niekoniecznie zgodnym z filozofią średniowiecza. Dwójka cenionych historyków przedstawia barwny świat życia w dawnych warowniach.

Czy mieszkańcy zamków się nudzili? Czy obowiązywał tam wyjątkowy kodeks zachowań seksualnych? Dlaczego moda na dwie sypialnie ratowała życie, i to nie tylko małżeńskie?

To wszystko znajdziesz w książce Frances i Josepha Giesów zatytułowanej "Życie w średniowiecznym zamku" (Znak Horyzont 2017).

To wszystko znajdziesz w książce Frances i Josepha Giesów zatytułowanej „Życie w średniowiecznym zamku” (Znak Horyzont 2017).

A może chcesz się przekonać, jak wyglądało zamkowe jadło? Wyobraź sobie delikatny smak pasty z kurczaka z mieszanej z ryżem gotowanym na mleku migdałowym, a potrawę zwaną blankmanger zechcesz w swej kuchni przygotować sam. A może lubisz pierogi? Średniowieczne danie quenelle z pyszną dziczyzną sprawi, że zechcesz przenieść się w czasy, gdzie podawano dania w towarzystwie srebrnych sztućców i ozdobnych mis zwanych mazers, a do uczty akompaniował śpiew trubadura.

Do czego służyły pomieszczenia na zamku? Od tych reprezentacyjnych aż po te, w których przebywała tylko służba. Jakie sekrety miało każde z nich?

Joseph Gies i Frances Gies prowadzą nas przez świat życia w średniowiecznej warowni, który zachwyca i zaskakuje.

Sprawdź z czego skorzystał George R. R. Martin tworząc zachwycający świat „Pieśni Ognia i Lodu”. Odkryj postaci, które posłużyły mu do stworzenia bohaterów „Gry o Tron”. Szukaj powiązań i krocz po śladach mistrza.

„Życie w średniowiecznym zamku” to lektura obowiązkowa dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela Georga R.R. Martina

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anonim

Won

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.