Ciekawostki Historyczne

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na lipiec 2016

Wreszcie zaczęło się lato i nastał wakacyjny nastrój. To czas, gdy chętniej spędza się czas na świeżym powietrzu. Warto jednak czasem zajrzeć do sieci, by odkryć kolejne interesujące blogi i fanpage dotyczące historii. Zapraszamy zatem gorąco na kolejną odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Tak jak dotychczas w naszym zestawieniu znalazła się szczęśliwa siódemka propozycji, które mogą Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Dziś mamy propozycje dla tych, którzy chcieliby spędzić wakacje:

1. W przedwojennej Polsce

przedwojenna

Szukacie mniej lub bardziej poważnych informacje dotyczących Rzeczpospolitej lat 20. i 30.? Lubicie dawne ogłoszenia drobne, dowcipne piosenki i karykatury? A może macie ochotę na piąteczkowe-imprezowe fotki sprzed prawie 100 lat? To wszystko – i znacznie, znacznie więcej – znajdziecie na fanpage’u Przedwojenna Polska. Profilu, który, co ciekawe, prowadzi młody pasjonat tamtych dni.

2. W pięknych zakątkach dawnej Łodzi

baedeker

Tym razem zapraszamy na niezwykły przewodnik po mieście, które z historią niezbyt się kojarzy. Baedeker Łódzki zapewnia spacery przez przeszłość i teraźniejszość. Znajdziecie tu stare kamienice i kościoły, osoby związane z dawną Łodzią, perełki modernizmu i secesji, a nawet famuły na Księżym Młynie. Możecie się przekonać, że to miasto, często niedoceniane, ma naprawdę bogatą historię i wiele przepięknych zakątków. Warto je odkryć!

3. W zaciszu z książką historyczną

ckh

Lubicie czytać książki historyczne? Skoro czytacie Ciekawostki Historyczne, to podejrzewamy, że tak. Zatem nie kryjcie się z tym. Polecamy Waszej uwadze profil Czytam książki historyczne i się tego nie wstydzę. Znajdziecie tam w przystępnej formie nowinki książkowe i informacje o spotkaniach z autorami historycznych bestsellerów. To także kopalnia zapomnianych źródeł i klasyków dziejopisarstwa.

4. Wśród obrazków z dawnych kronik

discarding

Wolicie historię oglądać zamiast czytać? Pasjonują Was zabawne ilustracje z dawnych kronik? To nie mogliście lepiej trafić. Na Discarding Images czeka na Was codzienna dawka niezwykłych średniowiecznych rysunków. Nieprawdopodobne inicjały, spojrzenia jak z „Mody na sukces”, piekielne męki i wredne zwierzaki. To – i wiele, wiele innych atrakcji – czeka na Was na tej stronie.

5. Pod sklepieniem gotyckiej katedry

tsjpbbg

Moglibyście godzinami patrzeć na wimpergi, architrawy i rozety? Dostajecie palpitacji serca na widok barokowych fasad gotyckich kościołów? Czy może po prostu chcielibyście podziwiać średniowiecznego kociaka tygodnia? Jeżeli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że fanpage Tajne Stowarzyszenie Jawnych Przeciwników Barokizowania Budowli Gotyckich jest dla Was stworzony.

6. W dawnym Poznaniu

Poznań

Poznań na starych fotografiach sprawia niesamowite wrażenie. A jeszcze większe, gdy można je porównać do współczesności. Taką możliwość daje nam strona Poznań Moje Miasto. Jej twórca szuka miejsc, z których fotografowie dziesiątki lat temu wykonywali zdjęcia, nawet jeśli wiąże się to ze stanięciem na środku ruchliwej drogi lub wejściem do cudzego mieszkania. A jakie są tego efekty, możecie sprawdzić za pomocą sprytnego suwaka.

7. Wśród architektury Krakowskiego Przedmieścia

Warszawski Barok

A teraz coś dla miłośników warszawskiej architektury. I to wcale nie modernistycznej! Na fanpage Warszawski Barok znajdą coś dla siebie nie tylko wielbiciele sztuki tamtego okresu. W swoim zamierzeniu strona przyczynić się ma do popularyzacji wiedzy o realizacjach warszawskich doby baroku, który był dla tego miasta okresem faktycznej stołeczności i największej świetności. Fanpage prowadzi prawdziwy znawca tematu – absolwent historii sztuki i przewodnik turystyczny po Warszawie.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.