Ciekawostki Historyczne

Gdzie widywano premiera Cyrankiewicza bez spodni? Czy Nina Andrycz zamawiała kreacje w Paryżu? Kto tak naprawdę trząsł polską estradą? Dlaczego podczas wyborów Miss Polonia 1984 jury głosowało dwa razy? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w książce "Jak w kabarecie. Obrazki z życia PRL".

Publikacja Andrzeja Klima to opowieść o wydarzeniach i ludziach nie zawsze najważniejszych dla życia Polski w latach 1945–1989, ale z pewnością najbarwniejszych. To dzięki nim w szarym PRL-u było o kim i o czym plotkować.

Życie w PRL-u nosiło na sobie pewne piętno paranoi. Bo co prawda dało się kupić samochód, ale najpierw trzeba było dostać na niego przydział. Można było mieć najmodniejsze sukienki, za którymi szalały elegantki na zachodzie Europy, ale trzeba było znać kierownika sklepu z odrzutami z eksportu.

Kup książkę Andrzeja Kima pod tytułem „Jak w kabarecie. Obrazki z życia PRL” na stronie wydawcy aż 20% taniej!

Kup książkę Andrzeja Kima pod tytułem „Jak w kabarecie. Obrazki z życia PRL” na stronie wydawcy aż 20% taniej!

Artyści mogli przygotowywać najzabawniejsze numery do kabaretu czy na estradę, ale i tak wiedzieli, że wytnie je cenzura, która oficjalnie nie istniała. Można było przyznawać wybitnym twórcom wysokie nagrody państwowe, a chwilę później odbierać im to, za co zostali nagrodzeni.

O tych i wielu innych niedorzecznościach opowiada ta książka.

Andrzej Klim – dziennikarz i redaktor (pracował między innymi dla „Gazety Wyborczej”, PAP-u, „Profitu”, „Claudii”, „Press”, „Newsweeka”, TVN24 Biznes i Świat). Historyk sztuki i archiwista. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych oraz Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz studiów doktoranckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Konsultant do spraw historii przy projekcie konkursowym koncepcji Muzeum Historii Polski w Warszawie. Autor książek „Seks, sztuka i alkohol. Życie towarzyskie lat 60.” i „Polska–Niemcy 1:0, czyli 1000 lat sąsiedzkich potyczek”.

Kup książkę 20% taniej na stronie wydawcy:

KUP TERAZ

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.