Ciekawostki Historyczne

Zima powoli się kończy, przyroda budzi się do życia, a Wy przysyłacie nam kolejne linki do stron, które uznaliście za godne uwagi. Ten zew wiosny sprawił, że reaktywujemy nasz cykl polecanych miejsc w sieci. Zapraszamy zatem na pierwszą w tym roku odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Tak jak dotychczas w naszym zestawieniu znalazła się szczęśliwa siódemka propozycji, które mogą Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Zaprezentowane poniżej strony mogą Was zaciekawić – i to niezależnie od tego, czym się interesujecie.

1. Coś dla książkomaniaka

ckh

Lubicie czytać książki historyczne? Skoro czytacie Ciekawostki Historyczne, to podejrzewamy, że tak. Zatem nie kryjcie się z tym. Polecamy Waszej uwadze profil Czytam książki historyczne i się tego nie wstydzę. Znajdziecie tam w przystępnej formie nowinki książkowe i informacje o spotkaniach z autorami historycznych bestsellerów. To także kopalnia zapomnianych źródeł i klasyków dziejopisarstwa.

2. Chwila dla miłośnika prasy

retropress

Jesteście miłośnikami starej polskiej prasy? Takiej z przełomu XIX i XX wieku, pisanej piękną staropolszczyzną? Jeżeli tak, to koniecznie zajrzyjcie na stronę RetroPRESS. Znajdziecie tam najciekawsze artykuły z prasy polskojęzycznej. I będziecie mogli odkryć, jak na ówczesne wydarzenia patrzyli Polacy z zupełnie innej perspektywy historycznej.

3. Dla pasjonatów starej i młodej daty

gryza

Daty były zmorą podczas szkolnych lekcji historii. Nie są one jednakże straszne, jeżeli się je serwuje w taki sposób, jak na profilu Historia – daty, które nie gryzą. Codziennie znajdziecie tam nową porcję rocznic i historii, o których warto pamiętać. To profil, który z jednej strony dostarcza rozrywki, a z drugiej – skłania do zadumy.

4. Miejsce dla stołecznych fotografii

wczoraj

Ciekawi Was, jak zmieniały się stare budynki przez dziesięciolecia? Chcecie zobaczyć fotografie, które pokazują obecny wygląd Warszawy w porównaniu do dawnych dni? Zatem strona Wczoraj i dziś jest dla Was stworzona! Twórca bloga wyszukuje stare zdjęcia i ilustracje, a potem fotografuje przedstawiane na nich obiekty. Efekt jego działań jest imponujący.

5. Rozrywka dla odkrywców i poszukiwaczy

znacie

Historia pełna jest epizodów, o których nauczyciele nie opowiadają na lekcjach historii w szkole. Właśnie im poświęcony jest facebookowy profil Historia jakiej nie znacie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyście ją poznali. Dzięki temu profilowi historia codziennie może Was zaskoczyć!

6. Pięć minut dla marketingowca

reklamy

A teraz coś z innej beczki. Zabawne, intrygujące, niespodziewane. Takie potrafiły być reklamy z przełomu XIX i XX wieku. Wybór najciekawszych z nich znajdziecie na stronie Stare reklamy. Chwyty marketingowe sprzed wieku, ogłoszenia drobne i wspaniałe lapsusy językowe – oto ich nieprzemijająca siła.

7. Gratka dla zoologów

sozz

Na koniec mamy gratkę dla miłośników fauny. Na profilu Stare obrazki ze zwierzętami znajdziecie podobizny sprzed wieków zwierząt żywych i martwych, ładnych i brzydkich, prawdziwych i zmyślonych. Czasem słodkie, czasem zabawne, czasem fantastyczne, a nieraz i makabryczne rysunki i ilustracje dostarczą Wam mnóstwa rozrywki. I pozwolą wyobrazić sobie, jak dawniej postrzegano zwierzęta.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.