Ciekawostki Historyczne

Przed nami majówka, a to doskonała okazja, aby w wolnej chwili sprawdzić co tam słychać w historycznych internetach. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was kolejną odsłonę naszego "polecankowego" cyklu. Jeżeli jesteście ciekawi jakie strony tym razem trafiły na naszą listę, to zapraszamy do lektury.

Podobnie jak ostatnio, w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Te strony mogą Was zainteresować:

Na początek coś dla miłośników II Rzeczpospolitej, czyli facebookowy profil Przedwojenna Polska. Znajdzie tam wiele mniej lub bardziej poważne informacje dotyczące przedwojennej Polski!
A teraz przenosimy się na You Tube’a, a konkretnie na kanał Historycznie.TV. Jego prowadzący stara się w prosty i przystępny sposób przybliżyć swoim widzom tajemnice miejsc, które na co dzień mijamy. Oczywiście ta tematyka to tylko część tego, co kanał ma do zaoferowania.
Jeżeli interesujecie się lotnictwem okresu II wojny światowej to koniecznie powinniście odwiedzić funpage Polskie Siły Powietrzne w  okresie II wojny światowej. Znajdzie tam zdjęcia, ciekawostki, rocznice dotyczące naszych lotników walczących na frontach II wojny światowej.
Mamy też coś dla osób zafascynowanych starymi fortyfikacjami, a konkretnie zamkami. Właśnie z myślą o nich powstał projekt Castles.today. Jeżeli to ten temat Was ciekawi to koniecznie odwiedźcie ich funpage i stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej na tema idei jaka za nim stoi.
A teraz facebookowy profil Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Jest on związany ze szczytną akcją, mającą na celu ratowanie polskich nekropoli na kresach oraz niesieniu pomocy kresowiakom. Jest okazją aby poznać historię swego rodu oraz narodu.
Ten fanpage pojawił się już w naszym pilotażowym zestawieniu, ale zaangażowanie osób, które go tworzą zasługuje na szczególnie docenienie. Szczerze zachęcamy Was do polubienia profilu Armia Krajowa. Znajdziecie tam wiele wartościowych wpisów na temat Polskiego Państwa Podziemnego i nie tylko.
Daty, zmora szkolnych lekcji historii. Nie są one jednakże straszne, jeżeli się je serwuje w taki sposób, jak na profilu Historia – daty, które nie gryzą. Codziennie znajdziecie tam nową porcję rocznic, o których warto pamiętać.

 

KOMENTARZE (3)

Dodaj komentarz

także przykład pokazywania historii w przystępny sposób
https://www.youtube.com/channel/UC5lAzJZXwZN-4DlvS73PJYA/videos

A każdego zainteresowanego historią piłki nożnej zapraszamy na naszego fanpage’a: http://www.facebook.com/futbolwretro

Zobacz również

Zimna wojna

Luksus na kredyt. Jak wyglądały „tłuste”...

Złota dekada Edwarda Gierka jawi się w pamięci wielu jako czas szczególnego dobrobytu, powiewu nowoczesności prosto z osławionego Zachodu czy luzowania pewnych norm społeczno-moralnych. W...

15 października 2021 | Autorzy: Agata Dobosz

Nowożytność

Najbardziej makabryczna kapliczka w Polsce. Zbudowano...

To ewenement na skalę Europy. Niepozorna kapliczka w Czermnej w Kudowie-Zdroju kryje makabryczny sekret. Została zbudowana z tysięcy ludzkich szkieletów.

14 października 2021 | Autorzy: Gabriela Bortacka

Do środka czy na zewnątrz?

Odwieczny problem zawieszania papieru toaletowego rozwiązany...

13 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.