Ciekawostki Historyczne

Wrzesień obrodził w nowe artykuły, które naprawdę cieszyły się Waszym zainteresowaniem. Jakie zatem ciekawostki najchętniej czytaliście? Na pierwszym miejscu brytyjscy lekarze-mordercy, później Polacy wkraczający do Rzeszy we wrześniu '39 oraz krwawe obrzędy Azteków. Do tego zarobki w renesansowej Polsce i cudowna broń Himmlera.

Poniżej TOP10 ciekawostek opublikowanych we wrześniu – jeśli przegapiłeś któryś z poniższych artykułów, najwyższa pora nadrobić zaległości!

Zapraszamy też do dyskusji o tym jakie WY chcielibyście przeczytać artykuły w nadchodzącym miesiącu. Więcej statystyk zobaczycie TUTAJ.

1.

Dla dobrego rysunku mordowali ciężarne? Rzeźnicy z brytyjskiej porodówki [18+] 39 343 odsłony we wrześniu

2.

Nasi wkraczają do III Rzeszy. Polski Blitzkrieg we wrześniu 1939 r. 36 492 odsłony we wrześniu

3.

Wyrwane serca, zjedzone nogi. Czy Aztekowie naprawdę byli sadystycznymi barbarzyńcami 25 782 odsłony we wrześniu

4.

Na ile zajęcy było stać golibrodę? Ceny i pensje w renesansowej Polsce 22 511 odsłon we wrześniu

5.

Młot Thora. Superbroń Heinricha Himmlera 18 650 odsłon we wrześniu

6.

Lubisz zielony kolor? Ciesz się, że w ogóle żyjesz! 17 691 odsłon we wrześniu

7.

Rozwalamy folksdojczów! Los niemieckich jeńców w Powstaniu Warszawskim 13 740 odsłon we wrześniu

8.

Polscy terroryści uprowadzają samolot. Uderzają prosto w moskiewski wieżowiec… 13 555 odsłon we wrześniu

9.

Bóg kazał zabijać Białych. Krwawe rebelie amerykańskich niewolników 12 342 odsłony we wrześniu

10.

Mordercze suknie. 3000 brytyjskich kobiet spłonęło żywcem 12 224 odsłony we wrześniu

 Kup ciekawą książkę (dużo taniej niż inni):

KOMENTARZE (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paweł

Dobry art o Aztekach. Czytałem i podoba mi się :)

    Nasz publicysta | Rafał Kuzak

    Cieszy nas to :)

Raul Hernandez

Trochę sie dziwię że nie ma u Was dziale starożytność artykułu o Gobekli Tepe.To odkrycie zostało już dawno oficjalnie uznane przez naukę.Co prawda niechętnie bo jest datowane na 10 000- 12 000 lat ale jednak.Polecam na Youtube film National Geographic ” W kolebce bogów”. Na tym filmie zobaczycie jak naukowcy sprytnie uzasadnili fakt, że kiedy ta budowla powstawała człowiek podobno był na etapie kamienia łupanego.No cóż,jakoś trzeba bronić tez uznawanych przez dziesięciolecia za prawdę jedyną i objawioną:)

Jeśli chodzi o starożytność w kolejce do uznania przez oficjalną naukę czekają: 150- metrowy posąg kobiety w afrykańskim państwie Mali datowany na co najmniej 20 000 lat,wyrzeźbiony w granicie,na dodatek sztucznie barwionym oraz pozostałości starożytnych budowli w rezerwacie wiszerskim w Rosji datowane na kilkadziesiąt tysięcy lat.

Zainteresowanych odsyłam do Google i Youtube: ” Dama z Mali”, ” Dame du Mali”, ” Mount Loura”, ” rezerwat wiszerski”.Podejrzewam że te dwa odkrycia poczekają na uznanie przez naukę znacznie dłużej niż Gobekli Tepe.Przesuwają one bowiem czas istnienia zaawansowanych technicznie cywilizacji na co najmniej 20 000 lat wstecz.To musiałoby oznaczać gigantyczną korektę nauczanej obecnie historii a to co sie naucza o epoce kamienia musiałoby chyba powędrować do kosza.Co sie jednak odwlecze to nie uciecze:) Dama z Mali dumnie spogląda na dolinę od 20 000 lat więc poczeka cierpliwie jeszcze trochę aż ją historycy wpiszą do podręczników :)

Raul Hernandez

Dołożę jeszcze kilka ciekawostek do pieca.Po pierwsze- już chyba tylko najstarsi, siwi jak gołąbki profesorowie historii pamiętają o teorii, według której Wawel nie powinien być nazywany zamkiem królewskim. Podobno prawdziwy zamek królewski, 10 razy bardziej okazały od Wawelu,stał na Bielanach.Po jego zburzeniu przez Zygmunta Luksemburskiego król Łokietek zarekwirował pałac biskupi na Wawelu i dopiero od tego momentu Wawel stał sie siedzibą władcy.Taką informację przekazał mi właśnie taki wiekowy profesor o ogromnej wiedzy historycznej.Co ciekawe według niego o zamku na Bielanach wspominają już źródła… greckie co by znaczyło że Kraków jest ciut starszy niż sie uważa :) Nie wiem czy to wszystko prawda ale fajnie sie o tym czyta prawda? :)

Po drugie- to co znacie jako Rynek Główny w Krakowie to są pierwsze piętra kamienic. Prawdziwy parter jest 5-7 metrów niżej, a pod nim jedna, czasem dwie, kondygnacje dawnych piwnic. Miejscami uzbierałoby się ze 20 metrów. Z tym że to akurat żadna wielka tajemnica :) Wiadomo że przez stulecia sie to wszystko nawarstwia. Jeśli szukać tu tajemnicy to można wspomnieć o teorii,według której Kraków przynajmniej raz został przebudowany od podstaw,po nadsypaniu terenu o kilka metrów. Informacja pochodzi ze źródeł zbliżonych do siwych profesorów:)

Po trzecie- coś dla fanów archeologicznego hardkoru :) Teoria,według której Kazimierz Wielki niekoniecznie budował zamki,które mu sie przypisuje a raczej dołożył parę cegieł do tego,co już zastał. Jednym z argumentów ma być fakt, że zamki przypisywane Kaziowi układają sie w linię broniącą ziemie polskie głównie od południa i zachodu.Tymczasem w czasach Kazimierza zagrożenie dla Polski istniało od północy i wschodu- Krzyżacy,Litwa. W związku z tym gdyby to on faktycznie budował zamki,to obstawiłby północ i wschód a w miarę bezpieczne południe sobie odpuścił.Zainteresowanych odsyłam do Google: ” kazimierz budowniczy uleszka”. Zaznaczam jednak że to jest już hardkor :)

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.