Ciekawostki Historyczne

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. My jednak w żadnym wypadku nie zwalniamy tempa i zapraszamy na kolejną odsłonę naszego "polecankowego" cyklu. Jeżeli jesteście ciekawi, co tym razem dla Was wybraliśmy, to zapraszamy do zapoznania się z kolejną odsłoną "mocno nieaktualnych stron".

Podobnie jak ostatnio w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Dwudziestolecie Na dobry początek coś dla miłośników Drugiej Rzeczpospolitej. Jeżeli zaliczacie się do tego grona koniecznie powinniście odwiedzić facebookowy profil Dwudziestolecie międzywojenne. Znajdziecie tam wpisy na temat historii, obyczajów, muzyki i sztuki związanych z Polską, której już nie ma.
Wrzesien Interesujecie się dziejami zmagań z niemiecką agresją w 1939 r.? Tak? No to profil Wrzesień 1939 jest po prostu dla Was stworzony. Znajdziecie tam zarówno wiele interesujących wpisów, jak również masę ciekawych zdjęć.
CzolgiWP Pozostajemy w tematyce militarnej. Teraz jednak facebookowy fanpage dla osób chcących się dowiedzieć jak najwięcej na temat polskiej broni pancernej i historii Wojska Polskiego. Jeżeli to o Was mowa, to nie wahajcie się i odwiedźcie profil o wszystko mówiącej nazwie Czołgi WP.
Chcecie dowiedzieć się o czym pisała kiedyś polska prasa? Jeżeli tak, to koniecznie zajrzyjcie na stronę RetroPRESS. Znajdziecie tam najciekawsze artykuły z prasy polskojęzycznej.
Wybitni Na chwilę wracamy do klimatu międzywojennej Polski. A wszystko za sprawą facebookowego fanpage’a Wybitni II RP, przedstawiającego wybitnych ludzi, którzy mieli wkład w rozwój i promocję II Rzeczypospolitej. Ponadto informacje i ciekawostki z historii II RP.
Daty, zmora szkolnych lekcji historii. Nie są one jednakże straszne, jeżeli się je serwuje w taki sposób, jak na profilu Historia – daty, które nie gryzą. Codziennie znajdziecie tam nową porcję rocznic, o których warto pamiętać.
Na koniec jak zawsze nieco nietypowo. Mianowicie youtube’owy kanał Kuby Potockiego ze Stowarzyszenia Arma.pl, który w swoich filmach przybliża tematykę Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Chcecie dowiedzieć się co kryje się pod tą nazwą, przekonajcie się sami odwiedzając Jego kanał.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.