Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Rozwiązanie konkursu: Oblężone miasto

A oto nagroda: książka "Leningrad. Tragedia oblężonego miasta" Anny Reid, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

A oto nagroda: książka "Leningrad. Tragedia oblężonego miasta" Anny Reid, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Zamiast rozwodzić się nad szczegółami okrutnego oblężenia Leningradu, wolimy rozdawać książki. Czas na rozwiązanie konkursu.

Zanim jednak poznacie listę zwycięzców, prawidłowe odpowiedzi:

  1. Za co rozstrzelana została „ciocia Nastia”? Za zjedzenie własnej córki.
  2. Z pomocą jakiej przyprawy próbowano zamaskować odór „masy mięsnej” w Leningradzie podczas oblężenia? z pomocą goździków
  3. Jakie dwa „wynalazki” leningradzkiej Akademii Leśnictwa stosowano jako substytut pełnowartościowych pokarmów podczas oblężenia? ekstrakt drożdżowy ze sfermentowanych trocin i hydrolizowana celuloza

Nagrody, czyli trzy egzemplarze książki Anny Reid „Leningrad. Tragedia oblężonego miasta„ wędrują do:

  1. Ewy Leśniewskiej z Poznania
  2. Anna Lubańskiej
  3. Magdaleny Nietrzeby z Warszawy

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.