Ciekawostki Historyczne

Zamiast rozwodzić się nad szczegółami okrutnego oblężenia Leningradu, wolimy rozdawać książki. Czas na rozwiązanie konkursu.

A oto nagroda: książka "Leningrad. Tragedia oblężonego miasta" Anny Reid, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

A oto nagroda: książka "Leningrad. Tragedia oblężonego miasta" Anny Reid, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Zamiast rozwodzić się nad szczegółami okrutnego oblężenia Leningradu, wolimy rozdawać książki. Czas na rozwiązanie konkursu.

Zanim jednak poznacie listę zwycięzców, prawidłowe odpowiedzi:

  1. Za co rozstrzelana została „ciocia Nastia”? Za zjedzenie własnej córki.
  2. Z pomocą jakiej przyprawy próbowano zamaskować odór „masy mięsnej” w Leningradzie podczas oblężenia? z pomocą goździków
  3. Jakie dwa „wynalazki” leningradzkiej Akademii Leśnictwa stosowano jako substytut pełnowartościowych pokarmów podczas oblężenia? ekstrakt drożdżowy ze sfermentowanych trocin i hydrolizowana celuloza

Nagrody, czyli trzy egzemplarze książki Anny Reid „Leningrad. Tragedia oblężonego miasta„ wędrują do:

  1. Ewy Leśniewskiej z Poznania
  2. Anna Lubańskiej
  3. Magdaleny Nietrzeby z Warszawy

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Średniowiecze

Średniowieczna kuchnia polska, czyli nie tylko...

Suta i dobrze doprawiona? A może zbyt tłusta i przesolona? Jaka była polska kuchnia w średniowieczu? Oto co jadali nasi przodkowie 500 lat temu...

24 października 2021 | Autorzy: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut

Historia najnowsza

Szczyt makabry? Robił rzeźby z ludzkich...

W 1977 roku niemiecki lekarz Gunther von Hagens opracował proces nazwany potem plastynacją. Kilkadziesiąt lat później jego „trupy” zagrały w filmie o Bondzie.

23 października 2021 | Autorzy: Joanna Wycisło

Druga wojna światowa

Samolot trafiony, zatopiony? Niekoniecznie! Niektórzy piloci...

Trafienie samolotu nie zawsze wiązało się z jego całkowitym zniszczeniem. Historia zna przypadki, w których uszkodzona maszyna bezpiecznie lądowała. Duża w tym zasługa pilotów.

22 października 2021 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.