Ciekawostki Historyczne

Wikingowie na Rusi... chrzest... piękna i przebiegła księżna Olga... kozackie powstania... Chmielnicki... unia brzeska... Nic tylko czytać, czytać, czytać! A gdzie? U Natalii Jakowenko.

A oto nagroda: książka Natalii Jakowenko "Historia Ukrainy do 1795 roku", ufundowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN

A oto nagroda: książka Natalii Jakowenko „Historia Ukrainy do 1795 roku”, ufundowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN

Wikingowie na Rusi… chrzest… piękna i przebiegła księżna Olga… kozackie powstania… Chmielnicki… unia brzeska… Nic tylko czytać, czytać, czytać! A gdzie? U Natalii Jakowenko.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Naukowego PWN mamy dla was trzy egzemplarze świetnej syntezy dziejów Ukrainy do roku 1795. Aby zdobyć jeden z nich wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu:

  1. Jaki symboliczny podarunek otrzymali od Słowian Chazarowie gdy zażądali zhołdowania ich ziem?
  2. Jak skończył Józefat Kuncewicz?
  3. Jakie imiona nosili dwaj bracia Chorywa?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 12 maja do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.