Ciekawostki Historyczne

Wikingowie na Rusi... chrzest... piękna i przebiegła księżna Olga... kozackie powstania... Chmielnicki... unia brzeska... Nic tylko czytać, czytać, czytać! A gdzie? U Natalii Jakowenko.

A oto nagroda: książka Natalii Jakowenko "Historia Ukrainy do 1795 roku", ufundowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN

A oto nagroda: książka Natalii Jakowenko „Historia Ukrainy do 1795 roku”, ufundowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN

Wikingowie na Rusi… chrzest… piękna i przebiegła księżna Olga… kozackie powstania… Chmielnicki… unia brzeska… Nic tylko czytać, czytać, czytać! A gdzie? U Natalii Jakowenko.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Naukowego PWN mamy dla was trzy egzemplarze świetnej syntezy dziejów Ukrainy do roku 1795. Aby zdobyć jeden z nich wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu:

  1. Jaki symboliczny podarunek otrzymali od Słowian Chazarowie gdy zażądali zhołdowania ich ziem?
  2. Jak skończył Józefat Kuncewicz?
  3. Jakie imiona nosili dwaj bracia Chorywa?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 12 maja do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Średniowiecze

Średniowieczna kuchnia polska, czyli nie tylko...

Suta i dobrze doprawiona? A może zbyt tłusta i przesolona? Jaka była polska kuchnia w średniowieczu? Oto co jadali nasi przodkowie 500 lat temu...

24 października 2021 | Autorzy: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut

Historia najnowsza

Szczyt makabry? Robił rzeźby z ludzkich...

W 1977 roku niemiecki lekarz Gunther von Hagens opracował proces nazwany potem plastynacją. Kilkadziesiąt lat później jego „trupy” zagrały w filmie o Bondzie.

23 października 2021 | Autorzy: Joanna Wycisło

Druga wojna światowa

Samolot trafiony, zatopiony? Niekoniecznie! Niektórzy piloci...

Trafienie samolotu nie zawsze wiązało się z jego całkowitym zniszczeniem. Historia zna przypadki, w których uszkodzona maszyna bezpiecznie lądowała. Duża w tym zasługa pilotów.

22 października 2021 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.