Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rozwiązanie konkursu: Zatruty pokój

A oto nagroda: książka Gregora Dallasa pt. "Zatruty pokój" (Bukowy Las, 2012).

A oto nagroda: książka Gregora Dallasa pt. "Zatruty pokój" (Bukowy Las, 2012).

Tym razem będzie bez zbędnych ceregieli. Mamy zwycięzców, mamy nagrody. Teraz tylko trzeba połączyć jedno z drugim i trzy osoby znajdą w swoich skrzynkach pocztowych awizo na sporą przesyłkę (tak, pozdrawiamy Pocztę Polską!).

Zanim jednak opublikujemy listę zwycięzców, odpowiedzi na pytania konkursowe:

  1. W czerwcu 1939 r. na zadane w sondażu pytanie: „Czy Francja powinna użyć siły zbrojnej, by utrzymać dotychczasowy status Gdańska?”, 76% badanych Francuzów odpowiedziało, że tak. Jako odsetek osób udzielił odpowiedzi twierdzącej w podobnym sondażu , przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii przez Gallupa? Podobnie jak we Francji 76%.
  2. W jaki sposób mieszkańcy miasteczka Ust’-Usa wezwali pomoc po walkach z rebeliantami w 1942 r.? Przez ukrytą w lesie radiostację.
  3. Jak zginął Mark Andriejewicz Rietiunin? Popełnił samobójstwo.

Skoro już wiemy jak należało odpowiedzieć na pytania, możemy podać listę tych, którzy zrobili to prawidłowo i których lubi generator liczb losowych:

  1. Monika Grzywna z Wrocławia
  2. Dariusz Wierzański z Warszawy
  3. Anna Brzozowska z Warszawy

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.