Ciekawostki Historyczne

Ostatnio mogliście wygrać w naszych konkursach, bądź co bądź, egzotyczne książki. Poezja łagrowa, koreańska propaganda, biografia szwedzkiego króla... Czas na coś bardziej klasycznego! Wydawnictwo Replika ma dla Was pięć egzemplarzy książki "Ochroniarz Churchilla" autorstwa Toma Hickmana.

Oboje pracowaliśmy nad tą publikacją (jako tłumacz i redaktor) możemy więc z czystym sercem Wam ją polecić – to zdecydowanie najciekawsza nowość historyczna Repliki, a jednocześnie jedna z najbardziej intrygujących książek dotyczących II wojny światowej, jakie ukazały się w tym roku na rynku wydawniczym.

Chcecie jeden egzemplarz dla siebie? Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Jak zwykle wszystkie rozwiązania znajdziecie w artykułach „Ciekawostek historycznych”:

  1. Churchill zaczął się zajmować malarstwem jeszcze podczas I wojny światowej, aby zwalczyć przygnębienie, ogarniające go na skutek pewnego wydarzenia. Jakiego?
  2. W latach 20. Churchill z wielką determinacją zaczął się uczyć murarstwa. Kto (jaka osoba lub organizacja) go do tego skłonił swoją decyzją?
  3. Na wieść o śmierci jakiego światowego przywódcy podczas wojny Churchill rozpłakał się  w towarzystwie swojego ochroniarza?

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w czwartek 14 lipca przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

KOMENTARZE (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wojtek

kiedy w końcu rozwiązanie????

    Nasz publicysta | Kamil Janicki

    Tym razem rozwiązania będą po weekendzie – w poniedziałek. Wiecie, my też nie pracujemy 7 dni w tygodniu :).

Dorota

A kiedy możemy spodziewać się nowego konkursu? :)

Nasz publicysta | Kamil Janicki

Dzisiaj lub jutro :). Tym razem średniowiecze :).

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.