Ciekawostki Historyczne

Informacja o zmianach w serwisie

Wprowadziliśmy kolejne zmiany, mające ułatwić korzystanie z serwisu. Teraz zamiast sześciu okresów/epok, w menu po prawej widać osiem. Dzięki temu łatwiej będzie wyszukiwać artykuły poświęcone XX stuleciu. Wcześniej wszystkie z nich były zbite w jedną epokę, przez co już wczoraj zebrało się tam ich dziesięć. Za kilka miesięcy ich sensowne przeglądanie stałoby się niemal niemożliwe.

W nowym menu XX wiek podzieliliśmy na trzy części:

  • 1914-1939 (I wojna światowa i okres międzywojenny)
  • 1939-1945 (II wojna światowa)
  • 1945-2000 (okres powojenny).

Jak widać, jako XIX stulecie rozumiemy tzw. „długi wiek dziewiętnasty” – trwający do wybuchu I wojny światowej.

Przy okazji wprowadzania nowego podziału zmieniliśmy też wizualną oprawę menu bocznego, tak aby pasowała go ogólnej szaty graficznej serwisu.

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pm

Dobór ikonek sugeruje anglocentryczną wizję dziejów. Gdyby nie Jagiełło i Piłsudski wyglądałoby niemalże na to że serwis jest poświęcony dziejom narodów języka angielskiego, niczym ze sławnego dzieła Churchilla ;)
A ogólnie ciekawa strona, życzę powodzenia!

Aleksandra Zaprutko

Dziękujemy za bardzo trafną uwagę, bo nie opieraliśmy się na przesłaniu wujaszka Winstona :) rzeczywiście przewijało się zbyt wielu przywódców angloamerykańskich, ale oto na scenę ikonkową wkroczyli towarzysz Stalin i jej wysokość Marysieńka.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.