Ciekawostki Historyczne

Informacja o zmianach w serwisie

Wprowadziliśmy kolejne zmiany, mające ułatwić korzystanie z serwisu. Teraz zamiast sześciu okresów/epok, w menu po prawej widać osiem. Dzięki temu łatwiej będzie wyszukiwać artykuły poświęcone XX stuleciu. Wcześniej wszystkie z nich były zbite w jedną epokę, przez co już wczoraj zebrało się tam ich dziesięć. Za kilka miesięcy ich sensowne przeglądanie stałoby się niemal niemożliwe.

W nowym menu XX wiek podzieliliśmy na trzy części:

  • 1914-1939 (I wojna światowa i okres międzywojenny)
  • 1939-1945 (II wojna światowa)
  • 1945-2000 (okres powojenny).

Jak widać, jako XIX stulecie rozumiemy tzw. „długi wiek dziewiętnasty” – trwający do wybuchu I wojny światowej.

Przy okazji wprowadzania nowego podziału zmieniliśmy też wizualną oprawę menu bocznego, tak aby pasowała go ogólnej szaty graficznej serwisu.

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Dobór ikonek sugeruje anglocentryczną wizję dziejów. Gdyby nie Jagiełło i Piłsudski wyglądałoby niemalże na to że serwis jest poświęcony dziejom narodów języka angielskiego, niczym ze sławnego dzieła Churchilla ;)
A ogólnie ciekawa strona, życzę powodzenia!

Aleksandra Zaprutko

Dziękujemy za bardzo trafną uwagę, bo nie opieraliśmy się na przesłaniu wujaszka Winstona :) rzeczywiście przewijało się zbyt wielu przywódców angloamerykańskich, ale oto na scenę ikonkową wkroczyli towarzysz Stalin i jej wysokość Marysieńka.

Zobacz również

Historia najnowsza

Szczyt makabry? Robił rzeźby z ludzkich...

W 1977 roku niemiecki lekarz Gunther von Hagens opracował proces nazwany potem plastynacją. Kilkadziesiąt lat później jego „trupy” zagrały w filmie o Bondzie.

23 października 2021 | Autorzy: Joanna Wycisło

Druga wojna światowa

Samolot trafiony, zatopiony? Niekoniecznie! Niektórzy piloci...

Trafienie samolotu nie zawsze wiązało się z jego całkowitym zniszczeniem. Historia zna przypadki, w których uszkodzona maszyna bezpiecznie lądowała. Duża w tym zasługa pilotów.

22 października 2021 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Nieznajoma wyłowiona z Sekwany

Wszyscy ją znamy, a niektórzy pewnie całowali...

21 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.