Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Najlepsze książki na prezent do 30 złotych. Nawet jeśli dysponujesz niewielkim budżetem, możesz zaszaleć!

Szukasz prezentu dla dziewczyny, chłopaka, mamy, taty, babci lub dziadka? Książka to zawsze dobry pomysł! Przygotowaliśmy dla Was zestawienie pomysłów, które nie zrujnują waszego świątecznego budżetu, a przy tym sprawią radość najbliższym. Jeszcze zdążycie zamówić!

Fascynuje Cię średniowiecze? Wszystkie jego sekrety odkrywają przed nami badacze tej epoki Joseph i Frances Gies w swojej najnowszej książce "Życie w średniowiecznej wsi" (Znak Horyzont 2018).

Życie w średniowiecznej wsi

Doskonały prezent nie tylko dla osób, które pochodzą ze wsi, ale dla wszystkich interesujących się historią życia codziennego. A także dla miłośników „Gry o tron”, bo tę publikację poleca sam George R.R. Martin. Joseph i Frances Giesowie zabierają czytelnika w podróż do średniowiecznej wsi. W jej trakcie poznajemy codzienne troski mieszkańców, dowiadujemy się, co jedli, w co się ubierali oraz jak funkcjonowała ich społeczność. To fascynujący mikrokosmos, w którym odbijają się wszystkie prawidła epoki.

KLIKNIJ, by kupić tę pozycję w naszej księgarni.

Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego

Świetny podarunek dla miłośnika średniowiecza, ale też dla patrioty, przekonanego o dziejowej misji Polski. Michael Morys-Twarowski opowiada o tym, jak Bolesławowi Chrobremu z nieco dzikiego kraju udało się stworzyć europejskie mocarstwo. Pierwszy polski król bił się ze wszystkimi o wszystko i… wygrywał. Zdobywał najważniejsze środkowoeuropejskie stolice, śmiał się w twarz najpotężniejszym władcom. Fascynująca lektura dla fanów Bolesława Chrobrego.

KLIKNIJ, by kupić tę pozycję w naszej księgarni.

Damy złotego wieku

Królowa Bona wychodzi do nas ze sztywnych ram obrazów. Autor zabiera czytelnika w podróż do czasów polskiego złotego wieku, gdy Jagiellonowie rozgrywali partię szachów na mapie Europy. To nie tylko książka historyczna, ale też szalenie interesująca opowieść o relacjach międzyludzkich, emocjach i motywach podejmowania decyzji na szczytach władzy. Jest tu wszystko, czego może pragnąć fan sensacyjnych historii: trudne relacje rodzinne, skomplikowane stosunki na linii teściowa-synowa, to i owo o ówczesnym trucicielstwie. Zatem… uwaga na wigilijną grzybową!

KLIKNIJ, by kupić tę pozycję w naszej księgarni.

Teraz jesteście Niemcami

Czy da się ukraść tysiące dzieci, wyrywając je z ich środowiska i pozbawiając wiedzy o tym, kim są, skąd pochodzą i co stało się z ich najbliższymi? Brzmi to niczym scenariusz okrutnego dramatu, ale dla wielu małych Polaków było rzeczywistością. Już w 1938 roku Heinrich Himmler zaplanował wszystko. Po wybuchu wojny niemieccy lekarze zaczęli dokonywać selekcji. Jeśli malcy mieli pecha urodzić się z blond włosami, niebieskimi oczami i innymi cechami kwalifikującymi ich do „rasy panów”, ich los był niepewny. Na peronie, na ulicy – w każdej chwili mogli być wyrwani z rąk swoich matek, wywiezieni do Niemiec i poddani przymusowej germanizacji. Tę fascynującą lekturę doceni każdy miłośnik drugiej wojny światowej.

KLIKNIJ, by kupić tę pozycję w naszej księgarni.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.