Ciekawostki Historyczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup "Damy ze skazą" z autografem autora!

Tylko teraz macie okazję nabyć limitowaną edycję naszej najnowszej książki pod tytułem „Damy z Skazą” z autografem Kamila Janickiego. Każdy egzemplarz poza podpisem autora posiada również unikatowy numer. Edycja limitowana obejmuje tylko 50 egzemplarzy!

Matylda to dziedziczka najpotężniejszej dynastii świata. Głupota rodzonego brata zamienia jej życie w piekło. Nieodpowiedzialny szczeniak z koroną na głowie przegrywa ją podczas partii kości.

Rycheza angażuje cały swój spryt i nieustępliwość, by zmazać hańbę matki. Przybywa do kraju rządzonego przez ogarniętego obsesją tyrana. To ona zrobi z niego bohatera. I ona zapewni mu królewską koronę.

Przedsława, zgwałcona i odarta z marzeń przez nienawistnego furiata, poprzysięga zemstę. Za jej sprawą na rodzące się polskie mocarstwo spada klątwa.

Poznaj historię polskiej korony, odartą z mitów i fałszerstw. W świecie pełnym nienawiści, w którym ludzkie życie jest warte tylko tyle, ile gotowi są za nie zapłacić handlarze niewolników, te wielkie damy zrobią wszystko, by zdobyć sławę silniejszą od śmierci.

Urażona duma, poniżenie, zdrada, której nie wolno wybaczyć. Grzechy ludzi zbyt ambitnych, by uznać własne potknięcia, zepchną cały ród i imperium na drogę prowadzącą ku zagładzie. I tylko kobiety będą mogły je uratować.

Kup książkę z rabatem na znak.com.pl

baner

KOMENTARZE (7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piotr

Tania sensacja

Anonim

a ja bym powiedziała raczej, że ciekawe spojrzenie na kobiety w średniowieczu. Jestem bardzo ciekawa tej książki

filo

przykro mi, ale Polacy sto lat za Murzynami, albo raczej Anglikami, niestety :) Philippa Gregory już od dawna pisze książki o kobietach, o Mgłach Avalonu nawet przez litość nie wspomnę; ich punkcie widzenia na historię, wpływie na nią – a my co? Jedna książeczka na razie. Czy tam może ze dwie, trzy, I to o wielu kobietach. Zamiast dobrze poszukać, poczytać, to lepiej machnąć jakieś nie wiadomo co ,tak jakby dało się opisać historyczne postacie w proporcji jedna niewiasta; przypada jeden rozdział. To tak nie działa. Znowu dostaniemy porcyjkę niestrawnych i powierzchownych informacji. Wielkie dzięki.

  V,

  Polecam książki Elżbiety Cherezińskiej, szczególnie z wątku polskiego. W prawdzie to nie dokument, ale bardzo gruntownie przygotowana fabuła pod względem historycznym. I silne kobiety na tronie. Palce lizać! :D

  DUMNY SLOWIANIN

  Panie filo…jakis kompleks wobec POLAKOW ???
  A pan/ pani z jakiego Narodu?

Idiota

Dlaczego Średniowiecze było ciemne? Bo eliektrifikacija wsjej strany przyszła dopiero wraz z władzą sowiecką! Średniowiecze wymyśliło uniwersytety, tę obrzydłą wylęgarnię ciemnoty, której przesądny korowód wieńczy św Tomasz z Akwinu. Ciekawe, kto przepisał antyczne dzieła, wynalazł płodozmian, zabronił w Konstancji krzyżackim heretykom mieczem nawracać pogan, usprawnił zasady dochodzenia i procedurę sądowa. Kto zakazał składania ofiar z ludzi i zabijania wdów?
W Guantanamo mieści się Ministerstwo Miłości, Bibliotekę Aleksandryjską spaliły krasnoludki, Hus odbudował Czechy, Luter popierał Żydów i szanował kobiety, Kalwin był mecenasem sztuki, a Henryk VIII za półdarmo dzierżawił chłopom ziemie klasztorne.

Pozdrowienia z siostrzanej loży,
Architekt z Chartres

  tez IDIOTA

  Ciekawe dlaczego w szkolach „polskich” W POLSCE nie uczy sie POLSKIE DZIECI dziejow LECHI…co ma 10 000 lat …i nawet wiecej

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.