Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Mieszko I był zabijaką, gwałcił, palił i rabował!

mini.jpg,Polska rodziła się nie jak w legendzie o Piaście Kołodzieju i jego synu wybranym na księcia dzięki błogosławieństwu słowiańskich bogów. Zamiast tego były krzyki zarzynanych, swąd palonych domostw i trupów oraz banda zabijaków pod przewodnictwem  piastowskiego wodza. 

W sejmie niedawno wybuchła spora awantura wokół oddawania hołdu Mieszkowi I, jako władcy, który przyjął chrześcijaństwo. Prawda jest taka, że piękną legendę o tym, jak to się stało, że syn biednego chłopa zasiadł na tronie, a potem jego potomek przyjął chrzest oświecony przez czeską żonę można spokojnie włożyć między bajki. Nijak ma się do rzeczywistości. Piastowie doszli do władzy nie dzięki przepowiedni pogańskich kapłanów, a prawem silniejszego, bezwzględnie mordując swoich wrogów.

Wspólnie z serwisem Deser.pl zapraszamy na film oparty na artykule autorstwa Kamila Janickiego „Mafijne początki Polski. Czy pierwsi Piastowie byli zwyczajnymi gangsterami?”. Pełną, tekstową wersję materiału znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy też do odwiedzenia strony Deseru.pl i zapoznania się z dyskusją pod filmem.

Przeczytaj więcej o krwawych początkach Polski:

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze (18)

    1. Arek Odpowiedz

     iiiiii już? To wszystko? Ta pani powiedziała i my teraz mamy powiedzieć „acha, dziękujemy”? Czy co, bo nie bardzo rozumiem?

    2. Anonim Odpowiedz

     To ciekawe postrzeganie historii. Ciekawe jak z takiej perspektywy powinni patrzeć potomkowie ludów rzymskich greckich egipskich perskich… itd.

    3. Oburzona Odpowiedz

     Wstydźcie się za te bzdury, o których piszecie i które wygadujecie. Mam nadzieję, że nie jesteście historykami, a jedynie amatorami. Inaczej powinniście stracić dyplomy.

    4. łopolanin z kresów Odpowiedz

     HISTORIA Z PRZYMRÓŻENIEM DWÓCH /DWOJE/ OCZU.
     Tym razem o czasach trochę wcześniejszych – w roku 454 – w mieście Krakowie zaczął panować niejaki Krak. Nazwisko /przydomek/ wziął od nazwy miasta. Miał 2 córki, starszą Goldę, i młodszą Wandę.
     Wanda była straszny brudas i niechluj. Mówią kroniki że wody to on prawie nie używała. Ale jak dorosła to zjawił się jeden taki z Rajchu. Co by ją i może wziął za żonę, ale żeby się chociaż raz umyła. Przyjechał na takim czarnym koniu OPEL.
     Wanda też chciała do Rajchu, więc poszła do Wisły /nazwa rzeki pochodzi od Klubu Piłkarskiego, nazwę rzece nadano w stu lecie istnienia Klubu w marcu 300 roku a nie jak piszą niektórzy historycy od kombajnu/ i tam się utopiła, żeby nie było że nie umiał pływać to wymyślono, że nie chciała do E-fu /jaka Polka nie chciała by do E-fu, i to do konia Opla?/
     Golda zaś wyszła za węgierskiego króla Belę III, /to ten co to od niego wzięło się „pijany jak Bela”/
     W pałacu miał fontannę w której tryskało wino. Jak ktoś przychodził do króla wtedy Golda na pytanie gdzie można się napić mówiła „TUKEJ”, co zmieniono na TOKAJ. Ale po trzech latach w roku 500, Golda uciekła z Węgier z jednym Arabem, nie znamy niestety jego nazwiska. Wiadomo tylko że ponoć był bardzo jurny. Ale kroniki mówią, że nim dotarł do Palestyny to dostał zawału na ….. no tej.
     Tak że cały majątek po nim odziedziczyła Golda. Co dalej nie wiem.
     Może to i prawda a może nie, a może ktoś coś wie.

     Czekam także na wszelki opowieści i pewne informacje o „złotym pociągu” .

    5. znawca_tematu Odpowiedz

     Poziom interpretacji historii godny targetu (gazeta.pl). Zauważcie, że autorom tego materiałów na niczym wartościowym intelektualnie i naukowo nie zależało. Trudno tego dokonywać dwuminutowym filmikiem upraszczającym wszystko do poziomu opowiastki komiksowej. Czym więc jest ów materiał wideo? Ano typową dla środowiska gazety wyborczej regułką, schematem narracyjnym dla jej sekciarskich palikociarsko-urbanowych czytelników. Polska stała się chrześcijańska rękoma bezwzględnych banitów i morderców. To ma zapamiętać właśnie pospólstwo czytające media Agory. Polskie chrześcijaństwo stworzyli mordercy i wszelkiej maści męty.

    6. oto Odpowiedz

     Chazarska wersja naszej historii,przykre to i smieszne-poziom ”autorow”zeujacy.Moze napiszcie cos o ludobojstwie na Wolyniu!

    7. Yuko Odpowiedz

     Przepraszam, a jak budowano państwa w historii? A juz zwłaszcza we wczesnym średniowieczu? Porownywanie ludzi ówczesnie żyjacych z ich swiatopoglądem do naszych standardów jest mysleniem ahistorycznym. Nie rozumiem jak ktos profesjonalnie zajmujacy sie historią może miec takie podejscie? A co powiedzieć o Rzymianach, Frankach o Normanach? Przeciez kształtowanie panstwowosci na gruzach imperium romanum to jedno pasmo (uwaga wrazliwi niech zasłonią oczy) grabiezy, mordów i szeroko rozumianej przemocy. To co powiedzieć np. o Karolu Wielkim, który w 799/800 r. kazał ściąć 4500 jeńców saskich? Że był „megagangsterem”? Nie wiem, przedszkole jakieś…

     • Anonim Odpowiedz

      Jest to bardziej prawdopodobne, niż bajki o aniołach i innych bożkach. Większość współczesnych państw powstała na zdobytych i zaanektowanych terenach.

    8. jol Odpowiedz

     tak właśnie moi drodzy wygląda sprawa pisania nam historii przez naszych „przyjaciół”, do tego niech nam Zachód napisze konstytucję i zasady funkcjonowania sądów, zaś Izrael bedzie kierował narracją polityczno-historyczną ku chwale swego zajebistego narodu wybranego

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.