Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Co autor miał na myśli? Kamil Janicki dzisiaj w Radiu Kraków opowie o „Epoce hipokryzji”

Audycję Koło kultury, w której dzisiaj o 21:05 wystąpi nasz redaktor naczelny Kamil Janicki poprowadzi Jolanta Drużyńska (źródło: Radio Kraków).

Audycję Koło kultury, w której dzisiaj o 21:05 wystąpi nasz redaktor naczelny Kamil Janicki, poprowadzi Jolanta Drużyńska (źródło: Radio Kraków).

Jeszcze nie jesteście pewni czy warto sięgnąć po „Epokę hipokryzji”? Jeżeli tak, to dzisiaj o 21:05 w Radiu Kraków macie okazję posłuchać, co na jej temat ma do powiedzenia nasz redaktor naczelny Kamil Janicki, spod którego klawiatury wyszła pierwsza książka „Ciekawostek historycznych”.

Będzie on gościem audycji „Koło kultury”, którą prowadzi Jolanta Drużyńska, autorka cenionych reportaży i audycji dokumentalnych dotyczących kontrowersyjnych i mało znanych wydarzeń z najnowszej historii. To współautorka książek historycznych m. in. „Kolacji z konfidentem” i „Wyklętych życiorysów”. Dopiero co opublikowała „Ostatni Tabor”, poświęcony trudnym dziejom polskich Romów.

Audycji możecie posłuchać w radiu, lub za pośrednictwem strony internetowej krakowskiej rozgłośni.

Cała godzina zostanie poświęcona wielkiej i zapomnianej rewolucji seksualnej w przedwojennej Polsce. Jakie dyskusje światopoglądowe wstrząsały krajem naszych pradziadków? Jak podchodzono do antykoncepcji, aborcji, edukacji seksualnej? I czy ludzie żyjący niemal wiek temu naprawdę byli bardziej pruderyjni od nas? Zapraszamy! 

Więcej o „Epoce hipokryzji”:

Feministki żądają prawa do „całego życia”. Sklepikarze handlują kondomami z wypustkami, które wynalazł polski Żyd z Konina. Krakowski lekarz odkrywa kobiecy orgazm na wiele lat przed Amerykanami. W szkole jawnie odbywają się lekcje edukacji seksualnej i handel erotycznymi pocztówkami. Polki przyznają, że fantazjują o seksie z Murzynami, a Polacy – o intymnych spotkaniach z Żydówkami. Politycy i publicyści dyskutują o związkach partnerskich i legalizacji poligamii.

kamil janicki wide

„Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce” to najnowsza książka Kamila Janickiego – autora bestsellerowych publikacji, takich jak „Pierwsze damy II Rzeczpospolitej” (2012), „Upadłe damy II Rzeczpospolitej” (2013) i „Damy złotego wieku” (2013).

Zachowawcze środowiska grzmią że Polska znajduje się na krawędzi moralnej zagłady: tysiące gimnazjalistów oddają się męskiej prostytucji a pedofilia uchodzi w mieszczańskich domach za formę zabawy z dziećmi. W samej Warszawie przeprowadza się 20 000 aborcji rocznie. Konserwatyści udają jednak, że problem nie istnieje. Pod ich naciskiem przestępczość seksualna jest ignorowana a Polki pragnące wyzwolenia są wyzywane od wariatek i nazywane histeryczkami.

Pierwsza książka pod marką "Ciekawostek historycznych"! Kliknij, by kupić ją ze świetnym rabatem.

Pierwsza książka pod marką „Ciekawostek historycznych”! Kliknij, by kupić ją ze świetnym rabatem.

Jest rok 1930. Kraj nieskazitelnych dżentelmenów, niewinnych dam i patriotów to w rzeczywistości ojczyzna pierwszej rewolucji seksualnej.

Nowa książka bestsellerowego autora – Kamila Janickiego – odmalowuje wielkie zderzenie światopoglądów i spór obyczajowy, który podzielił przedwojenną Polskę. Jeśli myślałeś, że gender, małżeństwa homoseksualne, walka o prawa kobiet, legalność prostytucji, i tolerancję wobec każdego rodzaju miłości to tematy XXI wieku, sprawdź jak bardzo się myliłeś.

Metryczka:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.