Polskie Imperium

Redakcja


Kamil Janicki

redaktor naczelny

 

Historyk, publicysta i pisarz. Zajmuje się przede wszystkim historią przedwojennej Polski oraz sylwetkami zapomnianych i niedocenianych kobiet. Autor kilku bestsellerowych książek m.in. „Pierwszych dam II Rzeczpospolitej”, „Dam złotego wieku”, „Żelaznych dam”, „Pijanej wojny” i „Epoki hipokryzji”.

mail: janicki@ciekawostkihistoryczne.pl
tel.: 662 29 13 99

Rafał Kuzak

zastępca redaktora naczelnego

Historyk, fan muzyki rockowej i dobrej książki. Jak nikt potrafi obalać historyczne mity. Współautor „Wielkiej Księgi Armii Krajowej”. Autor wielu spośród naszych najbardziej kontrowersyjnych tekstów: poświęconych obronie Westerplatte, zbrodniczym dyktatorom i przedwojennej sanacji.

mail: kuzak@ciekawostkihistoryczne.pl
tel.: 661 469 779

Aleksandra
Zaprutko-Janicka

redaktor

Historyczka, publicystka i współzałożycielka „Ciekawostek historycznych”. Autorka kilkuset artykułów, a także współautorka albumu „Elity w II Rzeczpospolitej”. Napisała książki „Okupacja od kuchni”, poświęconą kulinarnemu obliczu II wojny światowej, i „Piękno bez konserwantów”, dotyczącą sekretów urody przedwojennych kobiet.

mail: zaprutko@ciekawostkihistoryczne.pl

Agnieszka Wolnicka

sekretarz redakcji

Absolwentka stosunków międzynarodowych i pasjonatka historii. Specjalizuje się w powiązaniach rodzinnych między monarchami, zwłaszcza w średniowieczu i nowożytności. Poza pracą w „Ciekawostkach Historycznych” prowadzi fanpage „Ciekawostki z dziejów rodów panujących”.

mail: wolnicka@ciekawostkihistoryczne.pl

Paweł Sikora

administrator

Webmaster i programista odpowiedzialny za techniczną stronę „Ciekawostek” i walkę z chińskimi hakerami. To do niego zgłaszajcie wszelkie problemy z działaniem serwisu.

mail: techniczne@ciekawostkihistoryczne.pl

 

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Egyptian_chess_players
…starożytni Rzymianie praktykowali kazirodcze małżeństwa? Czy winić można wpływ zdegenerowanego Egiptu? A może było na odwrót i to Rzymianie wepchnęli Egipcjan w objęcia swoich braci i sióstr?

Two_Seapoy_Officers_A_Private_Seapoy
…nie było w dziejach świata imperium większego niż Brytyjskie? W szczytowym okresie obejmowało prawie jedną czwartą lądów i jedną piątą ludności na Ziemi.

Zbrodnie-miniatura
…krwawe stłumienie Powstania Warszawskiego miało stać się przestrogą dla Banditen z innych krajów. Plan zrównania z ziemią dużego europejskiego miasta od zawsze zaprzątał obłąkany umysł Adolfa Hitlera.