Polskie Imperium

Program recenzencki


W odpowiedzi na liczne zapytania ze strony branży wydawniczej, zdecydowaliśmy się ponownie uruchomić program recenzencki „Ciekawostek historycznych.pl”. Poniżej podstawowe zasady w siedmiu krótkich punktach:

I.

Przyjmujemy dowolne pozycje o tematyce historycznej opublikowane w ostatnich 18 miesiącach: zarówno książki naukowe, zbiory artykułów, pozycje popularnonaukowe, jak i powieści lub antologie opowiadań historycznych. Recenzujemy również komiksy, filmy oraz gry komputerowe osadzone w realiach historycznych.

 II.

Decydującą wagę przykładamy do profesjonalizmu. Recenzentami „Ciekawostek historycznych.pl” są wyłącznie dziennikarze, historycy i redaktorzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w nauce, mediach i branży wydawniczej.

 III.

Recenzujemy wyłącznie wybrane spośród otrzymanych publikacji. Gwarantujemy natomiast, że każda książka przesłana na adres naszej redakcji zostanie wyeksponowana w zestawieniu nowości wydawniczych promowanym na naszej stronie głównej, w newsletterze „Ciekawostek historycznych.pl” i w mediach społecznościowych.

 IV.

Zapewniamy nie tylko recenzje. Niektóre spośród otrzymanych książek będziemy wykorzystywać do przygotowywania innego rodzaju treści: artykułów i newsów historycznych. Każdy z takich materiałów zostanie opatrzony dobrze widoczną informacją o książce, jej okładką oraz odnośnikiem do strony internetowej wydawcy.

V.

Oceniamy uczciwie. Zastrzegamy sobie pełną swobodę decyzji w kwestii wystawianych ocen, rekomendacji i opinii. Nie gwarantujemy, że otrzymane książki zostaną przez nas zrecenzowane pozytywnie. Zapewniamy natomiast pełną rzetelność.

VI.

Program recenzencki „Ciekawostek historycznych.pl” działa całkowicie niezależnie od płatnych usług reklamowych oferowanych przez nasz serwis. Wystawiane przez nas oceny i rekomendacje wynikają wyłącznie z walorów recenzowanych książek. Recenzje nie łączą się z usługami promocyjnymi, nie oferujemy też recenzji jako formy reklamy. Wykupienie pakietu reklamowego w „Ciekawostkach historycznych.pl” może wpłynąć tylko na gwarancję opublikowania recenzji lub przyspieszenie daty publikacji – nigdy na wystawioną ocenę.

VII.

O wszystkich opublikowanych recenzjach oraz zestawieniach nowości wydawniczych będziemy informować Państwa w comiesięcznym newsletterze.

***

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w naszym programie recenzenckim, zapraszamy do kontaktu z opiekunem działu recenzji, Rafałem Kuzakiem: kuzak@ciekawostkihistoryczne.pl. Z chęcią doradzimy, które z Państwa książek – wedle naszego doświadczenia – mogą się cieszyć największym zainteresowaniem naszych recenzentów, a przede wszystkim: Czytelników.

Książki prosimy wysyłać na adres:

Ciekawostki historyczne.pl
ul. Kościuszki 37
30-105 Kraków

Przyjmujemy również publikacje w formatach elektronicznych na adres: kuzak@ciekawostkihistoryczne.pl.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Folksdojcze-miniatura-kolor
…mimo że blisko dziewięćdziesiąt procent Ślązaków w czasie II wojny światowej było wpisanych na volkslisty, to jedynie osiem tysięcy osób posiadało legitymację NSDAP?

wiercenie
…w latach 30. XX wieku w ogrodach watykańskich stanęła wieża radiowa będąca wówczas najsilniejszym nadajnikiem na świecie? Nazwano ją „palcem papieża”.

droguant_ses_disciples
…asasyni wcale nie dokonywali swoich akcji pod wpływem haszyszu? Ten narkotyk sprawiłby raczej, że zamachowiec nie trafiłby na miejsce, nie wspominając już o trafieniu w cel…