Polskie Imperium

Opublikuj artykuł!


Znalazłeś interesującą informację? Możesz przesłać nam artykuł do publikacji – jeśli tylko będzie wystarczająco ciekawy i dobrze napisany z chęcią zamieścimy go w „Ciekawostkach historycznych”. Pamiętaj, żeby podpisać się imieniem i nazwiskiem (nie akceptujemy anonimowych tekstów), podać swój adres e-mail i podstawowe informacje o sobie (np. jakie masz wykształcenie? Gdzie studiujesz albo czym się zajmujesz?).

Zastrzegamy, że publikujemy wyłącznie teksty oryginalne. Możesz opierać się na innych serwisach, prasie lub książkach, ale sam tekst musi być twoim własnym dziełem. Należy też obowiązkowo podać z jakich źródeł zaczerpnąłeś informację i opatrzyć artykuł tytułem. Trzy ważne uwagi:

 1. Publikujemy jedynie teksty, które dotąd nie były nigdzie udostępniane. Autor przesyłając tekst zobowiązuje się, że także w przyszłości nie będzie go publikować ponownie w internecie lub na papierze.
 2. Zastrzegamy sobie prawo do opracowania redakcyjnego nadsyłanych materiałów.
 3. Nadesłanie tekstu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
Zanim przyślesz nam swój pierwszy artykuł, przeczytaj krótki poradnik. Publikujemy najlepsze (naszym zdaniem) z otrzymanych tekstów, więc warto się postarać, by Twój był jednym z nich!

Artykuł możesz wysłać bezpośrednio na nasz adres:

ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl.

Nie masz czasu pisać artykułu? Zawsze możesz po prostu dać nam znać, że warto byłoby się zająć danym tematem.

Masz pytania lub wątpliwości dotyczące publikacji własnych ciekawostek? Dodaj komentarz poniżej.

Pamiętaj, że otrzymujemy kilkadziesiąt wiadomości w każdym tygodniu. Postaramy się odpisać na Twój mail jak najszybciej, jednak – zależnie od okoliczności – może to zająć do 14 dni. Jeśli po tym czasie nie dostaniesz od nas odpowiedzi, upewnij się proszę, czy wiadomość do nas dotarła.

Komentarze do artykułu (8)
 1. Sugestie tematów traktujemy jako takie – wyłącznie sugestie. Dostajemy ich bardzo wiele i tylko jeśli dany pomysł nam się szczególnie spodoba to piszemy na jego podstawie artykuł. Wiele zależy od tego na czym się znamy, a na czym nie, jakie mamy książki pod ręką, albo po prostu z jakich epok i tematów ostatnio pisaliśmy artykuły.

  Jeśli bardzo zależy Ci, aby jakiś temat pojawił się na „Ciekawostkach historycznych” to możesz sam przygotować oparty na nim artykuł – choć także opublikujemy go wyłącznie, jeśli będzie dostatecznie dobry. W razie czego polecam nasz poradnik: //ciekawostkihistoryczne.pl/opublikuj-artykul/jak-napisac-fajny-artykul/

 2. Witam,
  zwracam sie z prosba o pomoc… Jestem w posiadaniu od ok 30 lat pewnego dziwnego przedmiotu. Przedmiot ten przedstawia, jak dla mnie wartosc historyczna. Zawiera elementy symbole masonskie. Wysle Panstwu zdjecie owego przedmiotu liczac na pomoc w identyfikacji.
  Z gory dziekuje i pozdrawiam,
  Anita

 3. Do Pana Rafała Kuzaka
  Mój dziadek prawdopodobnie został osadzony przez Rosjan w Berezie Kartuskiej.
  Piszę prawdopodobnie bo jest to przekaz przez jego dzieci i znajomych.
  Dzisiaj nie wiem dlaczego uszedł stamtąd żywy. Jego żona wraz z pięciorgiem dzieci została deportowana do Kazachstanu 10 lutego 1940 roku. Dziadek prawdopodobnie dołączył do nich w roku 1941 lub 1942. Czy Rosjanie w Berezie Kartuskiej w latach 1939- 1941 osadzali Polaków w więzieniu ? Czy są informacje o masowym mordowaniu tych więźniów w pobliskich lasach ?
  pozdrawia
  Zdzisław

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

prostytut
…w warszawskiej restauracji Kameralna żaden szanujący się klient nie zamawiał melby? W tych deserach gustowały prostytutki, dlatego od barmana można było usłyszeć: „Ile melbów, tyle kurwów!”

grigorii_semenovich_musikiiskii_-_portrait_medallion_of_peter_the_great_and_family
…car Piotr I Wielki dał kiedyś swej żonie niezwykły prezent? Ofiarował jej słój z zakonserwowaną w spirytusie głową jej domniemanego kochanka wewnątrz.


…więźniowie Auschwitz zadrwili z zarządcy kantyny, przekonując go, że w ślimakach może znaleźć perły? Łatwowierny esesman spędził całą noc, grzebiąc w 5 kilogramach obślizgłych brzuchonogów.