Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

„Na krańce świata”. Nowa książka Normana Daviesa już w sprzedaży

Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuala Lumpur, Singapur, Mauritius, Tasmania, Nowa Zelandia, Teksas, Nowy Jork, Madera i Frankfurt. Co łączy te wszystkie miejsca? Oczywiście podróż. I to nie byle jaka, ale dookoła świata. Nie byle jaki jest też podróżnik – wybitny historyk i pisarz Norman Davies.

Na globie oglądanym przez Normana Daviesa znajdują się kontynenty fascynujących historii. Na kartach książki poznajemy urzędniczkę paszportową z Azerbejdżanu i teksańskich ranczerów; dzieje pirackiego wybrzeża, dziś jednego z najbogatszych krajów świata, i losy hinduskich maharadżów; popłyniemy w rejs na Tasmanię i przejedziemy się rikszą ulicami Delhi.

Efekt zapiera dech w piersiach. To nowy sposób opowiadania globalnej historii i spojrzenia na Europę, której duchy i demony odnajdujemy na krańcach świata. Norman Davies przypomina nam starą prawdę, że „podróże kształcą”. Trzeba tylko podnieść wzrok ponad hotelowy basen czy bar i rozejrzeć się dookoła.

Na krańce świata jest najbardziej podróżniczą spośród książek historycznych i najbardziej historyczną spośród książek podróżniczych.

***

Publikacja trafi na księgarskie półki 22 listopada, ale u NAS MOŻESZ ZAMÓWIĆ SWÓJ EGZEMPLARZ JUŻ DZISIAJ I TO 25% TANIEJ. Wysyłka najpóźniej 13 listopada. Jeżeli kupisz w naszej księgarni otrzymasz ją znacznie wcześniej niż inni,

Najnowsza książka Normana Daviesa już w sprzedaży:

Komentarze (11)

   • Ja Odpowiedz

    Czy zwolennicy PO muszą w każdym miejscu pokazywać swoje hemoroidy mózgowe i wrzucać politykę do każdego artykułu nawet w przybliżeniu nie związanego z polityką?

    • Członek redakcji | Anna Dziadzio

     Rozumiem Pana oburzenie komentarzami nie mającymi nic wspólnego z tekstem, ale proszę w takim razie nie wchodzić w bezsensowną polemikę i nie posługiwać się zwykłymi obelgami.

  • Marian Odpowiedz

   Nie wiem czy Davies kocha PO, ale wrogość do PiSu to normalna reakcja humanistów. PiSowska propaganda obraża ich inteligencję.

   • Ja Odpowiedz

    Myślę że Pana post Panie Marianie jest trochę kretyński. Wątpię bowiem by Davies pisząc książkę o podróżach dotyczących krańców świata miał czas aby tak rozsmakowywać się w jakiejkolwiek propagandzie krajów w sumie ledwo co z nim związanych i poświęcać zbyt wiele czasu by kogoś nienawidzić. Za to Panu wrogość widać przychodzi ze śpiewem na ustach.

   • Jarema Odpowiedz

    Drogi Panie Marianie- po jakiego czorta rzuca Pan tutaj jakieś upolitycznione komentarze prowokując niepotrzebne wpisy. Nie będę polemizował z tym stwierdzeniem bo generalnie środowiskom liberalnym i lewicowym w debacie można więcej więc tabula rasa. Co do meritum- mam różne drobne zastrzeżenia wobec N. Daviesa ale ważne jest że promuje zagranicą polską historie. Tacy ludzie jak on czy Nikołaj Iwanow powinni być w Polsce promowani na wszelkie sposoby. A błędów nie robi ten kto nic nie robi.

 1. Nadal Ja Odpowiedz

  Pani Anno Dziadzio,
  nie do końca rozumiem Pani reakcji w stosunku do mojego poprzedniego komentarza. Nie przeszkadzały Pani wcześniejsze 2 komentarze innych użytkowników kompletnie nie związane z artykułem i będące jedynie spamem i wylewaniem żółci, za to przeszkadzają Pani moje rzekome obelgi?

  • Członek redakcji | Anna Dziadzio Odpowiedz

   Szanowny Panie, na spamy nie warto czasem odpowiadać – o to chodzi właśnie prowokatorom. Gdyby napisał Pan komentarz do poprzednich, który byłby dojrzałym merytorycznym odniesieniem się, na pewno skomentowałabym to dziękując Panu za włączenie się w dyskusję w sposób przewyższający powyższych dyskutantów. „Hemoroidy mózgowe” były całkowicie zbędnym wtrętem do Pana komentarza. Powyższe były może i nie związane z tekstem i odnoszące się do polityki, ale komentatorzy nie obrażali się wzajemnie.

 2. Poland First To Fight Odpowiedz

  A to Polska wlasnie! Czlowiek chcialby poczytac co inni czytelnicy sadza o ksiazce za ktora w UK trzeba wydac 13 funtow. Nic z tego! Nawet tutaj POPiS… Ludzie! Ogarnijcie sie zanim bedzie za pozno! Swiat idzie do przodu, dzieja sie wielkie i wazne rzeczy, a Wy tylko z tym PiSem i PO. Masakra!

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.