Ciekawostki Historyczne

Europejska katastrofa, trwająca nieprzerwanie od 1914 do 1949 roku. Czas niedający się porównać z niczym innym w historii. Dramatyczny okres zmagań narodów w dwóch wielkich wojnach. I powojenny ład, który nie spełnił niczyich oczekiwań.

Wielokrotnie nagradzany brytyjski profesor Ian Kershaw w swojej najnowszej książce pod tytułem „Do piekła i z powrotem. Europa 1914-1949” łączy oryginalne podejście naukowe z trzymającą w napięciu opowieścią. Przedstawia kluczowe postacie i wywołane przez wojnę gwałtowne wstrząsy, które dotknęły cały kontynent i zmieniły kurs europejskiej i światowej historii.

Jakie były przyczyny tej katastrofy? Dlaczego zwycięstwo aliantów nie oznaczało faktycznego końca wojny? Na te i wiele innych pytań odpowiada Kershaw w pierwszym tomie swojej książki.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Iana Kershawa pod tytułem "Do piekła i z powrotem. Europa 1914–1949" (Znak Horyzont 2016).

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Iana Kershawa pod tytułem „Do piekła i z powrotem. Europa 1914–1949” (Znak Horyzont 2016).

Znakomicie napisane, pełne przenikliwych i celnych spostrzeżeń „Do piekła i z powrotem” to pasjonująca panorama kluczowego półwiecza europejskiej historii, którego skutki odczuwamy do dziś.

Nawet ci, którzy dobrze znają historię, znajdą wiele szokujących faktów na stronach tej książki. Jeszcze więcej się z niej nauczą, bo to nie tylko katalog okropności, ale też dokładna analiza ich przyczyn.

THE TIMES

Kershaw stworzył bezstronną, opartą na gruntownych badaniach i przystępnie napisaną książkę, która będzie punktem wyjścia dla każdego, kto chce zrozumieć najstraszniejsze dekady europejskiej historii.

THE WALL STREET JOURNAL

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.