Promo styczeń

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Autor: | 2 listopada 2016 | 18,107 odsłon

rychezaIch ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

Tylko teraz macie okazję nabyć limitowaną edycję naszej najnowszej książki pod tytułem „Damy z Skazą” z autografem Kamila Janickiego. Każdy egzemplarz poza podpisem autora posiada również unikatowy numer. Edycja limitowana obejmuje tylko 50 egzemplarzy!

Matylda to dziedziczka najpotężniejszej dynastii świata. Głupota rodzonego brata zamienia jej życie w piekło. Nieodpowiedzialny szczeniak z koroną na głowie przegrywa ją podczas partii kości.

Rycheza angażuje cały swój spryt i nieustępliwość, by zmazać hańbę matki. Przybywa do kraju rządzonego przez ogarniętego obsesją tyrana. To ona zrobi z niego bohatera. I ona zapewni mu królewską koronę.

Przedsława, zgwałcona i odarta z marzeń przez nienawistnego furiata, poprzysięga zemstę. Za jej sprawą na rodzące się polskie mocarstwo spada klątwa.

Poznaj historię polskiej korony, odartą z mitów i fałszerstw. W świecie pełnym nienawiści, w którym ludzkie życie jest warte tylko tyle, ile gotowi są za nie zapłacić handlarze niewolników, te wielkie damy zrobią wszystko, by zdobyć sławę silniejszą od śmierci.

Urażona duma, poniżenie, zdrada, której nie wolno wybaczyć. Grzechy ludzi zbyt ambitnych, by uznać własne potknięcia, zepchną cały ród i imperium na drogę prowadzącą ku zagładzie. I tylko kobiety będą mogły je uratować.

Kup książkę z rabatem na znak.com.pl

baner

Bez nich nie byłoby Polski:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Nasze książki, Wiadomości, zapowiedzi i reklamy, Wydawnictwo).
Okupacja
Komentarze do artykułu (4)
  1. przykro mi, ale Polacy sto lat za Murzynami, albo raczej Anglikami, niestety :) Philippa Gregory już od dawna pisze książki o kobietach, o Mgłach Avalonu nawet przez litość nie wspomnę; ich punkcie widzenia na historię, wpływie na nią – a my co? Jedna książeczka na razie. Czy tam może ze dwie, trzy, I to o wielu kobietach. Zamiast dobrze poszukać, poczytać, to lepiej machnąć jakieś nie wiadomo co ,tak jakby dało się opisać historyczne postacie w proporcji jedna niewiasta; przypada jeden rozdział. To tak nie działa. Znowu dostaniemy porcyjkę niestrawnych i powierzchownych informacji. Wielkie dzięki.

  2. Dlaczego Średniowiecze było ciemne? Bo eliektrifikacija wsjej strany przyszła dopiero wraz z władzą sowiecką! Średniowiecze wymyśliło uniwersytety, tę obrzydłą wylęgarnię ciemnoty, której przesądny korowód wieńczy św Tomasz z Akwinu. Ciekawe, kto przepisał antyczne dzieła, wynalazł płodozmian, zabronił w Konstancji krzyżackim heretykom mieczem nawracać pogan, usprawnił zasady dochodzenia i procedurę sądowa. Kto zakazał składania ofiar z ludzi i zabijania wdów?
    W Guantanamo mieści się Ministerstwo Miłości, Bibliotekę Aleksandryjską spaliły krasnoludki, Hus odbudował Czechy, Luter popierał Żydów i szanował kobiety, Kalwin był mecenasem sztuki, a Henryk VIII za półdarmo dzierżawił chłopom ziemie klasztorne.

    Pozdrowienia z siostrzanej loży,
    Architekt z Chartres

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Wagner
…słynna amerykańska aktorka zginęła po szamotaninie wyrzucona z jachtu? To nie jedyny przykład, gdy młoda kobieta oddała życie dla sławy.

rosa
…mit o zębatej waginie jest stary jak świat? Nawet Apacze, mieszkańcy Dalekiego Wschodu i Oceanii mieli swoje wersje opowieści o żarłocznej otchłani między kobiecymi udami.

Charlotta
…księżniczka Charlotta pruska, siostra cesarza Wilhelma II, nienawidziła dzieci? Gdy jej niekochana jedynaczka nie mogła zajść w ciążę, nie okazała cienia współczucia, warcząc, że może żyć „bez przeklętego miotu”.