Damy - empik

Dlaczego kobiety przez wieki miały przerąbane?

Autor: | 10 czerwca 2016 | 5,472 odsłon

niewolnicaJuż od starożytności kobieta stała na straconej pozycji. Wystarczy rzucić okiem na historię Imperium Romanum. Kiedy dla poprawy sytuacji głodującej biedoty prowadzono rozdawnictwo zboża, otrzymywali je tylko mężczyźni. 

Na tym ich pognębienie się nie kończyło. Nie mogły kształcić się tak jak chciały, nie mogły zachować swojego własnego imienia, a ich pierwsze doświadczenia seksualne obarczone były strachem i często przemocą.

Wspólnie z serwisem Deser.pl zapraszamy na film oparty na topce autorstwa Konrada Pytki  „10 dowodów na to, że kobiety miały zawsze pod górkę”. Pełną, tekstową wersję materiału znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy też do odwiedzenia strony Deseru.pl i zapoznania się z dyskusją pod filmem.

Przeczytaj więcej o kobietach, które nie zamierzały się podporządkować

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Zobacz pozostałe materiały Wideo.
Okupacja
Komentarze do artykułu (2)
  1. Kobiety zawsze znajdą powód by się nad sobą uzalać, to nie kwestia warunków obiektywnych ale psychiki.
    Osobną kwestią jest istnienie tzw. „Feministów” czyli mężczyzn o poglądach feministycznych… jedni lecą na ciała (mogę zrozumieć, ale nie pochwalam), część robi to z przyczyn ideologicznych jako zajadli lewacy, reszta to pożyteczni idioci…

    • „Kobiety zawsze znajdą powód by się nad sobą uzalać, to nie kwestia warunków obiektywnych ale psychiki.” Nie wiem co z tobą jest nie tak – masz poważne problemy emocjonalno-psychiczne związane z kobietami (u mężczyzny najczęściej spowodowane odtrącaniem z ich strony). Zacznij leczyć swoje problemy, a nie obrażaj innych. Bycie szowinistą to upadek przez swoje zranione i zawyżone przez „ojców” ego. Obiektywnie patrząc na historię, kobiety nie miały praktycznie żadnych praw to fakty. Obecnie jest podobnie w wielu krajach świata np. Indie, bliski wschód, Chiny (tutaj za zabicie dziewczynki nawet nie ma kary! To jest dozwolone.). Problemem takiego stanu rzeczy nie jest mentalność kobiet, a właśnie mężczyzn. Dlaczego było tyle wojen, mamy zanieczyszczony ekosystem, od zawsze dominuje wyzysk zamiast braterstwo? W Europie i Ameryce kobiety widząc, że mężczyźni się nie zmienią, bo za wygodnie, zaczęły odpłacać/odpowiadać agresją na agresję itp. Zorientowały się, iż dialog o innym zabarwieniu nic nie da. Niestety to bardzo źle świadczy o nas, że co dopiero taka taktyka poskutkowała na rozwój naszej empatii. Nie chcę oczyszczać wszystkie kobiety, ale historia ukazuje nam czarno na białym kto tutaj ma problem z feminizmem = męskie ego.

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

rycheza

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

zapowiedz2-miniatura

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Imperium

Czy wiesz że...

agnodike
…Ateńczycy zabraniali paniom praktyk medycznych pod groźbą kary pozbawienia życia? Takiemu prawu sprzeciwiła się piękna Agnodike, która jako młoda położna musiała obnażać się dla zdobycia zaufania ciężarnych.

Murphy_family
…w 1898 roku w pewnym małym australijskim miasteczku zamordowano trójkę rodzeństwa? Wiele wskazuje, że zmarli utrzymywali kazirodcze stosunki, a zabójstwa dokonali ich rodzice… albo miejscowy ksiądz.

slownik
…PRL-owskie służby specjalne zabiły pewną kobietę… przez pomyłkę? Pewna młoda tłumaczka zginęła tylko dlatego, że trzy ulice dalej mieszkała kobieta o tym samym imieniu i nazwisku, krewna broniącego opozycjonistów prawnika.