Damy - empik

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na kwiecień 2016

Autor: | 29 marca 2016 | 963 odsłon

Na widok tylu ciekawych stron aż nie wiadomo, co zrobić z rękami (źródło: domena publiczna).Słońce przygrzewa, wietrzyk powiewa, wiosnę czuć w kościach. I choć pogoda skłania do spacerów, warto czasem zajrzeć do sieci, by wyłowić kolejne godne uwagi strony internetowe opisujące historię. Zapraszamy zatem na kolejną w tym roku odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Tak jak dotychczas w naszym zestawieniu znalazła się szczęśliwa siódemka propozycji, które mogą Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Zaprezentowane poniżej strony mogą Was zaciekawić – i to niezależnie od tego, gdzie lubicie czytać o historii:

1. W komnacie o sklepieniu łukowym

tsjpbbg

Moglibyście godzinami patrzeć na wimpergi, architrawy i rozety? Dostajecie palpitacji serca na widok barokowych fasad gotyckich kościołów? Czy może po prostu chcielibyście podziwiać średniowiecznego kociaka tygodnia? Jeżeli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że fanpage Tajne Stowarzyszenie Jawnych Przeciwników Barokizowania Budowli Gotyckich jest dla Was stworzony.

2. W grodzie Kraka przed wiekiem

dk

Kraków to wspaniałe miasto – wiedzą o tym i mieszkańcy, i przyjezdni. Ma również bogatą historię. Odkrywa ją przed czytelnikami zakochana w królewskim grodzie Litwinka. Na swoim blogu Dawny Kraków przypomina, o czym przed wiekiem można było przeczytać w galicyjskiej prasie. Opisuje też tajemnicze losy starych kamienic i… międzywojenną modę męską.

3. Pod królewskim łożem

czdrp

Gorące romanse i ich owoce. Konflikty w rodzinie w każdej konfiguracji. Niespodziewane koligacje ludzi pozornie z sobą niezwiązanych. Niecodzienne życie codzienne A to wszystko na samym szczycie władzy – wśród książąt, królów i cesarzy. Jeśli chcecie się przekonać, że monarcha to też człowiek, zajrzyjcie koniecznie na fanpage Ciekawostki z dziejów rodów panujących.

4. Pod strzechą kurnej chaty

pch

A może wolicie zupełnie inne klimaty. Ubranie, pożywienie i przedmioty codziennego użytku największej grupy mieszkańców dawnej Polski, czyli chłopstwa. Jeśli interesuje Was w praktyce, jak żyli dawniej chłopi, macie ochotę przygotować sobie strój, który mogli nosić Wasi przodkowie, albo mieć torbę w XVII-wiecznym stylu, blog Projekt Chłop to zdecydowanie strona dla Was.

5. W niemieckim samochodzie pancernym

a3rz

Mamy też coś dla zainteresowanych historią militarną. Niemiecki sprzęt wojskowy, amunicja i umundurowanie z czasów II wojny światowej kryją wiele tajemnic. Możecie je odkrywać dzięki facebookowemu profilowi Armia III Rzeszy. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji na temat potencjału militarnego hitlerowskich Niemiec, a to wszystko w bogatej szacie graficznej.

6. W zatopionym okręcie podwodnym

jt

W Wałbrzychu elektryzuje wieść o odkryciu złotego pociągu. Ale to nie jedyne miejsce, gdzie tajemnice z czasów II wojny światowej skrywane są głęboko. W Jeziorze Drawskim trwa wielka akcja poszukiwawcza niemieckiego U-boota oraz… placu manewrowego sprzed 200 lat! A to nie jedyne zagadki tego zbiornika. Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie stronę Jezioro Tajemnic.

7. W tipi Indian Wschodnich Lasów

sha

A na koniec coś z zupełnie innej beczki. Jest takie miejsce w Polsce, gdzie można się poczuć jak Winnetou albo Sully z serialu Doktor Quinn. To Wioska Indiańska Shaionke. Na jej fanpage’u znajdziecie interesujące informacje o walce Indian z kolonizatorami z Europy oraz ich życiu codziennym dawniej i współcześnie. Co dzień czeka też na Was kartka z kalendarza ważnych wydarzeń dla rodzimych mieszkańców Ameryki Północnej.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

Damy ze skazą. Kobiety, które dały Polsce koronę

Już dziś możesz kupić "Damy ze skazą" na empik.com.

Niemka, która zapewniła Chrobremu królewską koronę i ruska księżniczka, która sprawiła, że jego imperium obróciło się w pył. „Damy ze skazą”, które wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont, to zupełnie nowe spojrzenie na początki państwa polskiego. Historia bez lukru i kompromisów. Kup już dzisiaj!

22 października 2016 | Czytaj dalej...

Poznaj sekret nieskazitelnej urody naszych babć. Jak one to robiły?

nad-rzeczka

Nasze babcie i prababcie nie mogły przebierać w całych stosach drogich smarowideł, palet do makijażu z dziesiątkami odcieni, przyborów do konturowania i hybrydowego manicure. A jednak posiadły sekret nieskazitelnej urody. Na czym on polegał?

21 września 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Kershaw - pion

Czy wiesz że...

Słynna tyrada Hitlera znana z filmu „Upadek” wydarzyła się naprawdę (il. kadr z filmu).
…w ostatnich dniach przed kapitulacją Berlina w bunkrze Hitlera odbywały się prawdziwe orgie suto zakrapiane alkoholem?

Jan_XXII
…w XIV wieku w istnienie piekła wątpił nawet sam papież? Jan XXII został tuż przed śmiercią zmuszony do publicznego wyrzeczenia się swych poglądów, które godziły w fundamenty Kościoła.

Virginia Oldoini
…Włosi w walkę o zjednoczenie zaangażowali nawet kobiece wdzięki? Ich najpiękniejsza rodaczka pracowała w alkowie cesarza, by przekonać go do poparcia włoskich aspiracji.