Damy - empik

[Zapowiedź] Księżniczki żyją długo i szczęśliwie… tylko w bajkach

Autor: | 10 marca 2016 | 2,503 odsłon

Prawdziwe księżniczki się buntowały! Zdjęcie autorstwa AdinaVoicu, pixabay, domena publiczna.Daleko im do dziewczęcych ideałów rodem z produkcji Disneya. Nie spędziły życia na wypatrywaniu wymarzonego księcia, choć bywały na wielu balach. Nieraz musiały walczyć o swoją pozycję, a nawet życie. Choć ich historie zaczynają się od słów „dawno, dawno temu…”, rzadko mają szczęśliwe zakończenie.

Książka Lindy Rodriguez McRobbie „Niegrzeczne księżniczki” mieści w sobie prawdziwe historie trzydziestu kobiet z różnych czasów i zakątków świata. Znajdziecie w niej pełne pasji i zaskakujących faktów opowieści o znanych postaciach, takich jak Lukrecja Borgia, Anna Boleyn czy cesarzowa Sisi.

Ale nie tylko! W tej książce opisane są też tajemnicze historie zapomnianych księżniczek z krainy Wikingów, odległych Chin, a nawet imperium Azteków. Ich losy stanowią zaprzeczenie utartych opinii o błękitnokrwistych damach. Opisują bowiem kobiety, które pozwalały sobie na najbardziej ekscentryczne wybryki i zmieniały bieg historii. Łączyło je jedno – robiły to, co chciały.

Losy tych i wielu innych dobrze urodzonych kobiet znajdziecie w książce Lindy Rodriguez McRobbie "Niegrzeczne księżniczki" (Znak Horyzont 2016).

Losy tych i wielu innych dobrze urodzonych kobiet znajdziecie w książce Lindy Rodriguez McRobbie „Niegrzeczne księżniczki” (Znak Horyzont 2016).

Prawdziwe księżniczki były zdolne do czynów wzniosłych i okrutnych; podejmowały niemądre decyzje i popełniały błędy, kochały niewłaściwych ludzi. Kłamały, mordowały, wykorzystywały seks jako kobiecą broń i przebierały się za mężczyzn, byleby tylko utrzymać się przy władzy

Justa Grata Honoria – sprzymierzyła się z barbarzyńcami, by pomścić ukochanego i niemal zniszczyła Cesarstwo Rzymskie.

Alfhilda – uwięziona w wieży przez własnego ojca zbuntowała się, uciekła i została piratem.

Olga Kijowska – wymordowała swoich wrogów, objęła władzę i skutecznie rządziła krajem.

Stephanie von Hohenlohe – porzuciła księcia, by zostać szpiegiem i kochanką Hitlera.

Prawdziwe życie księżniczek poznacie dzięki książce:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

Damy ze skazą. Kobiety, które dały Polsce koronę

Już dziś możesz kupić "Damy ze skazą" na empik.com.

Niemka, która zapewniła Chrobremu królewską koronę i ruska księżniczka, która sprawiła, że jego imperium obróciło się w pył. „Damy ze skazą”, które wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont, to zupełnie nowe spojrzenie na początki państwa polskiego. Historia bez lukru i kompromisów. Kup już dzisiaj!

22 października 2016 | Czytaj dalej...

Poznaj sekret nieskazitelnej urody naszych babć. Jak one to robiły?

nad-rzeczka

Nasze babcie i prababcie nie mogły przebierać w całych stosach drogich smarowideł, palet do makijażu z dziesiątkami odcieni, przyborów do konturowania i hybrydowego manicure. A jednak posiadły sekret nieskazitelnej urody. Na czym on polegał?

21 września 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Kershaw - pion

Czy wiesz że...

Samochody elektryczne - ciche, proste w obsłudze i nie śmierdziały.
…jeszcze na początku XX wieku na drogach można było spotkać samochody o napędzie parowym oraz elektrycznym i nie było wcale przesądzone, że przegrają one konkurencję ze śmierdzącymi i trudnymi w obsłudze automobilami spalinowymi.

Sztokholm-600x398
…w 1598 roku potrzeba było zaledwie 12 Polaków, aby opanować Sztokholm? Po dokonaniu tego niezwykłego wyczynu dowódca oddziału rotmistrz Samuel Łaski wysłał do króla Zygmunta III wiadomość: „Zająłem Sztokholm samodwunast”.

Tygrys na niemieckim plakacie propagandowym.
…choć potężnie opancerzony i uzbrojony Tygrys Królewski budził postrach amerykańskich żołnierzy, jeden z tych czołgów został zniszczony przez maleńki samochód pancerny? Niewykluczone jednak, że jego załoga pomyliła niemieckiego potwora z Pzkpfw IV.