Damy - empik

[Zapowiedź] Księżniczki żyją długo i szczęśliwie… tylko w bajkach

Autor: | 10 marca 2016 | 2,570 odsłon

Prawdziwe księżniczki się buntowały! Zdjęcie autorstwa AdinaVoicu, pixabay, domena publiczna.Daleko im do dziewczęcych ideałów rodem z produkcji Disneya. Nie spędziły życia na wypatrywaniu wymarzonego księcia, choć bywały na wielu balach. Nieraz musiały walczyć o swoją pozycję, a nawet życie. Choć ich historie zaczynają się od słów „dawno, dawno temu…”, rzadko mają szczęśliwe zakończenie.

Książka Lindy Rodriguez McRobbie „Niegrzeczne księżniczki” mieści w sobie prawdziwe historie trzydziestu kobiet z różnych czasów i zakątków świata. Znajdziecie w niej pełne pasji i zaskakujących faktów opowieści o znanych postaciach, takich jak Lukrecja Borgia, Anna Boleyn czy cesarzowa Sisi.

Ale nie tylko! W tej książce opisane są też tajemnicze historie zapomnianych księżniczek z krainy Wikingów, odległych Chin, a nawet imperium Azteków. Ich losy stanowią zaprzeczenie utartych opinii o błękitnokrwistych damach. Opisują bowiem kobiety, które pozwalały sobie na najbardziej ekscentryczne wybryki i zmieniały bieg historii. Łączyło je jedno – robiły to, co chciały.

Losy tych i wielu innych dobrze urodzonych kobiet znajdziecie w książce Lindy Rodriguez McRobbie "Niegrzeczne księżniczki" (Znak Horyzont 2016).

Losy tych i wielu innych dobrze urodzonych kobiet znajdziecie w książce Lindy Rodriguez McRobbie „Niegrzeczne księżniczki” (Znak Horyzont 2016).

Prawdziwe księżniczki były zdolne do czynów wzniosłych i okrutnych; podejmowały niemądre decyzje i popełniały błędy, kochały niewłaściwych ludzi. Kłamały, mordowały, wykorzystywały seks jako kobiecą broń i przebierały się za mężczyzn, byleby tylko utrzymać się przy władzy

Justa Grata Honoria – sprzymierzyła się z barbarzyńcami, by pomścić ukochanego i niemal zniszczyła Cesarstwo Rzymskie.

Alfhilda – uwięziona w wieży przez własnego ojca zbuntowała się, uciekła i została piratem.

Olga Kijowska – wymordowała swoich wrogów, objęła władzę i skutecznie rządziła krajem.

Stephanie von Hohenlohe – porzuciła księcia, by zostać szpiegiem i kochanką Hitlera.

Prawdziwe życie księżniczek poznacie dzięki książce:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

rycheza

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

zapowiedz2-miniatura

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Imperium

Czy wiesz że...

russian-1
zachodni korespondenci ukrywali przed światem klęskę głodu na Ukrainie w latach 1932-33 i powielali radziecką propagandę o sukcesach pięciolatki bo… bali się o swoje akredytacje prasowe?

Na-ksiezycu
udział Polaków w podboju kosmosu był większy, niż powszechnie się sądzi? Bez pracy takich naukowców jak Mieczysław Bekker czy Wojciech Rostafiński człowiek nie postawiłby stopy na Księżycu.

Une_leçon_clinique_à_la_Salpêtrière
na przełomie XIX i XX wieku wielu naukowców dało się porwać modzie na spirytyzm? Konstruktorzy i wynalazcy, umysły ścisłe, wieczorami brali udział w seansach mediumicznych!