Damy - empik

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na marzec 2016

Autor: | 25 lutego 2016 | 825 odsłon

Średniowieczne tańce (domena publiczna).Zima powoli się kończy, przyroda budzi się do życia, a Wy przysyłacie nam kolejne linki do stron, które uznaliście za godne uwagi. Ten zew wiosny sprawił, że reaktywujemy nasz cykl polecanych miejsc w sieci. Zapraszamy zatem na pierwszą w tym roku odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Tak jak dotychczas w naszym zestawieniu znalazła się szczęśliwa siódemka propozycji, które mogą Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Zaprezentowane poniżej strony mogą Was zaciekawić – i to niezależnie od tego, czym się interesujecie.

1. Coś dla książkomaniaka

ckh

Lubicie czytać książki historyczne? Skoro czytacie Ciekawostki Historyczne, to podejrzewamy, że tak. Zatem nie kryjcie się z tym. Polecamy Waszej uwadze profil Czytam książki historyczne i się tego nie wstydzę. Znajdziecie tam w przystępnej formie nowinki książkowe i informacje o spotkaniach z autorami historycznych bestsellerów. To także kopalnia zapomnianych źródeł i klasyków dziejopisarstwa.

2. Chwila dla miłośnika prasy

retropress

Jesteście miłośnikami starej polskiej prasy? Takiej z przełomu XIX i XX wieku, pisanej piękną staropolszczyzną? Jeżeli tak, to koniecznie zajrzyjcie na stronę RetroPRESS. Znajdziecie tam najciekawsze artykuły z prasy polskojęzycznej. I będziecie mogli odkryć, jak na ówczesne wydarzenia patrzyli Polacy z zupełnie innej perspektywy historycznej.

3. Dla pasjonatów starej i młodej daty

gryza

Daty były zmorą podczas szkolnych lekcji historii. Nie są one jednakże straszne, jeżeli się je serwuje w taki sposób, jak na profilu Historia – daty, które nie gryzą. Codziennie znajdziecie tam nową porcję rocznic i historii, o których warto pamiętać. To profil, który z jednej strony dostarcza rozrywki, a z drugiej – skłania do zadumy.

4. Miejsce dla stołecznych fotografii

wczoraj

Ciekawi Was, jak zmieniały się stare budynki przez dziesięciolecia? Chcecie zobaczyć fotografie, które pokazują obecny wygląd Warszawy w porównaniu do dawnych dni? Zatem strona Wczoraj i dziś jest dla Was stworzona! Twórca bloga wyszukuje stare zdjęcia i ilustracje, a potem fotografuje przedstawiane na nich obiekty. Efekt jego działań jest imponujący.

5. Rozrywka dla odkrywców i poszukiwaczy

znacie

Historia pełna jest epizodów, o których nauczyciele nie opowiadają na lekcjach historii w szkole. Właśnie im poświęcony jest facebookowy profil Historia jakiej nie znacie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyście ją poznali. Dzięki temu profilowi historia codziennie może Was zaskoczyć!

6. Pięć minut dla marketingowca

reklamy

A teraz coś z innej beczki. Zabawne, intrygujące, niespodziewane. Takie potrafiły być reklamy z przełomu XIX i XX wieku. Wybór najciekawszych z nich znajdziecie na stronie Stare reklamy. Chwyty marketingowe sprzed wieku, ogłoszenia drobne i wspaniałe lapsusy językowe – oto ich nieprzemijająca siła.

7. Gratka dla zoologów

sozz

Na koniec mamy gratkę dla miłośników fauny. Na profilu Stare obrazki ze zwierzętami znajdziecie podobizny sprzed wieków zwierząt żywych i martwych, ładnych i brzydkich, prawdziwych i zmyślonych. Czasem słodkie, czasem zabawne, czasem fantastyczne, a nieraz i makabryczne rysunki i ilustracje dostarczą Wam mnóstwa rozrywki. I pozwolą wyobrazić sobie, jak dawniej postrzegano zwierzęta.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

Damy ze skazą. Kobiety, które dały Polsce koronę

Już dziś możesz kupić "Damy ze skazą" na empik.com.

Niemka, która zapewniła Chrobremu królewską koronę i ruska księżniczka, która sprawiła, że jego imperium obróciło się w pył. „Damy ze skazą”, które wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont, to zupełnie nowe spojrzenie na początki państwa polskiego. Historia bez lukru i kompromisów. Kup już dzisiaj!

22 października 2016 | Czytaj dalej...

Poznaj sekret nieskazitelnej urody naszych babć. Jak one to robiły?

nad-rzeczka

Nasze babcie i prababcie nie mogły przebierać w całych stosach drogich smarowideł, palet do makijażu z dziesiątkami odcieni, przyborów do konturowania i hybrydowego manicure. A jednak posiadły sekret nieskazitelnej urody. Na czym on polegał?

21 września 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Kershaw - pion

Czy wiesz że...

Samochody elektryczne - ciche, proste w obsłudze i nie śmierdziały.
…jeszcze na początku XX wieku na drogach można było spotkać samochody o napędzie parowym oraz elektrycznym i nie było wcale przesądzone, że przegrają one konkurencję ze śmierdzącymi i trudnymi w obsłudze automobilami spalinowymi.

Sztokholm-600x398
…w 1598 roku potrzeba było zaledwie 12 Polaków, aby opanować Sztokholm? Po dokonaniu tego niezwykłego wyczynu dowódca oddziału rotmistrz Samuel Łaski wysłał do króla Zygmunta III wiadomość: „Zająłem Sztokholm samodwunast”.

Tygrys na niemieckim plakacie propagandowym.
…choć potężnie opancerzony i uzbrojony Tygrys Królewski budził postrach amerykańskich żołnierzy, jeden z tych czołgów został zniszczony przez maleńki samochód pancerny? Niewykluczone jednak, że jego załoga pomyliła niemieckiego potwora z Pzkpfw IV.