Polskie Imperium

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na marzec 2016

Autor: | 25 lutego 2016 | 857 odsłon

Średniowieczne tańce (domena publiczna).Zima powoli się kończy, przyroda budzi się do życia, a Wy przysyłacie nam kolejne linki do stron, które uznaliście za godne uwagi. Ten zew wiosny sprawił, że reaktywujemy nasz cykl polecanych miejsc w sieci. Zapraszamy zatem na pierwszą w tym roku odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Tak jak dotychczas w naszym zestawieniu znalazła się szczęśliwa siódemka propozycji, które mogą Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Zaprezentowane poniżej strony mogą Was zaciekawić – i to niezależnie od tego, czym się interesujecie.

1. Coś dla książkomaniaka

ckh

Lubicie czytać książki historyczne? Skoro czytacie Ciekawostki Historyczne, to podejrzewamy, że tak. Zatem nie kryjcie się z tym. Polecamy Waszej uwadze profil Czytam książki historyczne i się tego nie wstydzę. Znajdziecie tam w przystępnej formie nowinki książkowe i informacje o spotkaniach z autorami historycznych bestsellerów. To także kopalnia zapomnianych źródeł i klasyków dziejopisarstwa.

2. Chwila dla miłośnika prasy

retropress

Jesteście miłośnikami starej polskiej prasy? Takiej z przełomu XIX i XX wieku, pisanej piękną staropolszczyzną? Jeżeli tak, to koniecznie zajrzyjcie na stronę RetroPRESS. Znajdziecie tam najciekawsze artykuły z prasy polskojęzycznej. I będziecie mogli odkryć, jak na ówczesne wydarzenia patrzyli Polacy z zupełnie innej perspektywy historycznej.

3. Dla pasjonatów starej i młodej daty

gryza

Daty były zmorą podczas szkolnych lekcji historii. Nie są one jednakże straszne, jeżeli się je serwuje w taki sposób, jak na profilu Historia – daty, które nie gryzą. Codziennie znajdziecie tam nową porcję rocznic i historii, o których warto pamiętać. To profil, który z jednej strony dostarcza rozrywki, a z drugiej – skłania do zadumy.

4. Miejsce dla stołecznych fotografii

wczoraj

Ciekawi Was, jak zmieniały się stare budynki przez dziesięciolecia? Chcecie zobaczyć fotografie, które pokazują obecny wygląd Warszawy w porównaniu do dawnych dni? Zatem strona Wczoraj i dziś jest dla Was stworzona! Twórca bloga wyszukuje stare zdjęcia i ilustracje, a potem fotografuje przedstawiane na nich obiekty. Efekt jego działań jest imponujący.

5. Rozrywka dla odkrywców i poszukiwaczy

znacie

Historia pełna jest epizodów, o których nauczyciele nie opowiadają na lekcjach historii w szkole. Właśnie im poświęcony jest facebookowy profil Historia jakiej nie znacie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyście ją poznali. Dzięki temu profilowi historia codziennie może Was zaskoczyć!

6. Pięć minut dla marketingowca

reklamy

A teraz coś z innej beczki. Zabawne, intrygujące, niespodziewane. Takie potrafiły być reklamy z przełomu XIX i XX wieku. Wybór najciekawszych z nich znajdziecie na stronie Stare reklamy. Chwyty marketingowe sprzed wieku, ogłoszenia drobne i wspaniałe lapsusy językowe – oto ich nieprzemijająca siła.

7. Gratka dla zoologów

sozz

Na koniec mamy gratkę dla miłośników fauny. Na profilu Stare obrazki ze zwierzętami znajdziecie podobizny sprzed wieków zwierząt żywych i martwych, ładnych i brzydkich, prawdziwych i zmyślonych. Czasem słodkie, czasem zabawne, czasem fantastyczne, a nieraz i makabryczne rysunki i ilustracje dostarczą Wam mnóstwa rozrywki. I pozwolą wyobrazić sobie, jak dawniej postrzegano zwierzęta.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

polki-4
w czasie rzezi wołyńskiej ukraińscy mężowie zabijali swoje polskie żony? Do tych zbrodni popychała ich ideologia nacjonalistyczna.

rosyjskie-sieroty
Finowie mieli własne obozy koncentracyjne? Za ich drutami zamęczali i swoich własnych współobywateli i jeńców radzieckich w czasie drugiej wojny światowej.

piegi
dawniej piegi uważano za paskudny defekt urody? Panie walczyły z nimi z gorliwością godną lepszej sprawy!