Damy - empik

Mieszko I był zabijaką, gwałcił, palił i rabował!

Autor: | 5 lutego 2016 | 5,117 odsłon

mini.jpg,Polska rodziła się nie jak w legendzie o Piaście Kołodzieju i jego synu wybranym na księcia dzięki błogosławieństwu słowiańskich bogów. Zamiast tego były krzyki zarzynanych, swąd palonych domostw i trupów oraz banda zabijaków pod przewodnictwem  piastowskiego wodza. 

W sejmie niedawno wybuchła spora awantura wokół oddawania hołdu Mieszkowi I, jako władcy, który przyjął chrześcijaństwo. Prawda jest taka, że piękną legendę o tym, jak to się stało, że syn biednego chłopa zasiadł na tronie, a potem jego potomek przyjął chrzest oświecony przez czeską żonę można spokojnie włożyć między bajki. Nijak ma się do rzeczywistości. Piastowie doszli do władzy nie dzięki przepowiedni pogańskich kapłanów, a prawem silniejszego, bezwzględnie mordując swoich wrogów.

Wspólnie z serwisem Deser.pl zapraszamy na film oparty na artykule autorstwa Kamila Janickiego „Mafijne początki Polski. Czy pierwsi Piastowie byli zwyczajnymi gangsterami?”. Pełną, tekstową wersję materiału znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy też do odwiedzenia strony Deseru.pl i zapoznania się z dyskusją pod filmem.

Przeczytaj więcej o krwawych początkach Polski:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Zobacz pozostałe materiały Wideo.
Okupacja
Komentarze do artykułu (15)
 1. Wstydźcie się za te bzdury, o których piszecie i które wygadujecie. Mam nadzieję, że nie jesteście historykami, a jedynie amatorami. Inaczej powinniście stracić dyplomy.

 2. HISTORIA Z PRZYMRÓŻENIEM DWÓCH /DWOJE/ OCZU.
  Tym razem o czasach trochę wcześniejszych – w roku 454 – w mieście Krakowie zaczął panować niejaki Krak. Nazwisko /przydomek/ wziął od nazwy miasta. Miał 2 córki, starszą Goldę, i młodszą Wandę.
  Wanda była straszny brudas i niechluj. Mówią kroniki że wody to on prawie nie używała. Ale jak dorosła to zjawił się jeden taki z Rajchu. Co by ją i może wziął za żonę, ale żeby się chociaż raz umyła. Przyjechał na takim czarnym koniu OPEL.
  Wanda też chciała do Rajchu, więc poszła do Wisły /nazwa rzeki pochodzi od Klubu Piłkarskiego, nazwę rzece nadano w stu lecie istnienia Klubu w marcu 300 roku a nie jak piszą niektórzy historycy od kombajnu/ i tam się utopiła, żeby nie było że nie umiał pływać to wymyślono, że nie chciała do E-fu /jaka Polka nie chciała by do E-fu, i to do konia Opla?/
  Golda zaś wyszła za węgierskiego króla Belę III, /to ten co to od niego wzięło się „pijany jak Bela”/
  W pałacu miał fontannę w której tryskało wino. Jak ktoś przychodził do króla wtedy Golda na pytanie gdzie można się napić mówiła „TUKEJ”, co zmieniono na TOKAJ. Ale po trzech latach w roku 500, Golda uciekła z Węgier z jednym Arabem, nie znamy niestety jego nazwiska. Wiadomo tylko że ponoć był bardzo jurny. Ale kroniki mówią, że nim dotarł do Palestyny to dostał zawału na ….. no tej.
  Tak że cały majątek po nim odziedziczyła Golda. Co dalej nie wiem.
  Może to i prawda a może nie, a może ktoś coś wie.

  Czekam także na wszelki opowieści i pewne informacje o „złotym pociągu” .

 3. Poziom interpretacji historii godny targetu (gazeta.pl). Zauważcie, że autorom tego materiałów na niczym wartościowym intelektualnie i naukowo nie zależało. Trudno tego dokonywać dwuminutowym filmikiem upraszczającym wszystko do poziomu opowiastki komiksowej. Czym więc jest ów materiał wideo? Ano typową dla środowiska gazety wyborczej regułką, schematem narracyjnym dla jej sekciarskich palikociarsko-urbanowych czytelników. Polska stała się chrześcijańska rękoma bezwzględnych banitów i morderców. To ma zapamiętać właśnie pospólstwo czytające media Agory. Polskie chrześcijaństwo stworzyli mordercy i wszelkiej maści męty.

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

Damy ze skazą. Kobiety, które dały Polsce koronę

Już dziś możesz kupić "Damy ze skazą" na empik.com.

Niemka, która zapewniła Chrobremu królewską koronę i ruska księżniczka, która sprawiła, że jego imperium obróciło się w pył. „Damy ze skazą”, które wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont, to zupełnie nowe spojrzenie na początki państwa polskiego. Historia bez lukru i kompromisów. Kup już dzisiaj!

22 października 2016 | Czytaj dalej...

Poznaj sekret nieskazitelnej urody naszych babć. Jak one to robiły?

nad-rzeczka

Nasze babcie i prababcie nie mogły przebierać w całych stosach drogich smarowideł, palet do makijażu z dziesiątkami odcieni, przyborów do konturowania i hybrydowego manicure. A jednak posiadły sekret nieskazitelnej urody. Na czym on polegał?

21 września 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Kershaw - pion

Czy wiesz że...

Impotent
średniowieczni władcy często nosili bardzo niepochlebne przydomki? Król Kastylii Henryk IV Bezsilny zawdzięczał swe miano zerowemu zainteresowaniu żoną, która narodziny trójki dzieci zawdzięczała zaangażowaniu kochanków…

Dywizjon_303_in_color
brytyjscy piloci myśliwców, by podrywać kobiety, podszywali się pod Polaków? Polscy piloci mieli takie powodzenie u płci pięknej, że ich angielscy koledzy musieli nosić naszywki „Poland” na mundurach, by zdobywać serca dam.

Elzbieta
podejrzewano Elżbietę I o bycie… mężczyzną? Według te teorii pod ciężkim makijażem ukrywała zarost, a olbrzymie kołnierze maskowały jabłko Adama.