Polskie Imperium

Mieszko I był zabijaką, gwałcił, palił i rabował!

Autor: | 5 lutego 2016 | 5,896 odsłon

mini.jpg,Polska rodziła się nie jak w legendzie o Piaście Kołodzieju i jego synu wybranym na księcia dzięki błogosławieństwu słowiańskich bogów. Zamiast tego były krzyki zarzynanych, swąd palonych domostw i trupów oraz banda zabijaków pod przewodnictwem  piastowskiego wodza. 

W sejmie niedawno wybuchła spora awantura wokół oddawania hołdu Mieszkowi I, jako władcy, który przyjął chrześcijaństwo. Prawda jest taka, że piękną legendę o tym, jak to się stało, że syn biednego chłopa zasiadł na tronie, a potem jego potomek przyjął chrzest oświecony przez czeską żonę można spokojnie włożyć między bajki. Nijak ma się do rzeczywistości. Piastowie doszli do władzy nie dzięki przepowiedni pogańskich kapłanów, a prawem silniejszego, bezwzględnie mordując swoich wrogów.

Wspólnie z serwisem Deser.pl zapraszamy na film oparty na artykule autorstwa Kamila Janickiego „Mafijne początki Polski. Czy pierwsi Piastowie byli zwyczajnymi gangsterami?”. Pełną, tekstową wersję materiału znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy też do odwiedzenia strony Deseru.pl i zapoznania się z dyskusją pod filmem.

Przeczytaj więcej o krwawych początkach Polski:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Zobacz pozostałe materiały Wideo.
Okupacja
Komentarze do artykułu (17)
 1. Wstydźcie się za te bzdury, o których piszecie i które wygadujecie. Mam nadzieję, że nie jesteście historykami, a jedynie amatorami. Inaczej powinniście stracić dyplomy.

 2. HISTORIA Z PRZYMRÓŻENIEM DWÓCH /DWOJE/ OCZU.
  Tym razem o czasach trochę wcześniejszych – w roku 454 – w mieście Krakowie zaczął panować niejaki Krak. Nazwisko /przydomek/ wziął od nazwy miasta. Miał 2 córki, starszą Goldę, i młodszą Wandę.
  Wanda była straszny brudas i niechluj. Mówią kroniki że wody to on prawie nie używała. Ale jak dorosła to zjawił się jeden taki z Rajchu. Co by ją i może wziął za żonę, ale żeby się chociaż raz umyła. Przyjechał na takim czarnym koniu OPEL.
  Wanda też chciała do Rajchu, więc poszła do Wisły /nazwa rzeki pochodzi od Klubu Piłkarskiego, nazwę rzece nadano w stu lecie istnienia Klubu w marcu 300 roku a nie jak piszą niektórzy historycy od kombajnu/ i tam się utopiła, żeby nie było że nie umiał pływać to wymyślono, że nie chciała do E-fu /jaka Polka nie chciała by do E-fu, i to do konia Opla?/
  Golda zaś wyszła za węgierskiego króla Belę III, /to ten co to od niego wzięło się „pijany jak Bela”/
  W pałacu miał fontannę w której tryskało wino. Jak ktoś przychodził do króla wtedy Golda na pytanie gdzie można się napić mówiła „TUKEJ”, co zmieniono na TOKAJ. Ale po trzech latach w roku 500, Golda uciekła z Węgier z jednym Arabem, nie znamy niestety jego nazwiska. Wiadomo tylko że ponoć był bardzo jurny. Ale kroniki mówią, że nim dotarł do Palestyny to dostał zawału na ….. no tej.
  Tak że cały majątek po nim odziedziczyła Golda. Co dalej nie wiem.
  Może to i prawda a może nie, a może ktoś coś wie.

  Czekam także na wszelki opowieści i pewne informacje o „złotym pociągu” .

 3. Poziom interpretacji historii godny targetu (gazeta.pl). Zauważcie, że autorom tego materiałów na niczym wartościowym intelektualnie i naukowo nie zależało. Trudno tego dokonywać dwuminutowym filmikiem upraszczającym wszystko do poziomu opowiastki komiksowej. Czym więc jest ów materiał wideo? Ano typową dla środowiska gazety wyborczej regułką, schematem narracyjnym dla jej sekciarskich palikociarsko-urbanowych czytelników. Polska stała się chrześcijańska rękoma bezwzględnych banitów i morderców. To ma zapamiętać właśnie pospólstwo czytające media Agory. Polskie chrześcijaństwo stworzyli mordercy i wszelkiej maści męty.

 4. Przepraszam, a jak budowano państwa w historii? A juz zwłaszcza we wczesnym średniowieczu? Porownywanie ludzi ówczesnie żyjacych z ich swiatopoglądem do naszych standardów jest mysleniem ahistorycznym. Nie rozumiem jak ktos profesjonalnie zajmujacy sie historią może miec takie podejscie? A co powiedzieć o Rzymianach, Frankach o Normanach? Przeciez kształtowanie panstwowosci na gruzach imperium romanum to jedno pasmo (uwaga wrazliwi niech zasłonią oczy) grabiezy, mordów i szeroko rozumianej przemocy. To co powiedzieć np. o Karolu Wielkim, który w 799/800 r. kazał ściąć 4500 jeńców saskich? Że był „megagangsterem”? Nie wiem, przedszkole jakieś…

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

escape_of_henry_of_valois
…Henryk Walezy po przekroczeniu polskiej granicy zdecydowanie zmniejszył tempo ucieczki? Król zorganizował sobie we Włoszech wakacje życia: podziwiał zabytki, robił liczne zakupy i godzinami pływać na złotej barce doży w Wenecji.

franko-i-jego-zwolennicy-miniatura
…generał Francisco Franco odpowiadał za śmierć 200 tysięcy ludzi? Hiszpański dyktator nie miał żadnej litości dla swoich przeciwników.

wladyslaw_gomulka
…Władysław Gomułka był najpopularniejszym przywódcą PRL-u? W październiku 1956 roku był bożyszczem tłumów, a śpiewane mu „sto lat” urosło do miana nieoficjalnego hymnu państwowego.