Damy - empik

Ciekawostki Historyczne na Zamku Królewskim w Warszawie

Autor: | 22 listopada 2015 | 231 odsłon

XXIV Targi Książki HistorycznejW dniach 26-29 listopada 2015 roku, między 10 a 18 warto zarezerwować sobie chwilkę lub dwie. Właśnie wtedy, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, odbywają się XXIV Targi Książki Historycznej. My również tam będziemy.

Na tegorocznych Targach Książki Historycznej nasz portal wystawia własne stoisko (nr 107). Będziecie mogli na nim znaleźć nie tylko książki autorów poczytnych ciekawostek i pozycje należące do naszej serii wydawniczej. To także świetna okazja, by poznać osobiście twórców portalu.

Stoisko obsługiwane będzie przez członków redakcji. Chcemy spotkać się z naszymi Czytelnikami i mamy nadzieję zamienić z Wami parę słów. Ponadto, zapraszamy na spotkania autorskie, w ramach których będzie można bliżej poznać naszych publicystów.

W czwartek od 13 do 14 czeka na Was Rafał Kuzak, zastępca redaktora naczelnego i współautor „Wielkiej Księgi Armii Krajowej”. Od godziny 16 do 18 do Waszej dyspozycji będzie też Kamil Janicki, współtwórca portalu i redaktor naczelny, autor wielu bestsellerowych książek, w tym najnowszej: „Żelaznych dam”.

Więcej informacji o XXIV Targach Książki Historycznej znajdziecie na stronie organizatora - Porozumienia Wydawców Książek Historycznych.

Więcej informacji o XXIV Targach Książki Historycznej znajdziecie na stronie organizatora – Fundacji Historia i Kultura.

W piątek od 11 do 12 przy naszym stoliczku zasiądzie  Sebastian Pawlina, jeden z naszych poczytnych publicystów i współautor „Wielkiej Księgi Armii Krajowej”.

W sobotę w godzinach od 11 do 13 będziecie mogli lepiej poznać Aleksandrę Zaprutko-Janicką, matkę-założycielkę Ciekawostek Historycznych i autorkę książki „Okupacja od kuchni”. Natomiast od 15 do 16 będzie czekać na Was Wojciech Lada, nasz publicysta, autor „Polskich terrorystów” oraz współautor „Wielkiej Księgi Armii Krajowej”.

W niedzielę od 11 do 12 na naszym stoisku będziecie mogli porozmawiać z Adamem Węgłowskim, dziennikarzem miesięcznika „Focus Historia”, autorem książki „Bardzo polska historia wszystkiego” i naszym stałym publicystą. Tego dnia od 13 do 14 będziecie mieli możliwość także poznania Dariusza Kalińskiego, eksperta do spraw II wojny światowej i autora wielu z naszych najpopularniejszych artykułów.

Jak nie przegapić okazji porozmawiania z autorami Waszych ulubionych artykułów? Wystarczy stawić się w ostatni weekend listopada na Targach Książki Historycznej. Znajdziecie nas przy stoisku nr 107, po lewej stronie od wejścia. Serdecznie zapraszamy i nie możemy się doczekać, aby poznać naszych Czytelników!

Na naszym stoisku będziecie mogli kupić w okazyjnej cenie m.in.:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

rycheza

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

zapowiedz2-miniatura

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Imperium

Czy wiesz że...

Pogrzeb
w drugiej połowie XIX wieku w Galicji z powodu głodu umierało nawet 50 tysięcy osób rocznie? Przeciętna długość życia wynosiła zaś 27 lat dla mężczyzny i niewiele więcej dla kobiety.

stalin_childhood-340x340
Stalin jako dziecko przeżył wypadek, który zakończył się atrofią mięśni lewej ręki i jej trwałą niesprawnością? To właśnie inwalidztwo uchroniło go przed służbą wojskową i prawdopodobną śmiercią na polach bitew I wojny światowej.

miniaturka
…bohater legend arturiańskich czarodziej Merlin miał swój historyczny pierwowzór? Najprawdopodobniej był nim Myrrdin Wyllt żyjący w VI wieku w Walii, bard króla Gwenddolau. Jego imię zostało zmienione, bo wymową przypominało francuskie słowo… gówno.