Polskie Imperium

[Zapowiedź] Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą, zdrada karana jest śmiercią!

Autor: | 21 listopada 2015 | 823 odsłon

Wielka-Ksiega-AK_popr_500pcxFenomen w ogarniętej wojną Europie. Największa podziemna organizacja państwowa oraz jej siły zbrojne. Setki tysięcy patriotów walczących z okupantem za ojczyznę i niezłomnie wierzących w zwycięstwo. Armia Krajowa – chwalebny rozdział polskiej historii.

W „Wielkiej Księdze Armii Krajowej” przedstawiono wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z tą niezwykłą formacją. Czytelnik sięgając po tę publikacje ma okazję zapoznać się z początkami Polskiego Państwa Podziemnego.  Może zrozumieć kluczowe decyzje i motywacje dowódców. W pełni pojąć realia konspiracyjnego życia i doświadczyć atmosfery zagrożenia, towarzyszącego prawie na każdym kroku członkom polskiego podziemia niepodległościowego.

W tym opasłym tomie nie mogło zabraknąć również opisów spektakularnych akcji, takich jak chociażby obicia więźniów pod Arsenałem, wykonania wyroku na kacie Warszawy SS-Brigadeführerze Franzu Kutscherze czy wreszcie Akcji Góral.

kup-terazZnajdziemy tam ponadto opisy bohaterstwa ludzi, którzy „nie sypnęli” mimo bestialskich tortur w katowniach gestapo. Całe rozdziały poświęcono działalności kobiet, uzbrojeniu żołnierzy podziemia oraz dylematom targającym akowcami w ostatnich miesiącach wojny

Co istotne, na kartach „Wielkiej Księgi” jej autorzy starają się również przybliżyć Czytelnikom tematy mniej znane, o których do tej pory pisało się niewiele. Mamy zatem sposobność zajrzenia do arsenału najbardziej nietypowych metod walki z okupantem czy przyjrzenia się bliżej kulisom działalność egzekutorów.

„Wielka Księga Armii Krajowej” już w sprzedaży. Znajdziecie w niej również teksty innych publicystów „Ciekawostek Historycznych”.

„Wielka Księga Armii Krajowej” już w sprzedaży. Znajdziecie w niej również teksty innych publicystów „Ciekawostek Historycznych”.

„Wielka Księga Armii Krajowej” opowiada o historii polskiej armii podziemnej w sposób kompleksowy i pasjonujący. Jej autorami są wybitni znawcy i pasjonaci II wojny światowej wśród, których nie zabrakło publicystów „Ciekawostek Historycznych”.

Znajdziecie tam rozdziały napisane przez dr Annę Gabryś, dr. hab. Marka Gałęzowskiego, dr. Dawida Golika, Annę Herbich, Stanisława M. Jankowskiego, Wojciecha Königsberga, Rafała Kuzaka, Wojciecha Ladę,  Michał Mackiewicz, prof. Grzegorza Mazura, Sebastiana Pawlinę i Kacpra Śledzińskiego.

To historia męstwa i poświęcenia, wzbogacona setkami zdjęć (również niepublikowanymi) i relacjami świadków. To hołd oddany polskim bohaterom.

Pierwsza tak kompleksowa historia Armii Krajowej podana w pigułce:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

polki-4
w czasie rzezi wołyńskiej ukraińscy mężowie zabijali swoje polskie żony? Do tych zbrodni popychała ich ideologia nacjonalistyczna.

rosyjskie-sieroty
Finowie mieli własne obozy koncentracyjne? Za ich drutami zamęczali i swoich własnych współobywateli i jeńców radzieckich w czasie drugiej wojny światowej.

piegi
dawniej piegi uważano za paskudny defekt urody? Panie walczyły z nimi z gorliwością godną lepszej sprawy!