Damy - empik

[Zapowiedź] Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą, zdrada karana jest śmiercią!

Autor: | 21 listopada 2015 | 798 odsłon

Wielka-Ksiega-AK_popr_500pcxFenomen w ogarniętej wojną Europie. Największa podziemna organizacja państwowa oraz jej siły zbrojne. Setki tysięcy patriotów walczących z okupantem za ojczyznę i niezłomnie wierzących w zwycięstwo. Armia Krajowa – chwalebny rozdział polskiej historii.

W „Wielkiej Księdze Armii Krajowej” przedstawiono wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z tą niezwykłą formacją. Czytelnik sięgając po tę publikacje ma okazję zapoznać się z początkami Polskiego Państwa Podziemnego.  Może zrozumieć kluczowe decyzje i motywacje dowódców. W pełni pojąć realia konspiracyjnego życia i doświadczyć atmosfery zagrożenia, towarzyszącego prawie na każdym kroku członkom polskiego podziemia niepodległościowego.

W tym opasłym tomie nie mogło zabraknąć również opisów spektakularnych akcji, takich jak chociażby obicia więźniów pod Arsenałem, wykonania wyroku na kacie Warszawy SS-Brigadeführerze Franzu Kutscherze czy wreszcie Akcji Góral.

kup-terazZnajdziemy tam ponadto opisy bohaterstwa ludzi, którzy „nie sypnęli” mimo bestialskich tortur w katowniach gestapo. Całe rozdziały poświęcono działalności kobiet, uzbrojeniu żołnierzy podziemia oraz dylematom targającym akowcami w ostatnich miesiącach wojny

Co istotne, na kartach „Wielkiej Księgi” jej autorzy starają się również przybliżyć Czytelnikom tematy mniej znane, o których do tej pory pisało się niewiele. Mamy zatem sposobność zajrzenia do arsenału najbardziej nietypowych metod walki z okupantem czy przyjrzenia się bliżej kulisom działalność egzekutorów.

„Wielka Księga Armii Krajowej” już w sprzedaży. Znajdziecie w niej również teksty innych publicystów „Ciekawostek Historycznych”.

„Wielka Księga Armii Krajowej” już w sprzedaży. Znajdziecie w niej również teksty innych publicystów „Ciekawostek Historycznych”.

„Wielka Księga Armii Krajowej” opowiada o historii polskiej armii podziemnej w sposób kompleksowy i pasjonujący. Jej autorami są wybitni znawcy i pasjonaci II wojny światowej wśród, których nie zabrakło publicystów „Ciekawostek Historycznych”.

Znajdziecie tam rozdziały napisane przez dr Annę Gabryś, dr. hab. Marka Gałęzowskiego, dr. Dawida Golika, Annę Herbich, Stanisława M. Jankowskiego, Wojciecha Königsberga, Rafała Kuzaka, Wojciecha Ladę,  Michał Mackiewicz, prof. Grzegorza Mazura, Sebastiana Pawlinę i Kacpra Śledzińskiego.

To historia męstwa i poświęcenia, wzbogacona setkami zdjęć (również niepublikowanymi) i relacjami świadków. To hołd oddany polskim bohaterom.

Pierwsza tak kompleksowa historia Armii Krajowej podana w pigułce:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

Damy ze skazą. Kobiety, które dały Polsce koronę

Już dziś możesz kupić "Damy ze skazą" na empik.com.

Niemka, która zapewniła Chrobremu królewską koronę i ruska księżniczka, która sprawiła, że jego imperium obróciło się w pył. „Damy ze skazą”, które wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont, to zupełnie nowe spojrzenie na początki państwa polskiego. Historia bez lukru i kompromisów. Kup już dzisiaj!

22 października 2016 | Czytaj dalej...

Poznaj sekret nieskazitelnej urody naszych babć. Jak one to robiły?

nad-rzeczka

Nasze babcie i prababcie nie mogły przebierać w całych stosach drogich smarowideł, palet do makijażu z dziesiątkami odcieni, przyborów do konturowania i hybrydowego manicure. A jednak posiadły sekret nieskazitelnej urody. Na czym on polegał?

21 września 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Kershaw - pion

Czy wiesz że...


…już w 1956 roku w Związku Radzieckim zaplanowano załogową misję na Marsa? Kosmonauci mieli spędzić na czerwonej planecie cały rok, a zabrać miał ich tam statek kosmiczny o masie 1600 ton, prawie czterokrotnie cięższy niż Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

warta
w XVIII wieku w Szkocji cmentarzy musiały pilnować straże, by zapobiec wykradaniu zwłok? Złodziejami byli studenci medycyny lub szajki tzw. rezurekcjonistów. Na wsiach mogił pilnowali sami mieszkańcy, siedząc przy ognisku, nierzadko popijając whisky i wesoło się bawiąc.

January_Sucholdovski_A_kircholmi_csata_1858-600x446
…bitwa pod Kircholmem wcale nie była zmarnowanym zwycięstwem? Tak naprawdę starcie to pozwoliło przyjść z odsieczą obleganej przez Szwedów Rydze, czyli drugiemu co do wielkości miastu ówczesnej Rzeczpospolitej.