Promo styczeń

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były diabelnie skuteczne

Autor: | 10 listopada 2015 | 13,913 odsłon

"Żelazne damy" już do kupienia na znak.com.pl Dobrawa, Oda i Emnilda. To one sprawiły, że państwo pierwszych Piastów stało się potęgą przed którą drżano od Łaby aż po Kijów. Unikalne spojrzenie na ich historię znajdziecie w „Żelaznych damach”, które właśnie wydaliśmy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

Nie ma dla nich miejsca w pracach naukowców, a autorzy encyklopedii uparcie powtarzają, że nic o nich nie wiadomo. Dobrawę, Odę i Emnildę niemal doszczętnie wymazano z naszych dziejów. Zupełnie niesłusznie. Nasz redaktor naczelny Kamil Janicki udowadnia, że gdyby nie te kobiety, Polska w ogóle by nie istniała.

Co więcej, o ich życiu można powiedzieć naprawdę dużo bez uciekania się do gdybań i bajkopisarstwa. Oto fascynująca historia bezwzględnych, ambitnych i żądnych władzy partnerek pierwszych Piastów.

Sprawdź już dzisiaj. Jako czytelnicy „Ciekawostek historycznych” możecie kupić „Żelazne damy. Kobiety, które zbudowały Polskę” aż 30% TANIEJ.

Dobrawa wie, że jej przyszły mąż Mieszko to zatwardziały poganin i masowy morderca. Nie ma wyjścia. Dla dobra swojego rodu wyrusza do dzikiego kraju Piastów.

Oda musi opuścić klasztor, by zostać żoną słowiańskiego barbarzyńcy, odpowiedzialnego za śmierć jej bliskich i przyjaciół. W Poznaniu czeka ją wyłącznie pogarda. A jednak to ona zbuduje podwaliny polskiego imperium.

Poznaj fascynującą historię kobiet, które w mrokach średniowiecza zbudowały Polskę. Bezwzględne, ambitne, utalentowane. "Żelazne damy" Kamila Janickiego już w sprzedaży!

Poznaj fascynującą historię kobiet, które w mrokach średniowiecza zbudowały Polskę. Bezwzględne, ambitne, utalentowane. „Żelazne damy” Kamila Janickiego już w sprzedaży!

Emnilda jest panią życia i śmierci swoich poddanych. By Europa utonęła w morzu krwi wystarczy jej jedno słowo. Dla korzyści własnej i swojego syna nie zawaha się go wypowiedzieć.

Przyszło im żyć w czasach, gdy panowało tylko jedno prawo – prawo silniejszego. Przybyły do kraju rządzonego przez brutalnych władców, których całym życiem były podbój i mord. Stanęły u ich boku, a gdy nadeszła odpowiednia chwila, same sięgnęły po ster polityki.

Dla dobra rodu, swoich dzieci i dla władzy nie wahały się użyć trucizny czy sztyletu. Przekupstwo, podstęp, nawet własne ciało – każdy sposób był dobry, jeśli pozwalał im realizować zamierzone cele.

Żelazne damy. Władczynie, które zbudowały Polskę.

Kamil Janicki odkrywa prawdziwe losy założycielek Polski:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy, Wydawnictwo).
Okupacja
Komentarze do artykułu (8)
    • Drogi P., nie mnie (jako autorowi) oceniać czy książka jest odkrywcza. Na pewno nie jest „pozaźródłowa”. Starałem się połączyć popularnonaukową narrację z szeroką bazą naukową – w oparciu nie tylko o polskich specjalistów, ale też niemieckich i anglosaskich.

      Swoją drogą nie wiem czy akurat K. Jasiński jest dobrym punktem odniesienia. Był wybitnym mediewistą, ale poprzedniej epoki. Dzisiaj mamy wielu innych aktywnych archeologów i historyków dokonujących interesujących odkryć i stawiających odważne hipotezy. Kocka-Krenz, D.A. Sikorski, M. Jankowiak, G. Pac, P. Wiszewski itd. itp….

  1. Jak można pisać książkę aspirującą do jakiejkolwiek naukowości i reklamować ją sloganami o „mrokach średniowieczna”, a Mieszka nazywać „masowym mordercą” W mrokach, ale swojej głupoty to tkwi autor tej publikacji.

  2. Dokładnie tak. Jakie mroki, jaki masowy morderca. Czas mroku nastał po zwycięstwie kościoła katolickiego, po zniszczeniu wspaniałej słowiańskiej kultury. Chyba celebryctwo trafiło do świata badaczy i historyków. A może to kontynuacja zakłamania i obłudy w którym żyjemy już ponad 1000lat?

  3. Zgadzam się w 100 % z moimi przedmówcami! Mieszko nie byłbardziej brutalnym ani dzikim od ojców braci i współplemieńców tych wszystkich OD i Enild, te kobitki okrócieństwo wyssały z mlekiem matek,i religii..Kraj mieszka nie był bardziej dziki od tego zktorego przybyły,poczytajcie sobie szanowni ”autorzy”trochę kronik bo tkwicie w mrokach średniowiecza, żeby zostać celebrytami nie musicie akurat pluć we własne gniazdo,no chyba że nie identyfikujecie się z POLAKAMI ito by wiele tlumaczyło

  4. Masowy morderca, barbarzyńca, biedna Oda, „co nie chciała iść za Piasta”, ale nie miała wyjścia, gdyż słowiański książę dybał na jej bezbronnych bliskich (gdy w rzeczywistości Niemcy byli najeźdźcami)… już sam opis książki mnie zniechęcił. Następna publikacja promowana na tym portalu może śmiało dotyczyć Nazistów z kosmosu gnębiących biednych Niemców i złych Polaków zakładających obozy śmierci. Brawo, Panowie Historycy! Kalanie własnego gniazda świetnie Panom wychodzi. I jest bardzo poprawne politycznie. Przecież duma narodowa jest już passé.

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

szarlatan
…rosyjscy szarlatani przed wiekiem serwowali chorym makabryczne terapie? Przykładowo wenerycy mogli trafić nawet na 5 dni do kupy gnoju.

miniaturka-2
…przy stole plenarnym podczas obrad Okrągłego Stołu zasiadały tylko dwie kobiety i aż trzech biskupów? Na ponad siedemset osób, które w sumie wzięły udział w obradach, było zaledwie pięćdziesiąt pięć kobiet.

plague_victims
…japoński wydział  zapobiegania epidemiom i oczyszczania wody Armii Kwantuńskiej tak naprawdę zajmował się eksperymentami na ludziach? By odczłowieczyć „pacjentów”, nazywano ich „kłodami drewna”.