Polskie Imperium

Petycja w drodze. Rosjanie wreszcie zobaczą nasz sprzeciw wobec fałszowania historii!

Autor: | 17 września 2015 | 570 odsłon

Petycja... i cały plik podpisów.Dokładnie 76 lat temu Sowieci dokonali inwazji na Polskę, wbijając nam nóż w plecy. Jednak Moskwa w dalszym ciągu twierdzi, że sami byliśmy sobie winni i zaprzecza współpracy z Hitlerem. Pokazaliście, że nie zgadzacie się na takie przeinaczanie historii, a my Wasz głos protestu przekazaliśmy dalej.

Nieco ponad miesiąc temu ruszyliśmy z akcją zbierania podpisów pod petycją do Władimira Putina. Brzmiała ona następująco:

10 maja 2015 roku prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin publicznie stwierdził, że we wrześniu 1939 roku Polska padła ofiarą polityki, którą sama prowadziła. Ogłosił, że Związek Radziecki bronił Europy przed faszyzmem i konfliktem zbrojnym, a także zasugerował, że Polska ponosi przynajmniej częściową odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. 

Czy po przeczytaniu petycji Putin dalej będzie się uśmiechał? (źródło: Kremlin.ru, lic. CC BY 3.0)

Czy po przeczytaniu petycji Putin dalej będzie się uśmiechał? (źródło: Kremlin.ru, lic. CC BY 3.0)

Powyższe stwierdzenia i sugestie nie są prawdziwe. Związek Sowiecki rozpętał wojnę wspólnie z nazistowskimi Niemcami, odbierając wolność Polsce, krajom bałtyckim, a w perspektywie – całej środkowej i wschodniej Europie. W wyniku wyrachowanej i bestialskiej polityki Józefa Stalina śmierć poniosły dziesiątki milionów osób. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje prowadzące do udziału Związku Sowieckiego w wojnie ponoszą władze tego państwa, a także władze Federacji Rosyjskiej jako państwa sukcesyjnego.

Ja niżej podpisany/podpisana nie zgadzam się na cyniczne narzucanie światu zakłamanej, propagandowej wersji historii.

Wyniki zbiórki podpisów przerosły wszelkie nasze oczekiwania. Ponad 2300 osób otwarcie wyraziło sprzeciw wobec takiego fałszowania historii. Dzięki temu możemy pokazać Kremlowi, że nie damy się wciągnąć w politykę wybielania Związku Sowieckiego.

Petycja spakowana, czekała grzecznie na przybycie kuriera.

Petycja spakowana, czekała grzecznie na przybycie kuriera.

Nadszedł czas na zakończenie tej akcji. Świetną okazją do przekazania petycji Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie jest dzisiejsza rocznica. Równo 76 lat temu dwa totalitaryzmy pokazały swoje współdziałanie w czynach. A „nóż w plecach” walczącej Polski był bezpośrednim skutkiem Paktu Ribbentrop-Mołotow. Dwaj atakujący sąsiedzi nie dali nam szans na skuteczną obronę. Ale dziś Rosja próbuje umyć ręce od odpowiedzialności.

Kurier dokonał odbioru paczki z rąk naszej asystentki.

Kurier dokonał odbioru paczki z rąk naszej asystentki.

Dlatego właśnie teraz wysłaliśmy petycję wraz z Waszymi podpisami do Rosyjskiej Ambasady. Niech wiedzą, że znamy prawdziwą historię i nie boimy się o niej głośno mówić! Na zdjęciu możecie zobaczyć naszą asystentkę w trakcie przekazywania kurierowi przesyłki.

W uznaniu dla zaangażowania Rogera Moorehouse'a w akcję do paczki włożyliśmy także jego książkę "Pakt Diabłów", obnażającą zbrodniczość porozumienia Hitlera ze Stalinem.

W uznaniu dla zaangażowania Rogera Moorehouse’a w akcję do paczki włożyliśmy także jego książkę „Pakt Diabłów”, obnażającą zbrodniczość porozumienia Hitlera ze Stalinem.

To również doskonały moment, by podziękować Rogerowi Moorhouse’owi. Ten brytyjski historyk był naszym głównym sojusznikiem i pomógł nam, opowiadając w każdym możliwym miejscu o założeniach akcji i zachęcając do wzięcia w niej udziału. Dał temu przykład chociażby w wywiadzie, jakiego nam udzielił w połowie sierpnia, opowiadając o prawdziwym charakterze przymierza Stalina z Hitlerem. Jego najnowsza książka, która właśnie ukazała się w Polsce – „Pakt Diabłów” – pokazuje prawdę o przymierzu niemiecko-sowieckim i obnaża kłamstwa Putina. Egzemplarz „Paktu Diabłów” przekazaliśmy Rosyjskiej Ambasadzie wraz z podpisaną petycją, aby zdemaskować politykę fałszowania historii. Niech poczują wstyd za swoje kłamstwa.

Nasi Czytelnicy dzięki Wydawnictwu Znak mogą nabyć „Pakt Diabłów” Rogera Moorhouse’a z aż 40-procentowym rabatem. Warto zapoznać się z tą książką, by w pełni pojąć zbrodniczość przymierza podpisanego ponad polskimi głowami.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

polki-4
w czasie rzezi wołyńskiej ukraińscy mężowie zabijali swoje polskie żony? Do tych zbrodni popychała ich ideologia nacjonalistyczna.

rosyjskie-sieroty
Finowie mieli własne obozy koncentracyjne? Za ich drutami zamęczali i swoich własnych współobywateli i jeńców radzieckich w czasie drugiej wojny światowej.

piegi
dawniej piegi uważano za paskudny defekt urody? Panie walczyły z nimi z gorliwością godną lepszej sprawy!