promo do 70

Co im się wydaje? Ruszamy z nową rubryką w „Ciekawostkach historycznych”!

Autor: | 25 czerwca 2015 | 578 odsłon

Co im się wydaje? Zestawienie książek.Obywatele czytelnicy! Sytuacja dojrzała do tego, by podjąć odpowiednie kroki. Naszą redakcję zalały, niczym fale biblijnego potopu, książki. Dziesiątki książek. Wyglądają już z każdego kąta, wciskają się pod biurka i piętrzą stosami na parapecie.

To wszystko nasza wina. Przyznajemy się. Obiecaliśmy wydawcom, że opowiemy Wam, co tam w księgarniach piszczy. Sami nie wiedzieliśmy, w co się pakujemy, jednak słowo się rzekło. Inaczej rzecz ujmując: zaczynamy nowy cykl. Co tydzień lub dwa tygodnie będziemy Wam prezentować książki nadsyłane nam przez wydawców. Te, które chcielibyśmy szczególnie wam polecić opiszemy szerzej. Oprócz nich przedstawimy kilka innych propozycji.

Wydawcom natomiast gwarantujemy, że ogółem KAŻDA książka nadesłana na adres naszej redakcji znajdzie się w jednej z edycji zestawienia.

Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania, Sönke Neitzel, Harald Welzer (Krytyka Polityczna)

Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania, Sönke Neitzel, Harald Welzer (Krytyka Polityczna)

Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania, Sönke Neitzel, Harald Welzer (Krytyka Polityczna)

Co by było, gdyby przyłożyć ucho do drzwi celi jeńców niemieckich? O czym rozmawiają ludzie, którzy na frontach drugiej wojny światowej zatracili człowieczeństwo? Dzięki najnowszej książce Krytyki Politycznej możemy się tego dowiedzieć. Sönke Neitzel odnalazł w brytyjskich archiwach zapis podsłuchanych rozmów jeńców niemieckich. Słowa, które padają z ich ust są wstrząsające. Mówią o radości z zabijania kobiet i dzieci, o wizytach w warszawskich burdelach, chorobach wenerycznych i pacyfikacjach wsi z mordowaniem wszystkich mieszkańców. Niewyobrażalne czyny pomaga czytelnikowi zrozumieć psycholog społeczny Harald Welzer. Czy warto? Zdecydowanie tak.

Snajper. W obronie Leningradu, Josif Piljuszyn, spisał Siergiej Anisimow (Vesper)

Snajper. W obronie Leningradu, Josif Piljuszyn, spisał Siergiej Anisimow (Vesper)

Snajper. W obronie Leningradu, Josif Piljuszyn, spisał Siergiej Anisimow (Vesper)

O obronie Leningradu napisano już wiele. O głodzie, walkach i ofiarności, o zaciekłych atakach i heroicznej obronie.

Wydane przez Vesper wspomnienia Josifa Pijluszyna pozwalają nam spojrzeć na z innej perspektywy. Co myślał i czuł zwykły żołnierz, który miał jedno zadanie – zabijać Niemców?

Tego właśnie dowiemy się od Piljuszyna. Ten snajper, który bronił wraz z towarzyszami Leningradu, przewinął się przez okopy, ruiny i szpitalne sale. Pozycja dla osób, które chcą poznać losy zwykłych żołnierzy.

Obserwatorzy. Tajna historia panowania Elżbiety I, Stephen Alford (Wydawnictwo Astra)

Obserwatorzy. Tajna historia panowania Elżbiety I, Stephen Alford (Wydawnictwo Astra)

Obserwatorzy. Tajna historia panowania Elżbiety I, Stephen Alford (Wydawnictwo Astra)

Bez nich monarchie upadałyby jedna po drugiej, a królowie nieporadnie rozkładaliby ręce. Bez swoich szpiegów Elżbieta I straciłaby tron zanim zdążyłaby się zorientować, a anglikanizm nigdy nie stałby się religią państwową Zjednoczonego Królestwa.

Wielka polityka nie mogłaby się toczyć swoimi torami, gdyby nie niewidoczna zakulisowa gra. Stephen Alford zaprasza czytelników do jej świata. Warto zwrócić na tę pozycję uwagę.

Trafiły do nas także następujące książki:

Sosabowcy, Krzysztof J. Drozdowski (Finna) – Opowieść o powstaniu, przeszkoleniu i walce polskiej brygady spadochronowej, biorącej udział w słynnej bitwie o Arnhem (fragment notki okładkowej).

Życie i śmierć Anny Boleyn, Eric Ives (Wydawnictwo Astra) – Publikacja ta to najlepsze i najdokładniejsze studium Anny Boleyn, jakie kiedykolwiek ukazało się na światowym rynku wydawniczym. Autor, Eric Ives, zagląda dosłownie „pod każdy kamyk”, starając się dotrzeć do prawdy (Fragment notki promocyjnej).

Agenci, szpiedzy, żołnierze. Alianci na frontach II wojny światowej, Joanna Kryszczukajtis-Szopa (Videograf) – Książka składa się z trzech części. W pierwszej z nich poznajemy nieznane epizody z działalności wywiadowczej rządu emigracyjnego w Londynie. Część druga jest poświęcona czterem spośród 39 agentek SOE (fragment notki okładkowej).

III/1 Dywizjon myśliwski 1. Pułku Lotniczego z Warszawy, Łukasz Łydżba, Marek Rogusz (Vesper)Celem książki jest przestawienie i upamiętnienie działań lotników III/1 Dywizjonu Myśliwskiego, którzy w ramach Brygady Pościgowej przez  sześć dni  pamiętnego września 1939 roku bronili nieba nad stolicą Polski, startując z Zielonki i Zaborowa (fragment notki okładkowej).

Agent Storm. We wnętrzu Al-kaidy i CIA, Morten Storm, Paul Cruickshank, Tim Lister (Black Publishing)Morten Storm – były przestępca i islamski radykał, jako podwójny agent, brał udział w spektakularnych i najniebezpieczniejszych akcjach wywiadowczych (fragment notki okładkowej).

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz artykuł z epoki: . Oznaczyliśmy go kategoriami: Rekomendacje.
Okupacja
Komentarze do artykułu (3)
  1. Co ciekawe, także w innych książkach pojawiają sie wątki historyczne, jak choćby w „Przygotowani przetrwają. Survival miejski” – kilkukrotnie temat II Wojny Światowej.

  2. Ciekawe, mógłbym pisać takie recenzje. I mam nadzieje,że te książki będzie można w konkursach wybrać. Jest to dobry sposób na nazbyt duże obładowanie opasłymi tomiskami waszej redakcji.

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

rycheza

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

zapowiedz2-miniatura

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Imperium

Czy wiesz że...

Stalin
…Stalin może odpowiadać za śmierć nawet 100 milionów ludzi? Według niektórych szacunków tylko w łagrach do 1956 roku życie straciło około 60 milionów obywateli ZSRR. Należy przy tym pamiętać, że do Gułagu trafiły również miliony niemieckich jeńców wojennych oraz setki tysięcy Polaków.

Brest_SoldatenbordellFb
…na podbitych przez Hitlera terenach funkcjonowały specjalne burdele dla żołnierzy Wehrmachtu? Szczególnie dużo przybytków tego typu powstało w okupowanej Francji. Główną przyczyną ich tworzenia była rosnąca w zastraszającym tempie liczba przypadków chorób wenerycznych wśród niemieckich żołnierzy.

choragiew_husarska
…jednym z głównych powodów upadku husarii wcale nie był rozwój broni palnej, ale kozły? A konkretnie kozły hiszpańskie, czyli rodzaj przenośnych umocnień polowych, chroniących piechotę i tabory przed atakami wrogiej kawalerii.