Historia z mniej (choć nie zawsze) poważnej strony. Ciekawostki, odkrycia, kontrowersje, czyli „jak to naprawdę było” w formie przystępnej dla każdego.

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na czerwiec 2015

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na czerwiec 2015Ostatnio pogoda zdecydowanie nas nie rozpieszcza, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W trakcie deszczowych wieczorów można zawsze sprawdzić, co tam słychać w historycznych internetach. Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Was nową odsłonę naszego rekomendacyjnego cyklu. Jeżeli jesteście ciekawi jakie strony tym razem trafiły na listę, to zapraszamy do lektury.

Podobnie jak ostatnio, w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Te strony mogą Was zainteresować:

Na początek coś dla miłośników II Rzeczpospolitej, czyli facebookowy profil Dwudziestolecie międzywojenne. Znajdziecie tam wiele interesujących wpisów na temat historia, obyczajów, muzyki i sztuki międzywojennej Polski.
Mamy też coś dla osób pasjonujących się historią Wrocławia. Właśnie z myślą o nich powstał youtube’owy kanał  Ciekawrocki. Znajdziecie tam kilkuminutowe filmy, które opowiadają o mniej lub bardziej znanych wrocławskich wydarzeniom historycznych. Zdecydowanie jeden z najciekawszych kanałów na polskim You Tube.
Jeżeli interesujecie się z kolei II wojną światową, to polecamy funpage Album z frontu- wspomnienie zaklęte w zdjęciu. Znajdzie tam naprawę wiele ciekawych, nierzadko kolorowych zdjęć, wykonany na różnych teatrach działań operacyjnych tego konfliktu.
A teraz przenosimy się w znacznie bardziej zamierzchłe czasy, a konkretnie do średniowiecza. Właśnie tej epoce poświęcony jest blog, o wszystko mówiącej nazwie Mediewalia.pl. Zdecydowanie stanowi on prawdziwą gratkę dla wszystkich pasjonatów wieków średnich.
Wracamy do czasów znacznie bardziej nam współczesnych, a to za sprawą Bloga Historyczno-Militarnego. Jego autor zamieszcza nim regularnie wpisy z zakresu szeroko pojętej historii i militariów XX i XXI wieku. Jeżeli interesuje Was taka tematyka, to na pewno znajdziecie tam coś dla siebie.
A teraz nieco nietypowo, ponieważ będziemy Was zapraszać na Piknik Historyczny. A konkretnie robi to za naszym pośrednictwem Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy. Jeżeli mieszkacie w stolicy lub jej okolicach, to zdecydowanie powinniście 13 czerwca zarezerwować sobie czas na tę imprezę.
Na zakończenie mamy dla was jeszcze jeden blog. A konkretnie to Hist Blog, który prowadzi dwóch młodych pasjonatów historii. Sprawdźcie sami czy znajdziecie tam coś dla siebie.