Polskie Imperium

Lubisz otwierać cudze listy? No to mamy coś specjalnie dla Ciebie

Autor: | 13 maja 2015 | 506 odsłon

„Listy niezapomniane”, reklama autobusowa„Listy niezapomniane” to poruszające świadectwo umierającej sztuki korespondencji, w której przez wieki odbijały się całe piękno, finezja, smutek i radość naszej cywilizacji. To zbiór ponad stu wyjątkowych, najciekawszych i najważniejszych listów w historii ludzkości. A przy okazji… świetna okazja, żeby zajrzeć wielkim tego świata do biura i sypialni.

17 milionów Murzynów nie może czekać, aż zmienią się ludzkie serca – napisał czarnoskóry baseballista Jackie Robinson w liście do prezydenta Eisenhowera, który wzywał Afroamerykanów do cierpliwości w walce o swoje prawa.

Pocałuj mnie w d..ę! – napisał prokurator walczący z rasizmem do członka Ku Klux Klanu w odpowiedzi na jego list z pogróżkami.

Słyszałem, że lubi Pan zupę pomidorową? – napisał w liście do Andy’ego Warhola product manager Campbell Soup Company po wystawie słynnego artysty.

„Listy niezapomniane” (SQN 2015) to prawdziwie wyjątkowa kolekcja.

Listy niezapomniane” (SQN 2015) to prawdziwie wyjątkowa kolekcja.

Oraz wiele innych, równie fascynujących:

  • ♦ Aplikacja Leonarda da Vinci szukającego pracy.
  • ♦ Ostatni list Wisławy Szymborskiej.
  • ♦ List, w którym zabójca Johna Lennona pyta eksperta, ile może być warta płyta, którą eks-Beatles podpisał dla niego w dniu morderstwa.
  • ♦ Pożegnanie japońskiego kamikadze z dziećmi napisane tuż przed misją.
  • ♦ List Mario Puzo do Marlona Brando z propozycją zagrania w Ojcu chrzestnym.
  • ♦ List 14-letniego Fidela Castro do prezydenta Roosevelta z prośbą o przesłanie dziesięciu dolarów.
  • ♦ Apel o pokój wystosowany przez Mahatmę Gandhiego do Adolfa Hitlera…

Zachęcamy do lektury!

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...…zabójca Cezara Marek Juliusz Brutus zginął z rąk własnego przyjaciela? Po przegranej bitwie z Oktawianem Augustem Brutus poprosił niejakiego Stratona, aby go zabił, co ten uczynił przebijając jego bok.

knychala

przedostatnią egzekucję w Polsce wykonano na seryjnym mordercy? Joachim Knychała, nazywany „Wampirem z Bytomia”, został powieszony 28 października 1985 roku.

jew_killings_in_ivangorod_1942-600x414

…zgodnie z najnowszymi ustaleniami historyków w czasie Holokaustu zginęło 5,5 miliona Żydów? W samym tylko obozie Auschwitz-Birkenau zamordowano ponad 900 tysięcy starozakonnych.