Polskie Imperium

Rusza wydawnictwo „Ciekawostek historycznych”

Autor: | 4 maja 2015 | 1,846 odsłon

Pierwsza książka "Ciekawostek historycznych"Nasze artykuły wydają Wam się zbyt krótkie? Chcielibyście dowiedzieć się więcej, ale z gwarancją, że autor nie będzie przynudzał? Proszę bardzo. Właśnie rusza sprzedaż naszej pierwszej książki.

Od niemal pięciu lat staramy się udowadniać, że wszystkich Was (i nas też!) okłamano w szkole. Historia wcale nie musi być nudna, rozwlekła i pełna hermetycznej terminologii. Może być zaskakująca, pouczająca i najzwyczajniej w świecie CIEKAWA. Wiemy, że się z nami zgadzacie – tylko w ostatnim miesiącu łącznie 270 000 osób odwiedziło strony naszego portalu, wykonując milion odsłon. Pora zrobić kolejny krok. Od dzisiaj „Ciekawostki historyczne” to nie tylko serwis internetowy, ale też – marka książkowa.

Bezkompromisowe książki historyczne

Zasady pozostają niezmienione. Będziemy pisać na tematy, które inni boją, albo wstydzą się poruszać. Dotkniemy spraw kontrowersyjnych i drażliwych, ale też – intymnych i dotyczących każdego człowieka. Gwarantujemy fascynującą lekturę w dobrej cenie i rzetelny warsztat historyczny. Przede wszystkim jednak zapewniamy, że będziecie ZASKOCZENI.

To nie będzie takie wydawnictwo, jak inne na polskim rynku. Nie zamierzamy odgradzać się murem od Czytelników. Wszystkich Was zapraszamy do włączenia się w prace nad publikacjami „Ciekawostek historycznych”. Wybór okładek, tytułów, poruszanej tematyki. Na każdym etapie to Was będziemy prosić o opinię i decyzję.

Skrzętnie skrywane tajemnice II RP

Autorami naszych książek będą publicyści, których doskonale znacie dzięki zamieszczanym w „Ciekawostkach historycznych” artykułom. Pierwsza książka w serii – „Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce” autorstwa redaktora naczelnego „Ciekawostek Historycznych” Kamila Janickiego – to bezkompromisowa opowieść o życiu erotycznym naszych pradziadków i o zapomnianym przewrocie obyczajowym sprzed 80 lat.

kamil janicki wide

„Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce” to najnowsza książka Kamila Janickiego – autora bestsellerowych publikacji, takich jak „Pierwsze damy II Rzeczpospolitej” (2012), „Upadłe damy II Rzeczpospolitej” (2013) i „Damy złotego wieku” (2013).

Rewolucja seksualna wybuchła tak naprawdę już na początku XX wieku, a II Rzeczpospolita była jej niekwestionowaną ojczyzną. W bogato ilustrowanej i opartej na setkach źródeł książce poznacie fantazje, pragnienia, obawy i normy rządzące seksem w czasach szykownych dam i kulturalnych dżentelmenów. Lektura tylko dla odważnych. I tylko dla dorosłych.

Publikacja pojawi się w księgarniach 14 maja. Jako czytelnicy portalu możecie ją jednak zamówić i przeczytać już teraz. I to aż 40% taniej! Rabat obowiązuje tylko dla stu pierwszych klientów.

Tylko teraz "Epokę hipokryzji" możesz kupić z 40-procentowym rabatem! Promocja dla STU PIERWSZYCH klientów.

Tylko teraz „Epokę hipokryzji” możesz kupić z 40-procentowym rabatem! Promocja dla STU PIERWSZYCH klientów. KLIKNIJ aby dowiedzieć się więcej!

Okupacyjna zaradność i wielkie podboje

„Epoka hipokryzji” to nie wszystko. W zanadrzu mamy już dwie kolejne pozycje. Aleksandra Zaprutko-Janicka przedstawi historię „Okupacji od kuchni”. To poruszający obraz świata, w którym kawę robiono z żołędzi, chleb był rarytasem, a za nielegalne świniobicie można było trafić do Auschwitz. Z kolei Michael Morys-Twarowski odmaluje dzieje „Polskiego Imperium” w książce poświęconej wszystkim krajom podbitym przez Rzeczpospolitą na przestrzeni dziejów. Daty publikacji obydwu tych książek zostaną ogłoszone już wkrótce.

Nie ma sensu czekać. Już dzisiaj kup swój egzemplarz „Epoki Hipokryzji”!

Podziel się też z nami swoją opinią na temat wydawnictwa „Ciekawostek historycznych”. Jakie książki TY chciałbyś przeczytać? Albo… jaką chciałbyś NAPISAĆ?

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy, Wydawnictwo).
Okupacja
Komentarze do artykułu (1)
  1. Gratuluję i życzę powodzenia!
    Ta książka akurat średnio mnie interesuje, ale na Okupację od kuchni już czekam. Właśnie po tego typu publikacje sięgam najchętniej. Z zamiłowania jestem grafomanem i mam kilka pomysłów na opowiedzenie historii z przeszłości, zniechęca mnie jednak brak wiedzy o życiu codziennym ludzi z minionych epok. :P Jeżeli chodzi o historię polityczną, o historię wojskowości, zdobyć ciekawe materiały jest bardzo łatwo. Inaczej ma się rzecz jeśli mówimy o życiu codziennym właśnie. Nie twierdzę, że to jest niemożliwe, uważam też samodzielne wertowanie źródeł jest bardzo pouczające, niestety najczęściej nie mam na to czasu (wiadomo, praca, rodzina, inne obowiązki). Dlatego jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie, jakie książki chciałbym czytać, to właśnie takie, o życiu codziennym, najlepiej traktowane całościowo, bez osobnych monografii związanych z seksem, pracą w fabrykach, muzyką, etc.
    P.S. Skoro już się rozpisałem, chciałem podziękować Wam za wiedzę, jaką przekazujecie i inspiracje. Na przykład historia o kupowaniu kota w worku znalazła swoje odbicie w mojej powieści. ;)
    Dzięki i pozdrawiam!

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Nie wszędzie w Europie można było świętować zwycięstwo już 8 maja.
walki w Europie w czasie II wojny światowej nie zakończyły się 8 maja, wraz z kapitulacją Niemiec? Krwawe starcia trwały jeszcze co najmniej dwa tygodnie…

Le_bal_paré
nawet Casanova padł ofiarą wyrachowanej famme fatale? Niejaka Charpillon już w pierwszym tygodniu znajomości oskubała go z 400 gwinei, a później naciągała na drogie prezenty, zwodząc i nie dając nic w zamian.

Ravenna
pewien bizantyński cesarz kompletnie oszalał? Kąsał służących, chował się pod łóżko w obawie przed upiorami i… godzinami słuchał muzyki organowej.